Blogikirjoitukset Antti Rinteelle ylikäymätön vuori!

9

56

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jussi on sanansa mittainen mies. Ja niin oikeassa kuin olla voi.

      • Anonyymi

        Jussin rasistiset raiskauskommentit olivat kuin murkkuikäisen maailmantuskaa. Jussi voi olla sanansa mittainen, mutta sen mittaisesta miehestä ei ole hallitukseen.


      • Anonyymi

        Kannatukseni vaan kasvaa! Että koko media herää kymmenen vuotta vanhoihin kirjoituksiin on ihmeellistä! Kenelläkään muulla politiikolla esm. demareissa, ei ole mitään kirjoituksia ja omina näkemyksiään yhtään mistään. Ei edes omia rötöksiä muistella pikku-novellin muodossa!


    • Anonyymi

      Kenen asettama myyrä tuo maksettu Heta on?
      Islamistien?
      GreenPissin ?
      Isisisin?
      DDR-Merkeleen?

    • Anonyymi

      Milloin muslimit lakkaavat pyhittämästä seuraavat kohdat koraanissa:

      "Mutta kun pyhät kuukaudet ovat kuluneet, niin vuodattakaa pakanain verta missä tahansa heitä tapaattekin. Ahdistakaa ja piirittäkää heitä ja väijykää heitä kaikkialla, mutta jos he kääntyvät (oikeaan Jumalan uskoon), rukoilevat ja antavat almut, niin päästäkää heidät menemään. Jumala on totisesti anteeksiantava ja armollinen." (9:5)

      "Taistelkaa niitä vastaan, jotka, vaikka ovat saaneet Kirjoituksen, eivät usko Jumalaan eivätkä viimeiseen päivään, eivät pyhitä sitä, minkä Jumala ja Hänen lähettiläänsä ovat selittäneet pyhäksi, eivätkä tunnusta totista uskontoa, taistelkaa, kunnes he auliisti maksavat veronsa ja tunnustavat alistuvansa." (9:29)

      Koraanista voi löytää myös rauhanomaisia jakeita, mutta ne on kumottu yhdeksännen suuran uudemmilla käskyillä.

    • Anonyymi

      Kyllä se syy keksitään perussuomalaisten jättämiseen ulos hallituksesta. Sehän on se lopputulema, johon pitää päästä. Kynnyskysymyksiä ei tunnu löytyvän kun Halla-aho sanoi jopa voivansa elää sen kanssa, että pakolaiskiintiötä nostettaisiin. Sekin kaatui siihen, että demarit eivät halunneet luopua elintasosurffailusta. Samaa pelleilyä kuin Orvon arvopohja selityksissä.

    • https://yle.fi/uutiset/3-10749548

      Halla-aho pysyy sanojensa takana. Hussein al Taee on kirjoittanut paljon pahemmin, mutta saa anteeksi kun peruu sanojaan. Demarin moraaali on mitätön!!!

    • Antti Rinne mokasi demareiden suuren vaalivoiton. Hän oksensi vaimonsa syöttämiä sammakoita ja joutui sitten nielemään ne puoluetoimiston käskystä.
      Antti on joutunut ulkoistamaan ajattelun vaimolleen ja puoluetoimistolle.

      Mikäli Perussuomalaisilta ryöstetään vaalimenestys ja hallituspaikka annetaan viherhörhöille ja RKP:lle Suomi on pulassa.. Ryöstö on yhtä paha, kuin naiset kokivat jääkiekossa

    • Anonyymi

      Hyväksyttekö, että demari uhoaa tuhoavansa Israelin?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      24
      5250
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      86
      4669
    3. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      286
      3735
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      122
      3167
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      47
      2699
    6. 25
      2038
    7. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      10
      1867
    8. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      106
      1864
    9. Mikä on pahinta

      Mitä kaivattusi voisi tehdä sinulle?
      Ikävä
      242
      1797
    10. Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista

      Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell
      Ikävä
      72
      1720
    Aihe