Stallarit mustamaalaavat länsimaita!

Syitä on monia.

1. On tärkeää osoittaa, että kaikki sivistys ja demokratia ei ole länsimaista ja näin häivyttää taustalle Venäjä/NL:n raakuudet ja kansanmurhat.

2. Näin todistetaan, että kadonnut Neuvostoliitto oli itse asiassa kaiken hyvän alku.

3. Se tuhoutui siis länsimaiden juoniin, eikä oman väestön hylkäykseen.

4. On pidettävä auki mahdollisuutta NL:n ja kommunismin paluuseen.

5. Samalla heikennetään länttä sen Venäjän ja Kiinan vastaisessa hybridisodassa. Stallarit ovat länsimaisen demokratian tiukimpia vastustajia ja mustamaalaajia.

6. Erityisen tärkeää on todistaa lännen aseellinen voima Venäjää heikommaksi.

4

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Stallarit olivat Saarisen vastainen oppositio ja taatusti olivat läntistä hapatusta vastaan.

    • Anonyymi

      Stallari: "Neuvostoliitossa oli ensimmäisenä maassa maailmassa täysin ilmainen koulutus kaikille aina yliopistotasolle saakka"

      Siihen koulutukseen mentiin, mihin valtio käski. Parhaat paikat varattiin kommunistieliitin lapsille.

      "- Neuvostoliitossa oli ensimmäisenä maana maailmassa nasilla samat oikeudet kuin miehillä"

      Vain teoriassa. Naisia käytettiin myös kaikkein raskaimpiin töihin. Korkeimmista viroista naisilla oli vain murto-osa.

      "- Neuvostoliitossa kaikki rasismi ja syrjiminen oli perustuslaissa kiellettyä"

      Niinpä. Silti esimerkiksi vähemmistökansoihin kohdistettiin raskaat vainot ja väkeä siirreltiin mielivaltaisesti. Tuomioistuimet toimivat täysin mielivaltaisesti. Mitään oikeusturvaa ei ollut.

    • Anonyymi

      Stallari: "Neuvostoliitto auttoi suuren joukon siirtomaita itsenäistymään"

      Seurauksena oli sisällissotia, joukkomurhia ja kaaosta, mikä monissa maissa on jatkunut nykypäiviin asti.

      "- suomalaisen kulttuurin ja kielen juuret ovat Volgan-Siperian alueella"

      Eivät ole, vaan nykyisen Suomen alueella.

      "- koko Euroopan nykyisin vallitseva kieli- ja kulttuuri ovat peräsiin Etelä-Venäjän alueelta"

      Eivät ole. Kulttuuri on juuriltaan egyptiläis-, kreikkalais- ja roomalaista.Kielet ovat indoeurooppalaisia.

      "- Neuvostoliiton sankarillinen taistelu auttoi ratkaisevasti Saksan voittamisessa"

      Nl tuki ensin Saksan valtauksia Länsi-Euroopassa.

      "- kompassi, paperi ja numerojärjestälmä saapuivat Eurooppaan Neuvostoliiton ilmansuunnasta"

      Hölynpölyä.

    • Stallari: "- Neuvostoliitto hallitsi suveriinisti jääkiekkoa vuosikymmenien ajan"

      Vain niin kauan, kun muutkin maat alkoivat ammattiurheilun.

      "- Neuvostoliitto oli maailman huipulla urheilussa"

      Katso edellä. Lisäksi NL oli dopingin edelläkävijä DDR:n kanssa.

      "- Neuvostoliitto ja sen sosialistiset kumppanit tarjosivat edullisen matkailukohteen, jossa monet pieneläkeläisetkin Suomesta kävivät ihailemassa kauniista kukkaloistosta ja lomapaikkojen hoidoista ja palvelusta, joka oli turistitasoista, kuten matkailijoille tarkoitetut kaupatkin, joissa tavara oli edullista"

      NL:n yleistä köyhyyttä ja nuhruisuutta käytiin ihmettelemässä. Elintaso oli niin alhainen, että finskipoika eleli herroiksi muutamalla sukkaparilla.

      "- Neuvostoliitossa metsästäminen oli valtion yksinoikeus ja siellä säilyikin eläinkantaa, ojka esimerkiksi täältä Suomesta katosi kokonaan metsästyksen ja tehometsätalouden takia"

      NL tuhosi luontoa valtavilta alueilta ja eläimistö katosi kokonaan.Elinympäristölle aiheutetut tuhot ovat korjaamattomia ja tuhoaminen jatkuu.

      "- Neuvostoliitto oli rauhallinen naapuri vuoden 1945 jälkeen, eikä uhannut Suomea ja Putinin johdolla Venäjä on vähentänyt joukkonsa Suomen rajan takana lähes olemattomiin"

      NL oli maa-anastuksilla tuhonnut Suomen puolustusmahdollisuudet. Miljoona-armeijoita ylläpidettiin. Putinin Venäjä hyökkäilee naapureihinsa lähes vuosittain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      24
      3637
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      52
      1792
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      22
      1098
    4. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      1019
    5. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      63
      1013
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      22
      978
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      37
      879
    8. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      841
    9. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      55
      782
    10. Pub Marjuskan grillibileet

      Pub marjuskassa ilmainen makkara tarjoilu ja jakaa parille sadalle aurinko laseja. Miten tälläistä. Saako popittaa ja ja
      Haapavesi
      12
      713
    Aihe