Pekka "H" Haavisto taistelee urheasti teollisuutta ja tehtaita vastaan. Teollisuus pois suomesta vaikka väkisin, Ja loputkin työpaikat. Hienoa Pekka, Todella "vastuullista ja järkevää toimintaa".
Pekka Haavisto taistelee teollisuutta vastaan
19
68
Vastaukset
- Anonyymi
Ökyvihreet ne vaan rälläävät lentokoneilla ! Hyvä hyvä, Ja ihana hiilijalanjälki. . . .
- Anonyymi
Pääministeripuolue Vihreiden tavoite v. 2017: https://www.aamulehti.fi/kotimaa/vihreat-tahtaa-paaministeripuolueeksi-jo-nyt-pitaa-tavoitella-neljaa-ministerinsalkkua-200136805
Siksipä v. 2019: Kiitos SDP, PS, ja Kokoomus. - Anonyymi
Todella iso kiitos noille puolueille ja joukolle pienempiä.
- Anonyymi
Vitunko väliä tällä hölmöläisten kansalla on menköön niin huonoon jamaan ettei tänne tule hakemallakaan enää ketään, ehkä terroristeja kiinnostaa olla täällä piilossa ja suunnitella uusia kohteitaan tappaa ihmisiä.
- Anonyymi
Bataatinpurijat ja tofunsyöjät rahtaavat ruokansa maailman ääristä ja huuhtelevat ne Etelä-Amerikan viinillä alas. Ympäristö on hieno asia, mutta järki käteen. Ilmastomuutosshoppailu osoittaa ymmärtämöttömyyttä 1) Suomen vaikutusmahdollisuudesta ja 2) keinoista. Itseään ei kannata ampua jalkaan, please.
- Anonyymi
Menneisyydessä on ollut samanlainen sankari, joka taisteli tuulimylläjä vastaan.
- Anonyymi
Mihin sellutehtaita ja teollisuutta tarvitaan? Jos ne olisivat elämälle tarpeellisia ja välttämättömiä, niin kai pari sellaista löytyisi ytimestäkin kehä I sisäpuolelta. Sama koskee sahoja, ydinvoimaloita, teräs- ja autotehtaitaja jne jopa maanviljelyä. Ne tuottavat pelkkää saastetta, ympäristötuhoa ja kiihdytävät ilmaston lämpenemistä. Elämän perusta on latte, nyhtökaura, pavut ja samanhenkiset somekaveripiirit. Niiden lisäksi ihminen ei tarvitse mitään muuta kuin laptopin ja laturin.
- Anonyymi
Niin....miks siihen koulutukseen pitää hirmuisesti panostaa, jos ei ole työpaikkojakaan tulevaisuudessa?
- Anonyymi
"Mihin sellutehtaita ja teollisuutta tarvitaan? Jos ne olisivat elämälle tarpeellisia ja välttämättömiä, niin kai pari sellaista löytyisi ytimestäkin kehä I sisäpuolelta. "
Suomi ei tarvitse mitään tehtaita ja tuokin sellutehdas pitää rakentaa Haaparantaan siellä tarvitaan ihmisille työpaikkoja eikä siellä olla hölmöläisinä. Suomesta rahdataan puut ruotsalaisille ja he hoitavat sen jälkeen jalostamisen eikä siellä ole hölmöläisiä.
Nimimerkki: "HölmötSuomalaiset" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Mihin sellutehtaita ja teollisuutta tarvitaan? Jos ne olisivat elämälle tarpeellisia ja välttämättömiä, niin kai pari sellaista löytyisi ytimestäkin kehä I sisäpuolelta. "
Suomi ei tarvitse mitään tehtaita ja tuokin sellutehdas pitää rakentaa Haaparantaan siellä tarvitaan ihmisille työpaikkoja eikä siellä olla hölmöläisinä. Suomesta rahdataan puut ruotsalaisille ja he hoitavat sen jälkeen jalostamisen eikä siellä ole hölmöläisiä.
Nimimerkki: "HölmötSuomalaiset"Mikä on elämälle tarpeellista?
- Anonyymi
Voi, voi, sanon minä. Kyllä todellisuus on toisenlainen ja tarvitsemme kaikki mahdolliset tehtaat.
- Anonyymi
Haavisto laumoineen on nykyajan Don Quijoteja, Ei niillä ole rohkeutta taistella todellisia ongelmia kuten Itämeren pahinta saastuttajaa eli suomalaista maataloutta ja paskan levitystä vastaan. Sen sijaan niillä on kanttia säätää paskalakeja mummoijen ja papparaiten mökeille, laskea tavallisen tallaajan hiilijalanjälkiä ja hankaloittaa tavallisen ihmisen elämää moraalisarnoilla samaan aikaan kun käyttävät verovaroin rakennnettuja julkisia palveluja häikäilemättä hyväksee, kuten esim joukkoliikennettä. Sitähän ei mahdollista kaikkilla käyttää edes keä III sisäpuolella, vaikka maksavat samat verot.
- Anonyymi
Näitä hinttareita ja natseja on jo nähty ja hölmöläiset saavat sitä mitä halusivatkin.
- Anonyymi
Vihreät käyttää lapsia ja nuoria hyväkseen omassa politiikassa miksi?
- Anonyymi
Pekka hakee kuuluisuutta ja tutkii siten suurta tulevaa eläkettä..., on jo vanhus.
- Anonyymi
Kyllä tällaiset haaviistot on iso ongelma suomelle. Vihreille pitäis näyttää punaista kaikkiin päätöksenteko paikkoihin..kuin myös vasemmistolle. Voisivat mennä niihin maihin jotka saastuttaa huutelee ja tekeen voltteja..
- Anonyymi
Kaikki viherkommarit taistelee kaikkea teollisuutta vastaan joka käyttää energiaa tuotannossaan, ainoana poikkeuksena taitaa olla peliteollisuus.....
- Anonyymi
Kyllä se on niin väärin, että nää vihreät aivopesee nuoria ja vielä suurempi ongelma kun aivan kouluikäisiä kehoitetaan lakkoon ilmaston puolesta, kysyvätkö he edes vanhemmilta lupaa tähän asiaan? Lopettakaa tämä ilmanaikonen ilmastohysteria jo, joutuu lapsille selittään asian kotona tarkemmin missä mennään. Täytyy vaan ihmetellä mitä väkeä on tämä mikä vihreitä äänestää!!!
- Anonyymi
Ei tehtaita tarvita, kun tavarat voi tilata netistä. Ja sitä mitä ei voi, niin sitä ei tietenkään tarvita. Tärkeintä on tuntea syyllisyyttä samanhenkisten kanssa yhdessä omassa halipiirissä ja jos sitä ei tunne on epäkelpo ja täysin yhteiskuntakelvoton, josta ei pääse edes maksamalla päästöoikeuksista ylihintaa. KepuYLE muistaa syyllistää, nyt meidän tulee potea huonoa omaa tuntoa, kun Suomi hyötyy ilmastonmuutoksesta enemmän kuin Etelä-Euroopan valtiot. Se on niin väärin jaa epäreilua, kun emme ole todelllisuudessa edes aiheuttaneet ilmastonmuutosta, että me jopa hyödymme siitä. Kyllä Suomea on nyt verotettava ansiottomasta hyödystä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964774Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2083804Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1082220Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321258
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621246- 531105
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4931059