Blogikirjoitukset Antti Rinteelle ylikäymätön vuori!

9

69

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jussi on sanansa mittainen mies. Ja niin oikeassa kuin olla voi.

      • Anonyymi

        Jussin rasistiset raiskauskommentit olivat kuin murkkuikäisen maailmantuskaa. Jussi voi olla sanansa mittainen, mutta sen mittaisesta miehestä ei ole hallitukseen.


      • Anonyymi

        Kannatukseni vaan kasvaa! Että koko media herää kymmenen vuotta vanhoihin kirjoituksiin on ihmeellistä! Kenelläkään muulla politiikolla esm. demareissa, ei ole mitään kirjoituksia ja omina näkemyksiään yhtään mistään. Ei edes omia rötöksiä muistella pikku-novellin muodossa!


    • Anonyymi

      Kenen asettama myyrä tuo maksettu Heta on?
      Islamistien?
      GreenPissin ?
      Isisisin?
      DDR-Merkeleen?

    • Anonyymi

      Milloin muslimit lakkaavat pyhittämästä seuraavat kohdat koraanissa:

      "Mutta kun pyhät kuukaudet ovat kuluneet, niin vuodattakaa pakanain verta missä tahansa heitä tapaattekin. Ahdistakaa ja piirittäkää heitä ja väijykää heitä kaikkialla, mutta jos he kääntyvät (oikeaan Jumalan uskoon), rukoilevat ja antavat almut, niin päästäkää heidät menemään. Jumala on totisesti anteeksiantava ja armollinen." (9:5)

      "Taistelkaa niitä vastaan, jotka, vaikka ovat saaneet Kirjoituksen, eivät usko Jumalaan eivätkä viimeiseen päivään, eivät pyhitä sitä, minkä Jumala ja Hänen lähettiläänsä ovat selittäneet pyhäksi, eivätkä tunnusta totista uskontoa, taistelkaa, kunnes he auliisti maksavat veronsa ja tunnustavat alistuvansa." (9:29)

      Koraanista voi löytää myös rauhanomaisia jakeita, mutta ne on kumottu yhdeksännen suuran uudemmilla käskyillä.

    • Anonyymi

      Kyllä se syy keksitään perussuomalaisten jättämiseen ulos hallituksesta. Sehän on se lopputulema, johon pitää päästä. Kynnyskysymyksiä ei tunnu löytyvän kun Halla-aho sanoi jopa voivansa elää sen kanssa, että pakolaiskiintiötä nostettaisiin. Sekin kaatui siihen, että demarit eivät halunneet luopua elintasosurffailusta. Samaa pelleilyä kuin Orvon arvopohja selityksissä.

    • https://yle.fi/uutiset/3-10749548

      Halla-aho pysyy sanojensa takana. Hussein al Taee on kirjoittanut paljon pahemmin, mutta saa anteeksi kun peruu sanojaan. Demarin moraaali on mitätön!!!

    • Antti Rinne mokasi demareiden suuren vaalivoiton. Hän oksensi vaimonsa syöttämiä sammakoita ja joutui sitten nielemään ne puoluetoimiston käskystä.
      Antti on joutunut ulkoistamaan ajattelun vaimolleen ja puoluetoimistolle.

      Mikäli Perussuomalaisilta ryöstetään vaalimenestys ja hallituspaikka annetaan viherhörhöille ja RKP:lle Suomi on pulassa.. Ryöstö on yhtä paha, kuin naiset kokivat jääkiekossa

    • Anonyymi

      Hyväksyttekö, että demari uhoaa tuhoavansa Israelin?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1650
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      20
      1124
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1063
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      133
      871
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      806
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      684
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      607
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      528
    10. 69
      510
    11. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      498
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    18. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    20. En usko et enää

      Uskaltaisit irl mitään
      Ikävä
      37
      396
    Aihe