Ilmaiseksi!
Saisi meikäläinen, eli oikea omistaja, käydä laittamassa ns. "Paikat Kuntoon" ilman turhaa byrokratiaa, ja olisi sitten Karjalan palautuksen jälkeen helppo muuttaa valmiille!
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000006088147.html
Siirymäaikana voisin palkata nykyisiä asukkaita purkamaan ja siivoamaan rötisköitään ja sotkujaan tilan alueelta. Purkutöiden palkkioksi voisin lisäksi ostaa Punaisilta Rautateiltä matkalipun ja nestemäiset eväät, niille palauttaville, jotka pääsisivät takaisin sinne; mistä ovat tulleetkin!
Sehän olisi mitä parhainta Ystävyys , Yhteistyötä ja Avunantoa, näin aloittaen vapun aikoihin "Työn juhlaa".
Meille Ryssiä paenneille kajalaisille myös Venäjän viisumi
8
165
Vastaukset
- Anonyymi
Eihä tuo viisumi itse maksettuna ole kallis, jopa kolmen vuoden viisumin hinta on vain 35€. Vie itse hakemus konsulaattiin ja unohda välityskioskit.
Mistäs päin Karjalaa oot paennu? - Anonyymi
Kansalaisuus olisi kattavampi. Kaksoiskansalaisuus kätevä?
- Anonyymi
taasko se avarakatseinen (väärennös) on astunut simapullon korkin päälle kun kuvittelee joskus omistaneensa jotain....buahaaaa......
- Anonyymi
Perkule kun on epäluulosii. Vahvialas kun kävin, rajaluppaa vaatiit. Pitääköt ryöstetyt maat kun ei saa luvallisilt prooposkoil ommaa kotiseuvuu käyä kattomas.
- Anonyymi
Vahvialasta: Missä kunnossa on Urkin omistamat maatilat?
- Anonyymi
Tiedä häntä Vahvialasta, mutta sieltä meiltäpäin näyttää ryssät itse, miltä näytää:
https://www.youtube.com/watch?v=Me-fgcrkKQo
Videossa vilahtaa "Kuusisen palatsi" ?
Soitto (ja laulu) on suruista tehty!
Onhan tuo Terijoki ollut Suomen " pääkaupunki" . Ja sen pakkkosiirretystä yhteiskoulusta viisaus levisi Lahden kaupunkiin = koko Hämeesseen .
Rähmälläänolon aikana nimi jouduttiin tosin vaihtamaan "Kannaksen Yhteislyseoksi"
Nykyisin Kannaksen Lukio, ja mikähän lie kohtapian?
Vrt. Viipurin Reipas = nykyisin Lahden Reipas! Niin sitä perinteitä kunnioitetaan.
Voi Saatana sentään:
Se kun saapui sinne Moskovaan, ja pisti maailman kirjat sekaisin! - Anonyymi
Se oikea Kuusisen palatsi sijaitsi Äänislinnassa eli nykyisessä Petroskoissa. Suur-Suomen havittelijat keksivät tuon mahtipontisen nimen.
Viipurin Reipas on hengissä, voi hyvin ja jatkaa perinteitä alkuperäisen urheilun, voimistelun, seurana. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiedä häntä Vahvialasta, mutta sieltä meiltäpäin näyttää ryssät itse, miltä näytää:
https://www.youtube.com/watch?v=Me-fgcrkKQo
Videossa vilahtaa "Kuusisen palatsi" ?
Soitto (ja laulu) on suruista tehty!
Onhan tuo Terijoki ollut Suomen " pääkaupunki" . Ja sen pakkkosiirretystä yhteiskoulusta viisaus levisi Lahden kaupunkiin = koko Hämeesseen .
Rähmälläänolon aikana nimi jouduttiin tosin vaihtamaan "Kannaksen Yhteislyseoksi"
Nykyisin Kannaksen Lukio, ja mikähän lie kohtapian?
Vrt. Viipurin Reipas = nykyisin Lahden Reipas! Niin sitä perinteitä kunnioitetaan.
Voi Saatana sentään:
Se kun saapui sinne Moskovaan, ja pisti maailman kirjat sekaisin!Kiitos seavarakatseinen koulun ja seuran nykytilanteen päivityksestä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1966889- 472585
- 1872179
Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1351484Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101483- 741140
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,321068Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241067Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke161029Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44971