Turvatyynyissä ongelmia, takaisinkutsu.

Anonyymi

https://cars.honda.fi/owners/airbag-recall

Syötä yllä olevasta linkistä avautuvan sivun VIN* –kenttään autosi valmistenumero.
Voit tarkistaa numeron rekisteriotteesta, tuulilasin vasemmasta alanurkasta tai moottoritilassa olevasta metallilevystä

Vaara sinulle ja matkustajille
Jos tapahtuu törmäys, jossa turvatyyny laukeaa, turvatyynyn panososa voi syttyä tavalla, joka saa aikaan liian suuren sisäisen paineen. Tämän tuloksena panoksen metallikotelo voi murtua, jolloin metallikappaleita sinkoutuu turvatyynyn läpi ajoneuvon sisälle.

Seuraava toimenpide
Tarkista, koskeeko tämä ajoneuvoasi. Jos näin on, ota viipymättä yhteyttä Honda-jälleenmyyjään, joka vaihtaa tarvittavat osat maksutta.

Hondan toimenpiteet
Kun jälleenmyyjä ottaa ajoneuvosi vastaan, sen turvatyynymoduuliin asennetaan muokattu panos. Toimenpide kestää noin tunnin, ja se tehdään maksutta.

0

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olet minua

        vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
        Ikävä
        121
        2642
      2. Jos tapaisimme uudelleen?

        niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
        Ikävä
        69
        1094
      3. Mies pyysi rahaa

        Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
        Ikävä
        210
        1054
      4. Mitä piirteitä rakastat

        Eniten kaivatussasi?
        Ikävä
        39
        982
      5. Mites nyt suu pannaan

        Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
        Sysmä
        38
        931
      6. Hän on niin

        Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
        Ikävä
        47
        894
      7. 36
        876
      8. Taas Lieksassa tyritty

        Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
        Lieksa
        123
        853
      9. Ruumis ojassa

        Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
        Oulainen
        4
        829
      10. Nähdäänkö ensi viikolla

        paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
        Ikävä
        35
        812
      Aihe