Pedon merkkiin rekisteröityminen ?

6

62

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kasvotunnistus on hanurista, jos naama on kuin norsun.. häntä ravatessa.

    • Anonyymi

      Kirjoituksessa tuli esiin kasvojentunnistus ja sormenpään tunnistaminen.
      "Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa, ettei kukaan muu voisi ostaa eikä myydä kuin se, jossa on merkki: pedon nimi tai sen nimen luku. Tässä on viisaus. Jolla ymmärrys on, se laskekoon pedon luvun; sillä se on ihmisen luku. Ja sen luku on kuusisataa kuusikymmentä kuusi." (Ilm. 13:16-17)

      Kasvojentunnistusta varten tarvitaan otsamerkki ja/tai sormenpäähän asennetaan tekninen tunniste oikean käden johonkin sormeen.

      • Anonyymi

        Mikrosirua on jo maailmalla ja myös Suomessa asennettu joihinkin ihmisiin. Maailmalla jopa miljoonia. Siitä lienee monenlaisia versioita. Yksi versio on jokin viivakoodi-tummentuma iholla, joka venyy. Ilmesisesti 5 G verkko on perusalusta mikrosirun toiminnalle. Jokainen järjissään oleva ihminen tajuaa myös intuitiivisesti, että jatkuva lukijalaitteen alla käyttäminen heikentää ihmisen solurakenteita. Tuo 5 G on kuin jokin "totaalitykki", joka tykittää kohteeseen tehokkaasti. Sitä eivät todellakaan kaikki maat ole halukkaita ottamaan käyttöönsä. Ei Suomessakaan otettaisi, jos kuunneltaisiin järkevämpiä ihmisiä.


    • Anonyymi

      Entäs identtiset kaksoset? Miten heidän kasvonsa tunnistaa?

    • rikkaat vaihtavat kasvojaan ja heidän sormenjälkensä muutetaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4791
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3076
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2983
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1551
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1199
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      989
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    Aihe