ja rahtikoneet vie ne takas kotiin.
https://www.nykysuomi.com/2019/04/19/saksa-ryhtyy-ottamaan-hylatyn-saaneita-turvapaikanhakijoita-sailoon-palautusta-varten/
https://www.nykysuomi.com/2019/04/19/saksa-ryhtyy-ottamaan-hylatyn-saaneita-turvapaikanhakijoita-sailoon-palautusta-varten/
Vastaukset 19
Vanhimmat
Heh, meillä taas "arvopohja" estää ottamasta edes tavanomaiseen säilöön.
Päätyykö ne säilötyt takaisin kotiinsa vai joutuuko ne uuniin?
Ei palautettavia tule laittaa vankilaan. Heille voi tehdä oman palautettavien keskuksen.
Se tulee maksamaan, mutta maksamaan nämä pakoloiset tulevat joka tapauksessa.
On järjetöntä, että Suomeen päästetetiin marssimaan tuolainen ihmismäärä ilman asianmukaisia asiakirjoja. Viisumin ja passi olisivat tarvinneet.
Säilöönotto maksaa totta kai. Mutta kuinka paljon maksaakaan sellainen houkutustekijä, että Suomeen voi jäädä joka tapauksessa vapaana hillumaan, vaikka saa kielteisen päätöksen. Voi vain kadota maan alle. Äly hoi...
Säilöönotto, hinnastaan huolimatta on sijoitus pitkällä tähtäimellä.
Ja säilöönotossa on ruokana sitä puuroa kolmasti vrk!
Mikä Helsingin edustalla olevista saarista olisi rakennuskantansa puolesta mahdollisuus muuttaa "kansallisen turvallisuuden" saareksi?
sama+heti+tänne+ja+pikapalautus+iäksi.+samalla+koneella+aina+kone+täyteen+muita+luusereita,+joita+mamuissa+on+98%.+
muuten+maan+katoaa+suomen+alta,+on+tuo+nykyinen+pakkoMAKSUmamutus+ihan+suolen+syvyyksistä+ikiongelmineen.
ja+taas,+100%+syyllisiä+on+idioottipäättäjät,+nuo+kansakunnan+petostuholaiset.
Se on ainoa järkevä ratkaisu?
Kiduttamalla voisi nopeuttaa poistoa
Mistä puolueesta pitäisi aloittaa?
Tanska ja Itävalta tekee jo samoin. Vastaanottokeskukset muutettu palautuskeskuksiksi. Kulueristä pikaisesti eroon, saa naiset ja lapsetkin kulkea rauhassa ulkona.
Tanskassa matut riehuu joka päivä siellä on ollut mellakoita vaikka,kuinka paljon ja YLE kirjoittaa niistäkin mellakoista pelkkää valetta niin sairas valtamedia meillä on ja veronmaksajat vielä joutuu pakkoverosta maksamaan eli muslimit siellä Tanskassa riehuu ei muut.
Näin meidän valtamedia valehtelee Suomalaisille koko YLE pitäisi pistää remonttiin ja potkia pihalle tyypit jotka jatkuvasti kertoo valeuutisia.
https://hommaforum.org/index.php?topic=128442.0
Yllätys YLEN juttuja tekee Vihreissä oleva tyyppi.
https://hommaforum.org/index.php?action=dlattach;topic=128442.0;attach=120441;image
Arvopohja Antti meinaa laittaa kaikki kulmien diilerit kielikouluun et ne pystyy myymään Suomeksi lapsille huumeita eikä niitä saa karkoittaa miten muuten saadaan Punavihervasemmistolle päivän huume annokset.
No p..kle ,nyt ei voida ottaa mallia Saksasta.
Suomen tie on sama. Pakkopalautuskeskukset pystyyn.
Ei armoa matuille
Saksassa alkaa siis arvopohja olemaan kunnossa rikolliset ulos maasta ja tuet oman maan kansalaisille toista se on täällä peräpohjolassa.