Mikäli Antti Rinteen kabinetti hallitus tulee valtaan, niin siirtotyöläisiä alkaa valua maahan. RKP ja Kokoomus ova vaatineet erityisesti tarveharkinnasta luopumista.
SDP ja Vihreät haluavat siirtää afrikkalaiset Suomeen!
Tuleeko Suomesta Scandinavian Qatar?
11
61
Vastaukset
- Anonyymi
Niinpä. Huomatkaa kuinka eri puolueilla ja tahoilla on eri TEKOSYYT suurmamuttaa Suomi!?
Ainoa syyhän on vain "monikulttuuristaa" eli ei-suomalaistaa Suomi. Uskokaa pois, se on se ainoa syy. Joka muuta luulee, on typerys.
Koska valkoisten maiden ei-valkoistaminen on länsimaiden ns. vasemmistoliberaalien eli oikeasti kulttuurimarxistien päätavoite! - Anonyymi
Sipilä tuhosi kovasti isänmaatamme. Rinne voi tehdä vieläkin enemmän tuhoja...
- Anonyymi
Rinne on suuri riski Suomelle. Rinne on suuri mamuttaja.
- Anonyymi
Sdp:tä villitsee jakamaton typeryys!
Hussein al-Taee on iranimielinen ja uhka juutalaisille. Ihme, että on SDP:n kansanedustaja?
Kuvaavaa. Suomi ei ole edes Skandinaviaa ja perusnuori haaveilee meistä jo kyseisen alueen rikkaimpia tekijöitä.
Ei se niin mene.- Anonyymi
Suomi voidaan liittää osaksi Venäjää, jolloin ei tarvita maahanmuuttoa.
Anonyymi kirjoitti:
Suomi voidaan liittää osaksi Venäjää, jolloin ei tarvita maahanmuuttoa.
...koska venäläiset tännetulijat eivät olisi enää maahanmuuttajia. Ovelaa.
Venäläisen muutto Suomeen ei muuta hänen jättämäänsä hiilijalanjälkeä niin paljon, kuin afrikkalaiisen. Meidän pitää osallistua ilmastotalkoisiin ja estää lämpimistä maista tuleva maahanmuutto!
- Anonyymi
Perusnuori kirjoitti:
Venäläisen muutto Suomeen ei muuta hänen jättämäänsä hiilijalanjälkeä niin paljon, kuin afrikkalaiisen. Meidän pitää osallistua ilmastotalkoisiin ja estää lämpimistä maista tuleva maahanmuutto!
Niin. Venäläiset kuluttavat jo nyt länsimaalaisittain. En tietenkään halua että he nielisi Suomen mutta otan vain kantaa. Kun sadat miljoonat kehitysmaalaiset alkavat kuluttamaan täällä lännessä länsimaalaiseen tapaan, niin se vasta myrkky ilmastolle on. Vai mitä suvakit?
- Anonyymi
Ei Suomesta tule Scandinavian Qataria. Rinteen ajatuksen mukaan nämä siirtotyöläiset, joita kokoomus ja ruottalaiset sossujen ohella haluavat tänne, saavat pientä palkkaa, mutta sitä kompensoidaan meidän veronmaksajien rahoilla.
Tälläista kompensointia ei ole Qatarissa. Lisäksi se aiheuttaa lisää työttömyyttä omien kansalaistemme keskuudessa. Qatarissahan paikalliset eivät tee halpatyötä joten siellä se on järkevää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2283945Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1391418
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein126925- 77909
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37900Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!288759Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8757J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61736