Alkaa olla Natsisaksan meininkiä yksityisessä vanhustenhoidossa.
Ainakin 60 vanhusta on tapettu yksityisissä "hoitolaitoksissa".
Pelottaa ajatella omaa vanhuuttaan, joka ei muuten ole kaukanakaan.
Tapetaanko minutkin kuin russakka Esperissä, Attendossa, Caressa tai muussa laitoksessa?
Jeesus pelasta meidät!
60 vanhusta
9
182
Vastaukset
- Anonyymi
Natsit arvostivat sentään välillä ikäihmisiäkin mutta suomi viis veisaa siitä että on vienyt elämän ja verorahat viimeiseen veripisaraan tutisevan vanhuksen kädestä...
- Anonyymi
Kysymys koulutuksesta vastaaville ministereille: Miksi lääkärikoulutusta ei voida lisätä vaikka on lääkäripula? Ministereiden ei saa pelätä niin paljon mahtavaa lääkäriliittoa etteikö ministerit voisi kansan välttämättömän tarpeen mukaisesti lisätä lääkäreiksi opiskelijoiden määrää? Tulppa helpottuisi vähitellen tulevaisuudessa kun opiskelijat voisivat harjoitella terveyskeskuksissa! Löytyykö ministereiltä uhmamieltä lääkäriliiton määräysvaltaa vastaan? Olisi kansalaisten hyvinvoinnin parhaaksi. Missä on terveydenhoitajien lisäkoulutus lääkäreiksi, jota tapahtui?
- Anonyymi
Kaasukammio enää puutuu.Lähiomaiseni vanhus oli eään suuren lääkäriketjun hoivapalveluja saamassa.Kerran soittelin mitä hänelle kuuluu.....Ollaan juuri viemässä suljetulle osastolle.Edelliskerralla soitettuani hän on muka väkivaltainen ennenkuulumatonta selittelyä jota en usko alkuunkaan.Mitenkähän mahtoi olla ne mieli ala lääkkeet menikö oikein lääkitys vai jäikö lääkkeet väliin tai ottamatta.Hieman epäilen hoitolaitosta hoidontasoon jos hoitaja kehtasisanoa annetaan olla hänet rauhassa niin ja säännöllisestä ruokailustakaan hänenkohdallaan kukaan ei välittänyt.Raisiossa moinen paikka!
- Anonyymi
Käykää katsomassa vanhustuttavaanne/-sukulaistanne. Puuttukaa epäkohtiin, kyselkää ja olkaa kiinnostuneita.
Ja viestiä kunnan/kaupungin sos puolelle jos huomaatte mitään normaalista poikkeavaa.- Anonyymi
Entäpä jos soten valvovat viranomaiset ovatkin hoivakodin johtajan ystäviä.Ystävyys menee epäkohtien edelle-ts.vaikka kaikki olisi pielessä,niin valvonta ei huomauta tms.Vika on valittajassa.
- Anonyymi
Siinäpä se vitsi piileekin. Sinusta, omaisesta, tulee se vaikea omainen ja sinut mustamaalataan joka suuntaan.
- Anonyymi
Vanhukset priorisoidaan pois yhteiskunnasta , syntyy säästöä
- Anonyymi
Ei taida se valviraan ilmoitettu riittää.. on niitä joilla ei ollut omaisia valittamassa..
- Anonyymi
Kyllä ne vihervassarit pitävät huolen minne ne rahat menevät, yksi rahanreikä on teatteri jossa maksetaan laitosteatterin näyttelijälle vaikka hän ei olis töissäkään.
Se etu on heille siunattu oikein työehtosopimuksella, jos ohjaajalla ei ole antaa näyttelijälle roolia, niin he voi odottaa kotona kuukausia täydellä palkalla seuraavaa roolia.
Tämän ovat myös muut laitosteatterin työntekijät varmistaneet.
kts. myös keskustelu = viihde ja kulttuuri - taide ja desingn -- teatteri.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510223
- 525010
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422181Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052038- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131581Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411382Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31971Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24953