Natomedian propagandan mattopommitukset ovat saaneet monen herkän ihmismielen järkkymään.
Natofani uskoo Venäjän olevan aidosti vihamielinen
Anonyymi
31<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Venjä on aidosti vihamielinen: sen tavoitteena on laajentaa Venäjän alueita ja valtapiirejä. Tätä se tekee nytkin liittoutumattomissa naapurimaissaan Georgiassa, Moldovassa ja Ukrainassa. Lisäksi se käy jo informaatiosotaa länsimaisia demokratioita ja niiden yhteuskuntia vastaan levittämällä niihin valheita ja vihaa sekä tukemalla erilaisia ääriliilleitä.
Sinulla ei sitten ole mitään uutta kerrottavaa. G., M. ja U. on monta kertaa käsitelty täällä ja ontoiksi natopiirien provoiksi todettu.
Tarinasi venäjäuhkasta eivät ole uskottavia.
Miten Venäjä uhkaa Suomea?
"Sinulla ei sitten ole mitään uutta kerrottavaa. G., M. ja U. on monta kertaa käsitelty täällä ja ontoiksi natopiirien provoiksi todettu."
Ai se, että Venäjä hyökkää liittoutumattomiin naapurimaihinsa ja valtaa ja miehittää niiltä alueita onkin NATO:n provokaatio? Logiikkasi on mätä: syyyllinen noihin sotiin, valtauksiin ja miehityksiin on niiden tekijä, Venäjä.
"Tarinasi venäjäuhkasta eivät ole uskottavia."
Sinä et näkisi Venäjäuhkaa, vaikka se tunkisi kurkustasi.
"Miten Venäjä uhkaa Suomea?"
Kuten eräskin kirjoittaja täällä totesi: jos naapureiden välillä ei ole luottamusta, niin mikään ei auta ja Venäjän kohdalla tuota luottamusta ei enää ole, koska se rikkoo kansainvälisiä lakeja eikä noudata solmimiaan sopimuksia.
Onko Mariupolin siivilien murhajat, nuo Venäjän armeijan sotilaat jo tuomittu tykistökeskityksestään, kun tekijät jo tiedetään?
Ja tuo Kiinan uiguurien kärsimyksistä kertova ketjusi poistettiin, joten laitan linkin miljoonien ihmisten keskitysleireistä tähän:
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005787523.html
"jos naapureiden välillä ei ole luottamusta, niin mikään ei auta"
Ntomieliset ovat tehneet kovasti töitä pilatakseen sen luottamuksen.
"”Salaisuuksilla verhotulla” internointileirillä on miljoona uiguuria"
Miljoonia muuttui miljoonaksi, pitäisikö raaputtaa lisää salaisuuksien verhoa.
EU on ulkoistanut omat muslimileirinsä Lähi-Itään, terrorismi jatkuu.
"Ntomieliset ovat tehneet kovasti töitä pilatakseen sen luottamuksen."
Ei, kyllä se on ihan itse Venäjä, joka rikollisilla toimillaan liittoutumattomissa naapurimaissaan ja mm. Britanniassa on tuon luottamuksen pilannut.
"Miljoonia muuttui miljoonaksi, pitäisikö raaputtaa lisää salaisuuksien verhoa."
Etkö osaa lukea?
"YK: Kiina pitää miljoonia uiguureja salaisilla leireillä"
"”Salaisuuksilla verhotulla” internointileirillä on miljoona uiguuria, minkä lisäksi kaksi miljoonaa uiguuria on pakotettu poliittisille uudelleenkoulutusleireille,"
"EU on ulkoistanut omat muslimileirinsä Lähi-Itään,"
Noiden leirien asukkaat eivät ole koksaan asuneet EU:ssa.
"terrorismi jatkuu."
Varmasti, niin kauan kuin ihmisten olosuhteet ovat kestämättömiä ja ääriajattelua levitetään. Siksihän Venäjäkin pommitti Syyrian siviilejä.
"Ai se, että Venäjä hyökkää liittoutumattomiin naapurimaihinsa ja valtaa ja miehittää niiltä alueita onkin NATO:n provokaatio?"
Noissa mainitsemissasi maissa ainakin.
"Noissa mainitsemissasi maissa ainakin."
Paitsi ettei ollut. NATO ei toiminut mitenkään esim. Ukrainassa eikä Ukrainalla silloin ollut mitään pyrkimyksiä liittyä NATO:n jäseneksi, kun Venäjä hyökkäsi Ukrainaan ja valtasi siltä alueita.
Kumma juttu kun KUKAAN ei ole ryssän kanssa samaa mieltä yhtään mistään! :)
No onhan lapsellinen avaus, ''Natofani'' en ole mutta riittävän älykäs tietääkseni Venäjän olevan aidosti vihamielinen, eikä siinä ole mitään epäselvää.
"...riittävän älykäs tietääkseni Venäjän olevan aidosti vihamielinen, eikä siinä ole mitään epäselvää."
Minulta puuttu sellainen äly, jolla Venäjän suhtautumisen Suomea kohtaan voisi tulkita jotenkin vihamieliseksi. Mutta sen olen huomannut, että Natoa puffaavat haluavat kovasti rakentaa kuvan vihamielisestä Venäjästä.
Heitä harmittaa, että Maidanin vallankumouksesta tuli tuhnu.
Vallankumous tuppaa syömään omat lapsensa.
''Minulta puuttu sellainen äly, jolla Venäjän suhtautumisen Suomea kohtaan voisi tulkita jotenkin vihamieliseksi''
Vanha sanonta.
Jos oma äly on vajavainen niin kannattaa kuunnella niitä joilla sitä älyä riittää.
Arvelet siis,että venäläiset aamuisin herättyään piankin ajattelevat,että"kun on tuo Suomikin tuossa vieressä,mitähän pahaa sen kohdalle keksisi!"
Eivät alkuunkaan kaikki, mutta johtoa myöten on monia, jotka kuuntelevat mieluummin luopio Bäckmania kuin Niinistön liennytystä!
Alkaa jo pelottaa.
Putin on aloittanut kakkosvaiheen maailman valloituksessaan.
Päämäärämme on - ikuinen unelma vapaudesta ja oikeudenmukaisuuden jatkuvasta etsinnästä, Yön Kusimestari, toteaa Iltalehdelle.
Mitä oikeudenmukaisuutta nämä Yön kusijat tavoittelee?
Kovasti juhlivat ainakin Krimin valloitusta.
Suomi on yksi 14 maasta, jossa viime kesänä perustettu Yökusijat International on aloittanut toimintansa.
Yön Kusijoilla tiedetään olevan läheiset suhteet Kremliin ja presidentti Vladimir Putiniin. Se saa suoraa tukea korkealta poliittiselta taholta.
Yön kusijat tunnetaan vahvasti isänmaallisena moottoripyöräkerhona, joka eri puolille Venäjää ja Eurooppaa ulottuvilla kokoontumisajoillaan haluaa tukea Venäjän nykyhallintoa sekä kunnioittaa toisessa maailmansodassa kaatuneita neuvostotaistelijoita.
- Suomi, eikä yksikään muu valtio ei tue, eikä kannata venäjän nykyhallinnon toimia.
Ei kiitos. Suomi ei tarvitse moista roskasakkia (putinin sätkynukkeja) tänne. Suomi on demokraattinen sivistys valtio.
Rajat kiinni ja rantautuminen estettävä heti välittömästi.
Yö kusijoiden levittäytyminen pit
kin eurooppaa on yksi Putinin kiero temppu lisää. Venäjän kansa on jo kyllästynyt täysin Putiniin, mutta Putin ei helpolla luovu.
Mitä aineita vedät?
https://www.youtube.com/watch?v=G5wp67t_rcY
Nato voita
Nato valmistautuu Venäjän uuteen ohjusuhkaan.
Ai miksi?
Aivan turhaan.
Eihän Venäjän ohjukset lennä 35 km pidemmälle.
Saattaahan sieltä tulla liekehtivä SSJ100 ... .
TIRSK!.
Tottakai joku aina pelkää että taivas putoaa niskaan, mutta sinkkiämpäri SSJ100 lensi muistaakseni 2 kertaa kentän ympäri ja tuli kenttään.
Ei siis vaarallinen ulkopuolisille!
Suurin virhe oli laskeutua täysillä tankeilla, pilottien olisi pitänyt lentää pidempään ja samalla keventää polttoainelastia.
Tätä seikkaa ei 44. Div. tajua, kutein muitakaan ilmailuun liittyviä asioita.
Mitä tossa mun postauksessani lukekaan ...?. Tietääkö neropatti, mitä tässä kontekstissa tarkoittaa termi MLW ?.
44.Div
7.5.2019 8:17
Syytä Lierovillakin olisi ...
Sheremetjevoon mätkähtänyt supasuhoi, tuli laskuun kovalla ylinopeudella -> pomppu, pomppu ... viimeinen aika: 58'. Päätelineet murtuivat, tankit repesivät ja tulipallo seurasi. Pilotti ei dumpannut polttoainetta kierroksillaan ja tuli laskuun MLW ylittyneenä, jne., jne ... Katastrofaalisia virheitä lentäjiltä
Huomion arvoinen seikka rysäystä esittävillä videoilla on se, ETTÄ PELASTUSAJONEUVOJA EI OLLUT RYHMITTYNEENÄ AINOATAKAAN, vaikka kone oli ilmoittanut ongelmista, kierrelessään mockban yllä.
"Lentoyhtiö Aeroflotille on tapahtunut sen pitkän historian aikana lukuisia lento-onnettomuuksia. Yhteensä Aeroflot on menettänyt ainakin 627 lentokonetta onnettomuuksissa, joissa on kuollut ainakin 8 854 ihmistä. " (Jotkut lähteet ilmoittavat jopa 11 000 henkeä menetetyksi).
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_Aeroflotin_onnettomuuksista
Aeroflop ja Putoilevi ... lyömätön resepti, katastrofin keittokirjaan. ;-)
IMHO.
Minä mm. ilmailun ammattikokemusta ja omaavana, tiedän aivan stnan tarkkaan, miten homma tehdään OIKEIN!.
”Natofani uskoo Venäjän olevan aidosti vihamielinen”
Ei suinkaan, mutta uskoo Venäjän johdossa olevan väkeä, joka mielii palauttaa tsaarin ajan Venäjän rajat niin pitkälti kuin mahdollista.
”Natofani uskoo Venäjän olevan aidosti vihamielinen”
Niin ja tuota uskomusta tukevat kaikki mahdolliset näytöt, kun taas päinvastaista ei tue mikään muu kuin tiltusten jatkuva valehtelu.
"Niin ja tuota uskomusta tukevat kaikki mahdolliset näytöt, kun taas päinvastaista ei tue mikään muu kuin tiltusten jatkuva valehtelu. "
Eli Tarkkispoika tunnistaa itsensä itsekin valehtelevaksi Tiltuksi! Usko jo! Neukkula romahti ja johtomiesten keskeiset minuutin kielipusut menivät jo pois muodista! Myöhästyit!
Uskon maailmanrauhaan ja joulupukkiin.