Vaatii rahan valtakunnasta irtaantumista ja selkeää suuntaa Jeesuksen oppien mukaisesti.
Tämän valinnan tehneitä on Suomessa muitakin ja sitä pohdiskelleita moninkertaisesti.
Olemmeko valmiit ottamaan sen lahjan vastaan minkä Kristus meille Totuudessa ilmoitti?
Vai kertooko maailman velvollisuudet että on helpompiakin teitä , esimerkiksi jäädä vain paikoilleen ja tuudittautua valheeseen jatkaen samoilla paikoilla missä aikaisemmin?
Käydä vähän katselemassa epäjumalankuvia kirkoissa ja tehdä mitä maallistuneet kirkkojen eksyttäjät suosittelevat tekevän?
Joko valitset ihmisen käsitysmaailman joka useimmissa tapauksissa perustuu itsekkään ihmisen lihan juhliin...saatanan orjuuteen , yhteiskunnan totuuksien mukaan kulkemiseen ja ajattelemiseen.
Ei voi olla kahta herraa
Kapitalisti ei voi olla Jeesuksen seuraaja ennen kuin irtaantuu saatanan vaihtovälineestä siihen minkä Jumala on meille luvannut.
Muutos on alkanut!
Jumalan valtakunnan liitto.
2
53
Vastaukset
Todelliset kristityt eivät käy shoppailemassa taikka kerää varastoon pahan päivän varalle (eläkemaksut).
Kristityt eivät ehosta itseään koska se on pakanoiden hommaa jotka eivät Kristusta seuraa.
Jumalasta syntyneet (ylhäältä/uudestisyntyneet) eivät nauti maailman kanssa flirttailusta toisin kuin nimikoidut lahkot joidenka nimet tälläkin palstalla paistavat.
Jeesus on Tie , Totuus ja Elämä .
Muita viitteitä ei siihen tarvita muuta kuin seuraaminen....se on uskon jälkiseuraus , hedelmä.
Miten siis voi olla että itseään Jeesuksen seuraajiksi väittävät että raha onkin ihan ok juttu?
Ei se olekaan mahdollista ja Jeesus sen kertoo viimeistään raamatun sivuilla jos Totuus ei muuten ole sinua saavuttanut.
Suomessa ei ole laisinkaan Kristittyjen vainoja....sekin on selkeä selviö miksi.
Raha kelpaa, siksi.Jos olet havainnut saman kuin minä , tule valoon ja alkakaamme siihen mihin Jeesus viitoittaa.
Tämä ei ole shown rakentamista Jeesuksen kustannuksella , ei komeiden latojen rakentamista väittäen että Jumala niissä asuisi , eikä itsensä nostamista Jumalaksi siten että kokisimme itsemme arvollisiksi tuomitsemaan.
Jeesus Kristus on todellinen esikuva ihmisille , ihmisyyden mysteeri , Opettaja , tienviitta ja tietysti rakas.
Miten on ?
Money or God?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1925285SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784319Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.753060SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2392480Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1212254Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur841625Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2441337Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49945- 62866
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall24855