Virolaiset pois suomesta

Suomen on pakko erota EUsta jotta päästään näistä valtiotaloudellisistä rikollisista Vihdoin eroon, sinne vaan.
5290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Viron kansalaisten ei pidä kuulua Suomen sosiaaliturvan asiakkaisiin.

Äänestä

Suomalaisten pitää olla 6d, 10h minimum sitten voi olla tsäänssiä. Eu:ssa mennään sieltä missä halvin työvoima on.

Äänestä

Katsotaan voiko Trump tehdä jotain. EU ei tee. "Mistä halvimmalla saa"

Äänestä

Päijäthämeessä ainakin mennään monessa firmassa viro vuokratyömiesten voimin. Jos on Perhefirma, muutamia Suomalaisia "kouluttajia", jos on aliurakointinti firma, kaikkia virolaisia maahanmuuttajia. Toimii kouluttajina.

Äänestä

EU pitää Suomesta kiinni. Kun on pikkusormi pirulle annettu se vie koko käden ja tässä tapauksessa se on vienyt jo. Ei ole sellaista mahtia, joka Suomen saisi irti EU:sta enää, kun päättäjätkin on aivopesty. Ja miksi yrittäisivätkään erota, kun heille sataa mannaa EU:sta ja hyviä pakastevirkoja palkkioksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomen on pakko erota EUsta jotta päästään näistä valtiotaloudellisistä rikollisista Vihdoin eroon, sinne vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu