Turun Pansiossa rikastamisen yritys

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a9f65af9-a733-42ff-a3da-217bec354a8c

Sekava ja vanha juttu on saatu päätökseen Hovioikeudessa.

Ehtoollista tuli rikastamisen yrittämisestä. DNA näyte tuomion takeena.

Päivi Lipponen on innoissaan jo tästä Kulttuurin rikastamisyrityksestä !
1<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Raiskari teini -matun raflan nimi esiin, etten ja kanssasisaretkaan vaan vahingossa astu siihen.
Voi joutua "raahatuksi".

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a9f65af9-a733-42ff-a3da-217bec354a8c

Sekava ja vanha juttu on saatu päätökseen Hovioikeudessa.

Ehtoollista tuli rikastamisen yrittämisestä. DNA näyte tuomion takeena.

Päivi Lipponen on innoissaan jo tästä Kulttuurin rikastamisyrityksestä !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu