https://www.kansalainen.fi/angela-merkel-kansallisvaltioiden-tulee-valmistautua-luopumaan-itsemaaraamisoikeudestaan/
Jos näin on, niin onko epäselvyyksiä siinä, mitä se raamatun 10 valtakuntaa voi tarkoittaa, jos näistä unioneista tulee maailmanlaajuisia, eli valtiot lopulta lopetetaan?
Itsemäärämisoikeus osa itsenäisyyttä?
4
147
Vastaukset
- Anonyymi
Merkel on tyypillinen kulttuurimarxistinen soluttautuja länsimaiden konservatiivi- tai oikeistopuolueiden johdossa. Mm. Kokoomuksen nykyjohto on samaa sakkia.
Huomatkaa, mikä sana puuttuu tarkoituksella hänen julistuksestaan! Hänen olisi pitänyt puhua VALKOISISTA kansallisvaltioista. Nimittäin vain valkoisia maita ollaan mamuttamassa. Ja vain Euroopan kansallisvaltioita ollaan tuhoamassa.
Muiden rotuisia maita ja niiden kansallisuutta ei uhkaa mikään! Päinvastoin. Niiden kansallisvaltio-status vain vahvistuu, kun eivät ota vastaan mamuja ja vähemmistöt pakenevat maasta. - Anonyymi
Isänmaallisuus on ylpeyden tunne isänmaastaan, sen historiasta ja suurista teoista.
Se on pyrkimys tehdä maastaan kauniimpi, rikkaampi, vahvempi ja onnellisempi.
Jos nämä tunteet ovat vapaat kansallismielisestä suuruudenhulluudesta, ja imperialistisista tavoitteista, ei niissä silloin ole mitään syyllistävää tai vanhoillista.
Se on rohkeuden, peräänantamattomuuden kansan voiman perusta.
Jos menetämme isänmaallisuutemme, ja siihen liittyvän kansallisen ylpeyden ja arvokkuuden,
menetämme itsemme kansana, joka pystyy suuriin tekoihin. -Putin-
Niin, älä vain usko vihollista...?- Anonyymi
Niinpä. Oman maan, kansan, kulttuurin uskon ja kielen rakastamisessa ei ole mitään pahaa eikä se tarkoita muiden vastaavien vihaamista.
Joka väittää normaalia tervehenkistä isänmaallisuutta ja suomenmielisyyttä natsirasismiksi on ITSE vihapuhuja!
- Anonyymi
Koko EU on projekti, jonka varsinaisena tarkoituksena on hävittää Euroopan kansallisvaltiot olemassaolosta. Tämä siksi, ettei "never again" voi enää tapahtua (-- kuka sanoi?).
Merkel on oikeasti Juutalainen ja siten Juutalaisena ajaa juutalaisten agendaa tässä maailmassa. Hän vain esiintyy kristittynä ja käyttää kristinuskon naiveja yksisilmäisiä arvoja Saksan ja Euroopan tuhoamiseen. "Teidän kuuluu auttaa näitä hädässä olevia "pakolaisia" = Ottakaa lisää Muslimeita lähi-idästä ja muualta. Lähimmäisenrakkaus ennenkaikkea jne."
Kyllä ne osaa tämän pelin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle441721Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2831709- 231578
- 961316
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71238Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101077Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii66986Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86960Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66935Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko13921