Nopea poika tuo Kouvolan lahja. Kaakkois-Suomessa vuoden alusta aloittanut Kymsote on kyhätty kokoon Lindströmin vahvalla myötävaikutuksella. Nyt on vain osoittautunut, että Kymsote onkin paljon kalliimpi, kuin aiemmat kunnalliset järjestelmät yhteensä. Kymsote onkin sen vuoksi aloittamassa massiiviset YT-neuvottelut. Samoin Kouvolan kaupunki on aloittamassa laajat YT-neuvottelut . Jari Lindströmin toiminta on aiheuttanut hurjaa tuhoa niin valtakunnan kuin kuntapolitiikassakin.
Jari Lindström on sotkenut myös Kouvolan asiat!
15
124
Vastaukset
- Anonyymi
Tais olla tehdasduunari liian isoissa saappaissa..
- Anonyymi
Työttömät kiroaa sitä vuosikymmeniä..
- Anonyymi
Jari on ilmoittanu keskittyvänsä kirjan kirjoittamiseen. Joten jos voisitte antaa hänelle työrauhan niin saamme myöhemmin lukea hänen suuria ajatuksiaan.
- Anonyymi
Onko kirja: miten kusetin Suomen työttömät ?
- Anonyymi
En tiedä tarkemmin kirjan sisällöstä, mutta Jari kertoi Uuden Suomen Jarpan blogissa, että aikoo keskittyä kirjan kirjoittamiseen. Eli sieltä voi saada jatkossa mahdollisesti tiedon paloja aiheesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En tiedä tarkemmin kirjan sisällöstä, mutta Jari kertoi Uuden Suomen Jarpan blogissa, että aikoo keskittyä kirjan kirjoittamiseen. Eli sieltä voi saada jatkossa mahdollisesti tiedon paloja aiheesta.
No, Jari Lindströmin kirja on valmiiksi vitsi. Sillä ei ole meille mitään kerrottavaa. Hoijjaahh..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En tiedä tarkemmin kirjan sisällöstä, mutta Jari kertoi Uuden Suomen Jarpan blogissa, että aikoo keskittyä kirjan kirjoittamiseen. Eli sieltä voi saada jatkossa mahdollisesti tiedon paloja aiheesta.
Tuuliviirin tarinoita?
Ketä tuollaisen vuodatukset voisi kiinnostaa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, Jari Lindströmin kirja on valmiiksi vitsi. Sillä ei ole meille mitään kerrottavaa. Hoijjaahh..
Jospa hän kertoo menestyksekkäästä oikeusministerinurastaan?
- Anonyymi
Oppisi nyt ensin puhumaan ja kirjoittamaan.
- Anonyymi
Kertooko miten lampaat lähtivät hakemaan hillotolppaa?
- Anonyymi
Kertoo luopioiden nuosu ja tuho..Takakonttikaupasta?
- Anonyymi
Lindström varmasti kertoo kuinka arvostaa häntä äänestäneitä. Ja miten jatkoi tavallisten suomalaisten arvostamista Soinin ja Sipilän ohjauksessa. Jos ei Soinin koplan toimista ja miten hallitus pystyi toimimaan tule mitään pohdintaa niin eihän äänestämisellä ole enää Suomessa mitään vaikutusta. Esimerkiksi, koska ja missä vaiheessa tuo sininen murhe on ollut hallitusneuvotteluissa. Eihän muutenkaan kukaan hyväksy Sipilän toimia mutta miten mahdollista että hallituksessa oli nuo luuserit. Asia olisi tietysti toinen jos he olisivat edustaneet hallistuneuvotteluissa olleita Perussuomalaisia. Johan pressa Niinistökin pilkkasi kansaa ja esiintyi viidenkympin seteli rintataskussa, oli kokoomukselaiselta Niinistöltä selvää pilkkaa että mitään ette meille voineet.
- Anonyymi
Lindströmin saavutuksia ja mitä itse halusi viestittää ministerinä Vaikka itse työttömänä ei hyväksynyt 3-4 kuukauden määräaikaisia sopimuksia täydella oikeaala palkalla ja piti niitä työntekijää halveksivana.
Lindstörmin omat ajatulset sivulta yhdeksän selviää
https://www.lehtiluukku.fi/lehti/paperiliitto/_read/05-2018/183880.html
Lindströmin tekojen vaikutuksia.
https://www.is.fi/taloussanomat/oma-raha/art-2000006087564.html
Lindström syyllistää Suomen kansalaisia eikä itse ota mistään vastuuta.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006087971.html - Anonyymi
Moottoripyöräilijät hoitavat Jarin vielä tänä kesänä. On se sen verran tehnyt pahaa tälle yhteiskunnalle, että varmaan joltain on hiat kärtsänny.
- Anonyymi
Jos Sipilä kerran sellaista on käskyttänyt, ei siinä auta itku volabolassa, vaan diapamit ja mirtat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1372405Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3461880- 401557
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii311373Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281310Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941183- 541153
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327897Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles104850Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53752