..vaalipuheen jatkoa, kaikkea hyvää kaikille, ei yhtään sanaa siitä mistä rahat SOSIALISOIDAAN.
Antti Rinteen Vappuhöpötys oli sitä samaa..
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tyypillistä demareille. Selkänahasta. Pieniin eläkkeisiin luvattu satanen kuivuu kokoon verotuksella ja asumistuen pienemmällä. Se siitä.
- Anonyymi
Netto tulos kertoo, paljonko sitä rahaa jää käteen.
- Anonyymi
Sipilä olisi kusetanut sen köyhiltä ja eläkeläisiltä?
- Anonyymi
Missähän maailmassa Antti elää?
- Anonyymi
Todellisuudessa Antti elää.Ei kai aina voi laittaa pienituloiset maksumieheksi. Nyt puhaltaa toiset tuulet.
- Anonyymi
Koomassa se AY-liikkeen juristi on. Ja koomassa se pysyy!
- Anonyymi
SDP on menossa hallitukseen sammutetuin lyhdyin, miksi se ei ole ilmoittanut kansalle sosialisointikohteita?
- Anonyymi
Antti haluaa vihreiden ja vasemmsito/ rkp:n kanssa lisää maahantulijoita ja ketään ei saa palauttaa, ruotsista riittää tulijoita, leikataan pois suomalaisilta nämä miljardikulut ja hyysätään tpturisteja eli kusettajia.
- Anonyymi
Porvareilta ne rahat otetaan! Ylisuurista palkoista ja eläkkeistä, älyttömistä optioista, veronkierrot estetään, veroparatiiseihin menevät varat tulee yhteiskunnan käyttöön, törkyisistä johtajien palkankorotukseista, isoista osinko- ja pääomatuloista jne vaikka mistä. Kyllä tässä maassa on varaa leikata sikarikkailta niin että vähäosaiset saadaan elämään ihmisarvoista elämää!
- Anonyymi
Tarkoittaako se terrori-iskuja porvareitten kohteisiin? :))
Allahu agbar! - Anonyymi
Luettele Suomen sikarikkaat.
- Anonyymi
Satasella ei poisteta kenenkään köyhyyttä saatika kymmenien tuhansien eläkeläisten!!! Törkeää valehtelua. Hei vaalit meni jo.
Missä oli lupaukset:
1, Poliittiset lakot ja tukilakot kielletään
2. Sakko laittoman lakon järjestämisestä nostetaan kymmenkertaiseksi
3. Ammattiyhdistyksen perustuslain vastainen jäsenmaksun verovähennys poistetaan
4. Myös ammattiliitot joutuvat maksamaan osinkotuloista veroa- Anonyymi
Tuohon voisi lisätä että suomen riittää mainiosti yksi työttömyyskassa. Turha niitä on ylläpitää useita ja vielä liittojen kyljessä ikäänkuin muka liitolla olisi joku intressi maksaa ansiosidonnaista.
- Anonyymi
Antin Vappupuhe oli oppositiojohtajan puhetta, se ennakoi jo sitä, että ei tule mitään sen hallitustunnusteluista!
- Anonyymi
Antti pistää sellaisin hallituksen kasaan että siinä moni porvari vielä vapisee. Li antaa hyvää taustatukea kun saa vielä Kyllösen Merja aisaparikseen pistämään kansanpettureita kuriin ja vastuuseen! Kepulandian riistovalta päättyy, ei sitä landepaukkujen pitäisi sotkeutua asioihin mitä eivät vallanhimossaan ja ahneudessaan osaa - ei muuta kuin Alkio-opit takaisin kunniann ja peltoa kuokkimaan ja ruokaa kansalle tekemään - se on jyväjemmareiden homma, katsotaan sitten niitä tukiaisiakin vähän jos osaavat pysyä kiltisti!
- Anonyymi
Antti ei taida pistää kovin kummoista hallitusta ,jos pistää edes olenkaan tai ei ainakaan 4: ksivuodeksi!
Oli kovin hapuilevaa niin eduskunnan avauksessa ,kun toljotti Residentti Niinistön vierellä ,ja pudotteli papereita anteeksi ,samoin kuin eilen kun Iltasanomat lähetti TV kuvaa,ja kysyttiin 6.5.-19 HS Gallub tuloksesta ! Gallud tulos 1 perussuomalaisten puolue !,2. Kokoomus! 3. SDP !
Elli voi Rinne patjaa ,on sotkut päällä , Tuppurainen ja Al- Taee , ei tukeaanna edes enää , Halonen,ei Lipponen, ei edes Tuomioja onko monikaan 4200 Al - Tästä äänestänyt käännös SDP mielinen!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse824627Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763637Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.642070Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301142
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1451072- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891