Se kävi nyt selväksi, että ukrainalaiset haluavat jännitystä elämäänsä. Vaikeassa tilanteessa he valitsivat Jope Ruonansuun presidentiksi!
Mielenkiintoisia aikoja edessä meille kansainvälistä politiikkaa seuraaville.
Mielenkiintoinen vaali Ukrainassa
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ensimmäinen ja ainoa vaaliväittely heidän välillään käytiin vasta vaalia edeltävänä päivänä stadionilla. Venäjällä ei saisi edes sitä yhtä kertaa. Uusi koomikkopresidentti näyttää ainakin lyhyeltä kuvista päätellen.
- Anonyymi
Lähettääkö Niinistö suruvalittelun jojolle,Perocenkolle, nuolukohteelleen. Jojo täytti taskunsa Suomenkin rahoilla. Korruptiokunkku.
- Anonyymi
Loppuukohan Rimin valtauskiima? Obaman tavoite?
Amerikkalaiset jo valitsivat pelle Trumpin eikä siitä mitään ole tullut, vaikka Trumpilla on republikaanien puoluekoneiston tuki ainakin jossain määrin.
Tällä Volodymyr Zelenskyllä ei ole vastaavaa tukea. Hän törmää poliittisen suhmuroinnin realiteetteihin.
Vai kantaako hän karismallaan Ukrainan nousuun?- Anonyymi
Jos tämä ei täytä omia taskujaan ,niin vitusti, kuin Poricenkko,? Jää rahaa köyhille? Lopettaa Obaman Itäukrainansodan?
- Anonyymi
Jos Ukraina saa oman klovnin maansa presidentiksi, niin sitten maailmassa olisi kaksi valtiota jolla on sen sortin mahtimies johdossa, eli USA:lla ja Ukrainalla.
Pellet presidenteiksi.- Anonyymi
Onneksi pellesipilä sai loparit? Harvennusta..
- Anonyymi
Mites Suomenkihot? Kohta pitäisi loppua itku Krimistä?? Jatkaako Suomi yksin?
Sinä ryssäntrolli voisit lopettaa kirjoittelun tänne. Munaat vain työnantajasi katkeruudellasi ja tyhmyydelläsi.
Kirjoita sinne Venäjän keskustelupalstoille,- Anonyymi
Jönäspelle päissäs hourit, baltiantiltu. Näet pikku-ukkosi ryssinä. Vakavaa jo!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2275531NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1335085Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku284878Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1282153- 4041827
Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova451720HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a901687Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann141637- 931362
Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3801317