Yrittäkää nyt hyvät kempeleläiset kuiskutella sen Minna-Maarian korvaan kun näette että suostuttelisi Juhan sittenkin ottamaan vastaan uuden pääministerin nelivuotispestin.
Nimittäin Juhalla on kiistatta näyttö hyvin suoritetusta työstä: Keskustalta putosi nyt 18 edustajaa. Kun neljän vuoden kuluttua taas putoaa saman verran, jäljelle jää vain Rkp:n tai Kristillisten verran edustajia, eli koko Keskustapuolue kutistuu hallituksen apupuolueeksi tai ikuiseen oppositioon - ennen lopullista puoluerekisteristä poistumistaan.
Hintoihinsahan tuo tietysti tulee - mutta loppupelissä halvemmaksi kuin kaiken maailman maakunnat, sotet ja muut Kepun lehmänkaupat.
Juha taas pääministeriksi!
16
144
Vastaukset
- Anonyymi
Sielläpäinhän olisi Mondeokin vapaana, ei tarttis Hesaan häkäpöntöllä körötellä.
- Anonyymi
Syöksyä painaa ja siitähän saa helposti kiihtymistä
-Mutta kuitenkin vain aikansa, kunhan korkeus loppuu - Anonyymi
onko sipilää näkynyt kempeleen raitilla
- Anonyymi
Eiköhän ne kuiskuttele kaikkea muuta Heikkilän kanssa, kun ovat niin lähellä olleet?
- Anonyymi
Nyt on taas eduskunnan kuppilassa iloista pöhinää Juhan ympärillä: Keskusta on kutsuttu mukaan Rinteen kansanrintamahallitukseen ja luvassa on jopa neljä ministerinsalkkua joita riittää kaksi mieheen ja kaksi naiseen: Juha kun nappaa päältä ylivoimaisella kokemuksellaan eurooppaministerin ja Anu kunta- ja uudistusministerin, Jari maa- ja metsätalousministerin ja Hannakaisa tai Katri asunto, elinkeino ja ympäristöministerin salkut - niin emme tule pettymään.
Sama meno jatkuu. Saamme kun saammekin toivomamme itsehallintoiset maakunnat, jonkinlaisen soten ja etenkin maataloustuet , ne ja järkkymätön EU-linjamme pysyy ennallaan.
No minne se Antti jäi? Valmistautumaan puolueen puheenjohtajuuteen josta sitten seuraavissa vaaleissa PM, kunhan vaalikansa on palannut korpivaellukseltaan ja huomannut ettei ikuista oppositiopuoluetta ehkä kannattanutkaan äänestää. - Anonyymi
Kepit ja ainakin Sipilä joutaa lestajohtoon, ei muuhun!
- Anonyymi
Sipilä voisi kotiuttaa nämä raiskaajat ja Sipilä veisi omalla lentokoneellaan ne kotiinsa!
Sipilä voisi jäädä maksuksi ulkomaille, ikiajoiksi! - Anonyymi
Sipilä sanoo, miks suomalaiset suosii ulkomaista?
Tarkoittaa varmaan itseään!
Sipilä voisi häipyä pieninäänin, niinkuin teki Berneri!
turhaa louskuttaa leukojaan, voi että miten ällö jätkä! - Anonyymi
Sipilä on tehnyt pahaa monella taholla, mutta kyllä Jumala rankaisee, anthaan läheltä, siitäpähän sitten näkee, että kannattiko?
- Anonyymi
Ei se Juha enää lähde ministeriksi.Se ois liian härskiä.Kahtokaahan vaan,niin Juhalle järjestetään jostain EU:sta tai muualta,vaikka Moskovasta,kiva ja kovapalkkainen päällikkövirka palkkioksi hyvin tehdystä työstä.Ja Paula Lehtomäki jeesaa tarvittaessa Toveriaan,että tämä Kempeleen lahja Suomalaisille ei vaan jää ilman kivaa eläkevirkaa.
- Anonyymi
Törkeä eläinsuojelurikos, vajaat 100 nautaa ja 2 kissaa.
12kuollutta nautaa?
Lukekaa IL ja Kaleva!
Tätäkään Kepu on? - Anonyymi
Juhalla oli "ässät kädessä"; olis luvannut ökyasuntonsa kantasuomalaiselle suurperheelle ja pistänyt Ruotsin rajan näyttävästi kiinni, niin pääministerin paikka olisi jatkunut ainakin seuraavat 4 vuotta. Suomi on niin pieni maa, että toista tilaisuutta tuskin tulee ?
- Anonyymi
Kyllä Jumala rankaisee vielä sipilää!
Turha itkeä sitten, kun huomaa omat virheensäkin!
Anteeksi pyytäminen ei auta!
odottavan aikaasi! - Anonyymi
Vieraslajit ovat haitallisia alkuperäisille kansoille, ne ovat runsaasti levinnäisiä siksi ne pitää heti poistaa.
- Anonyymi
Sipilästä ei tykkää enää monikaan kepujen keskuudessa!
- Anonyymi
Hei,mutta kai Närpiöön riittä tomaatin pomijoita,kun ovathan ne nöyrempiä ja ahkerampia sekä mitään työehtosopimuksista tietämättömiä Balkkaneita.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1026651KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696221Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603093Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112574Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082225- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341365Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237