Kun vertaa maahanmuutosta käytyä keskustelu maahanmuutosta, on kiinnitettävä huomiota siihen, että Hall-aho tyystin "unohda", että rajusti muuttuva ikärakenne vaatii toimenpiteitä väestöpohjan parantamiseen, jos ei haluta päätyä katastroofiin.
Muissa maisaa on laajsti hyväksytty, että muulta tulevat, mistä syistä tahansa, ovat ainoat, jotka tähän voivat auttaa.
Halla-ahon ajaa vain oma poliitistä etua ja vain sitä, hinnan maksaa Suomi.
Halla-aho on vahingoksi Suomelle
25
52
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole oikein, että Suomi rosvoaa kehitysmaiden virkeimmän väestönosan tänne palvelemaan meitä.
- Anonyymi
Ai niinku Saldomuhamedin, Leluramin ja Rauhahusseinin?
- Anonyymi
Katastrofejakin on monenlaisia. Ehkä he voivat todellakin tulla auttamaan Suomea!
https://www.google.com/search?biw=1280&bih=616&tbm=isch&sa=1&ei=3cDJXKroEouWjgb3kLHYAw&q=picture+of+somalia&oq=picture+of+somal&gs_l=img.1.0.0i19.31821.38224..40150...1.0..0.69.1037.17......1....1..gws-wiz-img.......35i39j0j0i67j0i30j0i8i30.nItNCRcH01I#imgrc=v4ONWcWrOY3P_M: - Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=JEsiq_KSXt0
Auttajamme ovat jo matkalla, onneksi.- Anonyymi
Sinä olet käsittänyt väärin asian.
Tarvitsemme paljon enemmän maahanmuuttajia, mutta emme mellakoijia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä olet käsittänyt väärin asian.
Tarvitsemme paljon enemmän maahanmuuttajia, mutta emme mellakoijia.Mutta näitähän me ollaan tänne tilattu! :D
Meillä on unelma, ihmisoikeudet ja arvopohja, Ihmisarvo on jakamaton ja pitäs siis kaikki kelvata. - Anonyymi
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
- Anonyymi
30000 raiskaajaa taas kertalaakilla vaikkapa ouluun?
kenen etuja maahanmuuttomyönteiset ajaa-omia? - Anonyymi
Eihän Suomen tilannetta väestön pienenemisen kannalta ratkaise se, että otetaan maahan sivistymättömiä kehitysmaamuslimeja eläteiksi tuhansittain! Ja päästetään näitä eduskuntaankin. Vai mitä sanoo Antti Rinne?
- Anonyymi
Rinne sanoo;
Arvopohja, ihmisoikeudet, sekä jakamaton ihmisarvo.
Tämän pitäs jo olla itsestäänselvyys.
- Anonyymi
Halla -Aho on paras mitä Suomi tarvii,jos lähtee hallitukseen, Voitottavasti ei ei Rinteen kanssa ei !!!
- Anonyymi
Tiedotan: Tuo työvoimatarve-argumentti on todettu valheeksi jo monta kertaa eri foorumeilla.
Ainoastaan YHDESSÄ ammatissa(vanhustenhoito) tarvitaan lisää työvoimaa, muta KAIKISSA muissa suurilukuisissa ammateissa tarve vähenee tai katoaa jopa kokonaan tulevaisuudesssa.
Suomessa on ollut jo 25 vuotta yli puoli miljoonaa eri asteista työtöntä. Kyllä heistä voi pikakouluttaa vanhusten syöttäjiä ja pesijöitä.
Kyse ei siis ole mistään muusta kuin kiihkomamuttajien valhepropagandasta. - Anonyymi
Erikoinen väite aöloittajalla, suuri osa suomalaisista on samaa mieltä Juussin ja yleensä perusuomlaisten kanssa haittamaahanmuutosta. Ei ole suomelle eduksi jos tänne tunkeutuu kehitysmaista ja islamilaisista maista lähinnä tietyn ikähaarukan miehiä. Näistä ihmisryhmistä ei tule koskaa netto maksajia, suurin osa ei edes työllisty joten ei ole muuta kuin haittaa. Mitä siitä tulee jos karvakäsi mukuloita ravaa kylillä, ovat samanlaisia lähtömaissa eivät vaan sopeudu tänne.
- Anonyymi
Maahanmuuttoa on monenlaista. Ne, jotka tulevat töihin syrjäyttämättä suomalaisia, saavat tulla ja suotavaa olisi, että arvopohja olisi terve. Levottomista maista tänne ei tarvitse tulla häiriköimään.
- Anonyymi
Robottireiskat ja Anttiautomaatit korvaavat monet duunarit: opet, autokuskit, sarisairaanhooitajat, teollisuustyöntekijät, jne.
- Anonyymi
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/tallainen-on-populistiryhmien-eurooppa-nain-kansalaisten-eu-epaluulo-on-muokannut-puoluekarttaa-eri-maissa/?shared=1849197-73c95b5c-500
Soini aloitti? EU matki- Anonyymi
Hakkarainen Teuvo
asiat kuuluville ja eteenpäin
Mitä autossa lukee vaaliteemana nyt?
Maahanmuutto EUsuomi
- Anonyymi
Aloittaja: "Kun vertaa maahanmuutosta käytyä keskustelu maahanmuutosta"
-Mitä ihmettä tuolla tarkoitat? - Anonyymi
Nuoret kokevat maahanmuuton ongelmaksi:
Maahanmuutto sekä ilmaston- ja luonnonsuojelu ovat monen eurooppalaisen nuoren mielestä suurimmat poliittiset ongelmat.
Näin kertoo tämän vuoden alussa toteutettu Tui-säätiön tutkimus, johon on kerätty vastauksia yli 8 000 nuorelta 11:stä Euroopan maasta. - Anonyymi
Aloittaja puhuu sontaa! Hieman jos vaivautuu silmät avoinna katselemaan ja kuuntelemaan Euroopan tilannetta huomaa että " muissa maissa" ei todellakaan laajasti enää hyväksytä haitta maahanmuuttoa. Joten : pysy asiassa tyhmä!
- Anonyymi
Kuinkahan kauan pitää tolkuttaa: on olemassa maahanmuuttoa, jolla siis - sanottakoon se jälleen kerran - tarkoitetaan, että ihmiset tulevat tänne joko tekemään töitä tai opiskelemaan tai elämänkumppaninsa perässä.
Nämä ylläluetellut ryhmät muodostavat yhdessä maahanmuuttajat, jotka siis tulevat tänne luvan kanssa ja paperit kunnossa, ja jotka ovat tervetulleita.
Loput ovat sitten jotakin muuta kuin maahanmuuttajia. Tähän ryhmään kuuluu melko paljon ihmisiä, joilla ei ole mitään tekemistä esimerkiksi pakolaisten kanssa.
Ja sanottakoon nyt vielä sekin ties kuinka monennen kerran: tästä viimeksimainitusta ryhmästä on kyse silloin, kun asiattomasti tänne tulleet halutaan palauttaa isiensä maille.
Ylimielinen ja itsevarma asenne "suomalaiset tarvitsevat meitä" on juuri niiden ihmisten tuotosta, joiden ei kuuluisi Suomessa edes olla.
Sellaisessa tilanteessa olevan ihmisen olisi parasta ottaa järki käteen ja poistua ihan vapaaehtoisesti, sillä elämä ei tule olemaan auvoista, jos tänne väkisin yrittää jäädä. Suomalaiset osaavat olla melko juntturoita ajatuksiltaan, eivätkä myös kaihda niitä ajatuksia näyttämästä.
Sitävastoin suomalaiset eivät suhtaudu nihkeästi todellisiin maahanmuuttajiin, vaan toivottavat tänne tervetulleiksi ne, jotka ovat valmiita rakentamaan tätä yhteiskuntaa töitä tekemällä ja veroja maksamalla.
Jokohan meni aloittajallekin perille? Vai pitäisikö aloittaa alusta suurinpiirtein tuhannennen kerran? - Anonyymi
Tehdäänkö risusavotta kekkosen tapaan ja vaikka porukkaa toimistotöistä vanhustyöhön pakkosiirrolla.saa sitten nähdä mitä kitinää tulee pienellä palkalla perseenpesusta ja tappelemisesta.
Kyllä kadut on täynnä koirantaluttajia omasta takaa
Katainen johtamaan lujalla äänellä toimintaa
fantastista fantastista - Anonyymi
Onko nykyhallitus ja sipilän hallitus rasistisia?
nimittäin sukupuoli rasismia-vain miehiä tulee suomeen
miksi naisia ei päästetä? - Anonyymi
siis rikoksilla suomi nousuun?
kts.rikospaikka mtv
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399140Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737873Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605547William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542334Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62079Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821729Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191664Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921413Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381348Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt61206