Antti Rinne ei ole perusterve. Kattokaa itte lauantaina, suora Hynkkelin lähetys.

Eduskunnan puhemiestä Antti Rinnettä pidetään tolpillaan isolla piikityksellä lääkärin määrämiä piristäviä aineita. Mutta Antti ei ole millään lailal åperusterve 56-vuotias mies.

Sen asian näkee lähikuvista naamasta. Elinvoiman puuttumista ja vireystilan katoamista ei pysty peittämään. Lauantaina klo 10:05 Antti yrittää parhaansa mukaan peitellä heikkoa tilaansa TV-kameroilta.

Jos tuottaja on käskenyt Hynkkelin käsitellä vierasta silkkihansikkain, niin se selvii läpi. Mutta täydellä raivolla päälle tulevan Hynkkelin SS-kommandohyökkäyksen edessä Antti kyllä putoo tuoliltansa.
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Silmistä sen näkee. Niinkuin muiltakin, joilla silmät näyttävät pikimustilta. Vain ohut rengas omaa väriä mykiön ympärillä.

On nähty jo aikaisemminkin.

Ei se estä järjen juoksua ja järki on juostakseen.

Äänestä
  • Vois veikata että YLE:n kuvaajia on kielletty ottamasta lähikuvaa Antin kasvoista, ja etenkään silmien alueelta.
    Erottuu liikaa silmien kellertävyys ja silmän verisuonien tila, josta jo sairaanhoitajakoulutettukin pystyy päättelemään aika paljon.

    Äänestä

Pidetäänkö Anttia päivä kerrallaan pystyssä vanhalla kunnon höökipulverilla, eli pervitiinillä tai jollain sen nykyaikaisemmalla apteekin versiolla?

Äänestä

Sosiaalidemokratia puuduttaa kovemmankin ay-änkyrän.

Äänestä

Lauantaiaamun ohjelmat:

10:05 Ykkösaamu, vieraana Antti Rinne
10:45 Perjantai-dokkari: Kakkaa, seksiä ja väkivaltaa

Sydänleikkaustoipilas Antti pyytää ylimääräistä haastattelutaukoa jo puolen tunnin kuluttua.

Äänestä

Hynkkel tivaa varmasti Riunteeltä, että nimitätkö Suomen EU-komissaariksi naisen, eli Jutta Urpilaisen. Rinteen on pakko myötäillä tätä.
Mutta se ei ole lainkaan tiedossa onko perheenäiti Urpilaisella mitään haluja lähteä Brysseliin matkatöihin. Silloin sinne pitää nimittää toinen demukkinainen, eli Miapetra Kumpula-Natrsi

Äänestä

Ei taatusti ole terve. Kuten eivät ole vihreät tai vassaritkaan. Sairaus on nimeltään arvopohjavääristymä.

Äänestä
  • Millähän pätevyydellä ja kokemuksella sinä määrittelet muiden ihmisten terveydentilaa?

    Vai luetko vain niitä papereita, joita lääkärit ovat sinusta itsestäsi kirjoittaneet?

    Äänestä

  • Demarit ei edes katso duunarit ja työväen pettänyttä arvopohjavääristymää sairaudeksi, vaan liikkeensä tärkeäksi ominaisuudeksi.

    Rinne vaatii jopa että Persujen pitäisi vääntää omatkin selkärankansa samanlaiselle arvopohjavbääristymän vänkkyrälle, ennen kuin hallitusneuvotteluita voidaan edes aloittaa.

    Persujen ei tosiaan kannata antaa tässä periksi, vaan säilyttää omat terveet selkärankansa ennallaan.

    Duunarit tarvitsevat jonkun selväjärkisen puolustamaan heidän etujansa tuon Demarien ajaman maahanmuuttovyöryn edessä. Jonkun pitää puolustaa eläkesäästöjä ja sosiaaimenojen haaskausta vastaan.. Tämä pienipalkkaisten etujen valvomisen tehtävä on jo aikoja sitten siirtynut Perussuomalaisten tehtäväksi.

    Äänestä

Puoluejohtajista harvempi näyttää terveelle/ elinvoimaiselle. Istunevatko liikaa ulkoilmalta piilossa, kun jotakuinkin kaikki näyttää huonokuntoisille nuhjakkeille. Essayah näyttää virkeimmälle ja lienee ainoa, joka pitää kunnostaan huolta ja nk. reippailee.

Äänestä
  • Lihonut on hänkin jalat paksut kuin tukit.

    Äänestä

Jos petosten tekeminen kertoo terveydestä niin A Rinne on huippukuntoinen.

Äänestä

Ainakin hänellä on rappioalkoholisteille yleinen katkokävely , mutta niin on eu:n Junkkerillakin joten se ei haittaa mitään.

Äänestä
  • Krooninen alkoholismi, etenkin kiljulla ja kaljalla hoidettu, vie kävelyyn kyvyn pikku hiljaa. Jotenkin on jäänyt tunto, että Antti on salannut osia sairauksistaan?

    Äänestä

Nytkin Valtiopäivien avajaisissa käsi tärisi ja paperitkin tippu . Ei ole terve suomen pääministeriksi. Ja kiinnitin huomiota sen puheeseen varsinkin siihen kohtaan että jokaista ihmistä pitää ajatella mitä eteenpäin ei mitä se aikaisemmin on tehnyt eli terroristit suomeen sillä ne varmaan ovat jo parantaneet tapansa. Kohta tulee lisää näitä maahantulijoita ja paljon ja yhtään ei saa käännyttää enään oli SDP:n kanta. Onko Vihreät manipuloinut jo Rinteenkin omiin ajatuksiinsa?

Äänestä
  • Åientä lukihäiriötä ja käsien vapinaa oli Antilla jo tänään.

    "Sukupuolijakautuma on tasaisempi kuin koskaan aikaisemmin Suomen
    historiassa, 94 kansanedustajaa on enemmän kuin koskaan aiemmin,
    -naiskansanedustajaa."

    "Oho., meinas paperit tippua, ei ihan tippunut mutta melkein."

    Tämän tyyppinen hermostotauti pysyy paremmin kurissa kun ilmat ovat viileitä. Nyt alkaa kelit lämmetä, ja sitä mukaa lämpenee myös Antilla ne hallituksenmuodostajan hermotiehyet.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eduskunnan puhemiestä Antti Rinnettä pidetään tolpillaan isolla piikityksellä lääkärin määrämiä piristäviä aineita. Mutta Antti ei ole millään lailal åperusterve 56-vuotias mies.

Sen asian näkee lähikuvista naamasta. Elinvoiman puuttumista ja vireystilan katoamista ei pysty peittämään. Lauantaina klo 10:05 Antti yrittää parhaansa mukaan peitellä heikkoa tilaansa TV-kameroilta.

Jos tuottaja on käskenyt Hynkkelin käsitellä vierasta silkkihansikkain, niin se selvii läpi. Mutta täydellä raivolla päälle tulevan Hynkkelin SS-kommandohyökkäyksen edessä Antti kyllä putoo tuoliltansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu