Iltasanomat tekee kovaa työtä mollatessaan perussuomalaisia ja kehuessaan SDP:tä.
Ei eroa enää mitenkään isoveljestään Helsingin Sanomista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006076789.html
Iltasanomat ja HS ovat SDP:n asialla
14
75
Vastaukset
- Anonyymi
Typerää Iltikseltä tehdä se noin räikeästi. Vaikuttaa jossain vaiheessa lukijoiden ja mainostajien määrään.
- Anonyymi
Nuoret ainakin vaihtavat lehteä, kukaan nuori ei halua leimautua kommariksi.
- Anonyymi
Ilta-sanomat on katsonut aiheelliseksi mainita että persujen viestitntävastaava on työmies mutta ei koskaan maininnut että Kokoomuksen johdossa oli asiankirjaväärentäjä eikä että Kokoomuksen ministerinä oli toisen ihmisen autolla tappanut, Kokoomuksen taimitarhan tappajastakaan ei kyseinen aviisi ole isommin uutisoinnut.
- Anonyymi
Aika paljon tuntuu olevan muitakin.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_rikoksista_tuomituista_kansanedustajista - Anonyymi
Ihan sama mitä tekevät sillä Rinne ei saa enemmistöhallitusta kasaan ollenkaan. Kepu,Kokoomus ja Persut ei lähde mukaan Rinteen vetämään hallitukseen joten oppisitia voi kaataa 100% kaikki laki ja muut ehdotukset enemmistöllään. Jos Rinne ei saa enemmistöhallitusta silloin seuraavaksi suurin puolue alkaa hallitus neuvottelut ja Kepu ja Kokoomus on jo sopineet jotta tulee mukaan.
- Anonyymi
Ja Suomi muka toiseksi lehdistövapaudessa
BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!
Lehmätkin lentää ja täti on setä BUHAAAHAHAHAHAHAHAHHA!!!!!
T: HOMOT ILMAN RAJOJA -järjestö- Anonyymi
"Maailmassa lehdistövapauden tilanne on yleisesti heikentynyt. 180 maata käsittävässä indeksissä vain 16 maan tilanne voidaan enää pitää hyvänä"
Johtuisiko mahdollisesti siitä, että korruptoituneiden vihervasemmistohinttien (Iltapaska, Al Hysäri, VERO-YLE) yksipuolinen HOMOPROPAGANDA ei enää sivistysmaissa mene läpi?
Suomessa totuutta toimittavat pistetään heti syytteeseen!!!
t:HOMOT ILMAN RAJOJA -järjestö - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Linkki unohtui:
http://www.mtvtekstikanava.fi/new2008/106-01.htmPiti sitten Haavistokin sotkea Sipilän touhuihin.
- Anonyymi
Seuraavassa rinteen haastattelu tilaisuudessa persutoimittajat kyselevät Antin menneistä rikoksista suoraan luuletteko ettei muutkin osaa tätä peliä?
- Anonyymi
Kerro faktaa. Siis oikea ja missä todettu. Ei sitä surinaa omasta pääkopastasi. Mimmoset tuomiot tuli? Ja koska?
- Anonyymi
Ei mene yhtään päivää ilman persujen uhriutumista.
- Anonyymi
Persut on kyllä sellainen itkupillien kokoontumisajo, ettei missään maailmassa muualla ole.
- Anonyymi
Eliitillä on paniikki että persut menestyvät eu vaaleissa tämä on selvä merkki siitä joten eiköhän raahauduta taas uurnille?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k353785Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet511714- 731369
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751211Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille1741092Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911051- 84945
Olisit ollut niin
Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua41836Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?49791- 39760