Ilmaiseksi!
Saisi meikäläinen, eli oikea omistaja, käydä laittamassa ns. "Paikat Kuntoon" ilman turhaa byrokratiaa, ja olisi sitten Karjalan palautuksen jälkeen helppo muuttaa valmiille!
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000006088147.html
Siirymäaikana voisin palkata nykyisiä asukkaita purkamaan ja siivoamaan rötisköitään ja sotkujaan tilan alueelta. Purkutöiden palkkioksi voisin lisäksi ostaa Punaisilta Rautateiltä matkalipun ja nestemäiset eväät, niille palauttaville, jotka pääsisivät takaisin sinne; mistä ovat tulleetkin!
Sehän olisi mitä parhainta Ystävyys , Yhteistyötä ja Avunantoa, näin aloittaen vapun aikoihin "Työn juhlaa".
Meille Ryssiä paenneille kajalaisille myös Venäjän viisumi
8
227
Vastaukset
- Anonyymi
Eihä tuo viisumi itse maksettuna ole kallis, jopa kolmen vuoden viisumin hinta on vain 35€. Vie itse hakemus konsulaattiin ja unohda välityskioskit.
Mistäs päin Karjalaa oot paennu? - Anonyymi
Kansalaisuus olisi kattavampi. Kaksoiskansalaisuus kätevä?
- Anonyymi
taasko se avarakatseinen (väärennös) on astunut simapullon korkin päälle kun kuvittelee joskus omistaneensa jotain....buahaaaa......
- Anonyymi
Perkule kun on epäluulosii. Vahvialas kun kävin, rajaluppaa vaatiit. Pitääköt ryöstetyt maat kun ei saa luvallisilt prooposkoil ommaa kotiseuvuu käyä kattomas.
- Anonyymi
Vahvialasta: Missä kunnossa on Urkin omistamat maatilat?
- Anonyymi
Tiedä häntä Vahvialasta, mutta sieltä meiltäpäin näyttää ryssät itse, miltä näytää:
https://www.youtube.com/watch?v=Me-fgcrkKQo
Videossa vilahtaa "Kuusisen palatsi" ?
Soitto (ja laulu) on suruista tehty!
Onhan tuo Terijoki ollut Suomen " pääkaupunki" . Ja sen pakkkosiirretystä yhteiskoulusta viisaus levisi Lahden kaupunkiin = koko Hämeesseen .
Rähmälläänolon aikana nimi jouduttiin tosin vaihtamaan "Kannaksen Yhteislyseoksi"
Nykyisin Kannaksen Lukio, ja mikähän lie kohtapian?
Vrt. Viipurin Reipas = nykyisin Lahden Reipas! Niin sitä perinteitä kunnioitetaan.
Voi Saatana sentään:
Se kun saapui sinne Moskovaan, ja pisti maailman kirjat sekaisin! - Anonyymi
Se oikea Kuusisen palatsi sijaitsi Äänislinnassa eli nykyisessä Petroskoissa. Suur-Suomen havittelijat keksivät tuon mahtipontisen nimen.
Viipurin Reipas on hengissä, voi hyvin ja jatkaa perinteitä alkuperäisen urheilun, voimistelun, seurana. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiedä häntä Vahvialasta, mutta sieltä meiltäpäin näyttää ryssät itse, miltä näytää:
https://www.youtube.com/watch?v=Me-fgcrkKQo
Videossa vilahtaa "Kuusisen palatsi" ?
Soitto (ja laulu) on suruista tehty!
Onhan tuo Terijoki ollut Suomen " pääkaupunki" . Ja sen pakkkosiirretystä yhteiskoulusta viisaus levisi Lahden kaupunkiin = koko Hämeesseen .
Rähmälläänolon aikana nimi jouduttiin tosin vaihtamaan "Kannaksen Yhteislyseoksi"
Nykyisin Kannaksen Lukio, ja mikähän lie kohtapian?
Vrt. Viipurin Reipas = nykyisin Lahden Reipas! Niin sitä perinteitä kunnioitetaan.
Voi Saatana sentään:
Se kun saapui sinne Moskovaan, ja pisti maailman kirjat sekaisin!Kiitos seavarakatseinen koulun ja seuran nykytilanteen päivityksestä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294977Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1554776Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2154762Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1194580Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192364Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32148- 661677
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241574- 1911281