https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006077868.html?utm_campaign=tf-HS&utm_term=2&utm_source=tf-other&share=fc539f07a206087fa3c04b664cbda7be
Aikoinaan he olivat natseja, mutta nykyisin näköjään demareita!
SDP:ssä selvästi antisemitistinen politiikko!
11
96
Vastaukset 11
- Anonyymi
PALJON suurempi ongelma on se, että SDP on täynnä suomalaisvastaisia poliitikkoja!
Svekodemarithan ovat aina olleet pahimpia suomalaisuuden halveksujia. RKP taas lahjoo ja uhkailee itsensä hallitukseen lusimaan.
Rinteen "hallitusneuvottelut" ovat vain teatteria, jotta tyhmä kansa luulisi elävänsä demokratiassa.- Anonyymi
Ja se näytös tulee kalliiksi koko kansalle. Vähävaraiset kärsivät siitä loppujen lopuksi eniten ja työttömäksi joutuvat, koska firmoja tullaan lopettamaan ennätysmäärä.
- Anonyymi
"Toisin kuin Mestari Halla-aho, joka kieltää kysymästäkin, Hussein al-Taee ymmärtää katua ja pyytää anteeksi kannanottojaan. "
Tällä tavalla joku vajakki puolustelee al- Taeeta Hesarin kommenttiosiossa. Että jos osaa olla katuvinaan ja pyytelee muka anteeksi, se painaa jotain.
Jos joku on tuollaisessa tilanteessa katuvinaan ja anteeksipyytelevinään se ei ole muuta kuin taktinen veto jotta saavutettu kansanedustajan paikka ei mene sivu suun. Tämän kaikki varmasti ymmärtävät. Eiköhän al- Taee edelleen oikeasti allekirjoita tuon mielipiteensä. Mielipide koskee niin perustavanlaatuista maailmanpoliittista tilannetta koko itäisen ja läntisen maailman välillä Lähi- Idässä ettei kukaan tuollaisista asioista yhtäkkiä muuta mieltään.
Se mitä Halla- aholta on kymmenen vuoden ajan vaadittu ei ole hänen irtisanoutumisensa omista blogiteksteistään. Häntä vaaditaan irtisanoutumaan tekstien tahallisista väärintulkinnoista. Tätä vaaditaan siltä pohjalta että hänen tulisi tunnustaa toimittajien tahalliset väärintulkinnat "omiksi mielipiteikseen". Helppohan toimittajien väärintulkinnoista olisi irtisanoutua. Mutta kun toimittajat vetäisivät siitä tietysti johtopäätöksen että Halla- aho olisi tunnustanut väärintulkintojen muka olevan hänen omia mielipiteitään.
Sdp:ssä vallitseva natsismi sivuutetaan vain sillä että joku osaa valehdella sujuvasti ja pyytelee muka anteeksi. - Anonyymi
Eikö yhdysvaltojen politiikkaa saa arvostella suomessa?
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/ulkomaat/johan-galtung-syyrian-kemiallisen-aseiskun-takana-on-yhdysvallat/- Anonyymi
Kysymys kuuluukin: Kuka Yhdysvaltain politiikkaa saa arvostella?
Jos al-Taeen mielipide olisi Perussuomalaisen käsialaa se olisi tullut julki jo ennen vaaleja eikä armoa olisi kun natsileimoja lyötäisiin. Ja sitä myös hierottaisiin naamaan vielä vuonna 2029. - Anonyymi
Porosenkon hallitus on ollut hyvinkin juutalaisvastainen hallinto mutta EU on sitä kuitenkin tukenut, ja miksi. Se ehkä selviää tuosta lyhyestä dokkarista jossa kerrotaan Mustan meren energiapolitiikasta sen Ukrainan kriisin pohjaksi. Sillä kenellä energia on hallussa, sillä on suurin valta maailmassa.
http://www.youtube.com/watch?v=wkUj6mtDCNE
Perussuomalaisten pitää aloittaa aktiivisesti vaatimaan äänikynnystä Nytkin kansallismielisten ääniä meni hukkaan. Samalla päästäisiin eroon RKP:stä.
- Anonyymi
Tiedoksi: Äänikynnystä vakavasti harkittiin noin 20 vuotta sitten. Tarkoituksena oli pudottaa "häirikköpuolue" silloinen SMP eli nykyinen PS eduskunnasta.
Mutta SMP/PS:n kannatuksen pikkuhiljaa noustessa olisi myös etuilupuolue RKP joutunut vaaraan, kun sen kannatus laski! Niinpä ideasta luovuttiin.
Tällaista on elämämme svekokratiassa... Anonyymi kirjoitti:
Tiedoksi: Äänikynnystä vakavasti harkittiin noin 20 vuotta sitten. Tarkoituksena oli pudottaa "häirikköpuolue" silloinen SMP eli nykyinen PS eduskunnasta.
Mutta SMP/PS:n kannatuksen pikkuhiljaa noustessa olisi myös etuilupuolue RKP joutunut vaaraan, kun sen kannatus laski! Niinpä ideasta luovuttiin.
Tällaista on elämämme svekokratiassa...Nyt ollaan tilanteessa, että RKP on häirikköpuolue.
- Anonyymi
Toivottavasti Ben Zyscowitch vaatii antisemitistille eroa, ennenkui Kokoomus ryhtyy hallitukseen SDP:n kanssa. Stubb näyttää tosin suojelevan
- Anonyymi
Hyvin kummallista, ettei Zysse tuomitse antisemitistisiä kannanottoja?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va4431741Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan961172Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.95967Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä63899Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka43803Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49798Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K11783- 123763
- 41756
- 60740
- 61717
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o38660- 50626
- 47589
- 34585
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49567Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562- 92556
- 52556
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain85518