Alaikäisiä ryöstetään absudistaniassa. Koko viime vuoden luku oli 1896 nyt tämän vuoden ensimmäisen kvarttaalin saldo on jo 257 eli uutta ennätystä pukkaa. Ryöstäjät ovat melkein kaikissa tapauksissa myös alaikäisiä jotka ovat älynneet jengiytyä jolloin ryöstely on helppoa.
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/anmalningar-om-ran-mot-barn-okar-kraftigt
Anmälningar om rån mot barn ökar kraftigt
Antalet anmälningar om rån mot personer under 18 år ökar. 2018 var ett rekordår och preliminära siffror från första kvartalet 2019 visar att ökningen fortsätter. Många av offren är unga – under det första kvartalet i år har 257 anmälningar om rån mot barn under 15 år kommit in till polisen, visar statistik som SVT Nyheter tagit del av.
Nuoria ryöstetään kaduilla Ruotsissa
9
86
Vastaukset 9
- Anonyymi
Sverigestania on rikostilastojen ykköspaikalla Euroopassa. Se on sitä kulttuurin värinää.
- Anonyymi
Rajakki se vaan jaksaa parkua.
- Anonyymi
Suomi ei ole koko maailman kela.
Vihreiltä erityisesti Emma Karilta ja RKP:n Eva Biaudetìlta voisi kysyä, miksi näin tapahtuu Ruotsissa. Halla-aholta ei kannata kysyä, koska hän väittää syyksi maahanmuuttajataustaiset jengit.
Maahanmuuttajat erityisesti muslimit edustavat rauhan uskontoa.- Anonyymi
Ruotsidemokraattien kannattajat riehuvat naapurissa.
- Anonyymi
Ja tällähän ei ole mitään tekemistä kivikautisista kulttuureista tänne tunkeutuvan unelman kanssa, eihän.....?
Suomessa ainoastaan maahanmuuttaja nuorten jengit pystyvät tähän.
- Anonyymi
Tunteekohan Päivi Nerg nuokin jotka ruotsissa rötöstelee?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53927
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan67686- 55660
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli50659Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33583En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.35567Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk7556- 51513
- 78476
- 33435