Kuka puheenjojhtajaksi?

Annika Saarikko liene vahvoilla. Hän täyttää nykyisen Suomen keskustan "normit".
Hänellä on hyvät näytöt toimia Päävatulaatori Juha Sipilän älyttömänä, siis täysin käskettävänä pikkuballerinana.
Normien purkutalkoot menivät hyvin. Valvonta, siis viranomaisvalvonnan A. Saarikko pystyi Juha Sipilän ohjeiden mukaisesti lopettamaan lähes kokonaan. Hoitokodeissa tarkastuskäynneissä löytyi todella juuri sitä mitä Annika Saarikon ja hänen suuren käskijänsä Juha Sipilä, todella halusi tapahtuvan, mutta ei kenenkään ulkopuolisen näkevän. Ensimmäisellä kerralla yhdestä "Hoitokodista" löytyi 7, siis seitsemän vakavaa aliravitsemusta kärsivää potilasta.
'He eivät saaneet edes tätä ala-arvoista "puhdasta suomalaista ruokaa", kunnollisesta puhumattakaan.
Yksi vainaja oli ollut noin kolme viikkoa lattialla, hän sairasti diabetesta.
Vielä seuraava kausi Sipilän - Saarikon komennon mukaan, niin olisivat elävät ja kuolevat ja vielä elossa olevat samassa karsinassa kuten Anttilan sukutilan siat.
NÄIN TOIMII MAALAISLIITTO.

4

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lisään vielä, että Maakuntauudistus olisi käytännössä lopettanut koko ympäristönsuojelun valvonnan, kuten Sipilän Saraikon "omavalvonta" lopetti tai todella kovalla kädellä vähensi valvovien viranomaisten mahdollisuuksia toimia lain määräävällä tavalla Hoitokodeissa.
      Näin toimii Maalaisliitto ja Hoitokodeissa ovat elävät, kuolevat ja kuolleet kuten Anttilan sukutilalla samassa karsinassa .
      Se on tietysti Maalaisliiton, Keskustapuolueen, Suomen keskustan (mikä milloinkin on tämän rosvojoukon nimi) ikuinen haave ja korkein tavoite.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      35
      11640
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      30
      4561
    3. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      62
      4210
    4. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      154
      3535
    5. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      243
      2783
    6. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      138
      2509
    7. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      218
      1978
    8. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      90
      1432
    9. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      378
      1379
    10. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      20
      1007
    Aihe