Joko uudet patjat on tilattu?

"Syyriasta pakenevat Isis-johtajat liittoutuvat Afrikan äärijärjestöjen kanssa ja pyrkivät lietsomaan uutta pakolaisaaltoa Afrikasta kohti Eurooppaa, varoittaa YK:n Maailman ruokaohjelman johtaja David Beasley.

Jihadistit pyrkivät käyttämään hyväkseen alueen ruokapulaa rekrytoidakseen jäseniä ja ajaakseen miljoonia afrikkalaisia kohti Eurooppaa."

https://www.verkkouutiset.fi/varoitus-isisn-suunnitelmasta-uusi-pakolaisaalto-eurooppaan/?ref=rns_fb&fbclid=IwAR2YTHjjPRdK9Vs7ObaM4RSV8folVZMZrBdOA1eYCc8bKPT7JLVzONo-T-s

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nammossa on siirryttävä kolmivuoro työhön!!!!

      • Anonyymi

        Tuohan on vihapuhe


    • Anonyymi

      Sitä se kehitysapu on teettänyt,väestöä on syntynyt yli mantereen kestokyvyn.Ei ole saatu kehitysavaulla muuta aikaiseksi,varsinainen Afrikan mantereen kehitys ei ole lähtenyt matkaan.
      Runsaitten luonnonvarojen hallinta kansainvälisillä yhtiöillä yksinvaltiaitten myötävaikutuksella,korruptio on valtavaa alueella.Kansantulo menee näissä maissa harvojen taskuun ja valuu ulos ulkomaisille pankkitileille,ei omien maitten kehitykseen kansalaisten hyväksi.
      Lisänä keskiaikainen heimojärjestelmä osassa mantereen maita joka aikaansaa jatkuvia keskinäisiä sotia.Mausteena uskontojen väliset jännititteet jota ovat aiheuttaneet vuosien varrella vainoja.Toivoton tilanne.Nämä asiat pitäisi pystyä ratkaisemaan alueella ,voi olla kuitenkin vaikeaa viedä kansanvaltaa sinne missä sitä ei koskaan ole ollutkaan.
      Jos tosiaan sieltä alkaa virrata jihadistellä vahvistettuja kansainvaelluksia,silloin on viimeistään laitettava rajat kiinni.Kysymyksessä ei olisi muu kuin ratkaisemattomien ongelmien siirtäminen eurooppaan joita ei alueella ole osattu selvittää.
      Omien kansalaisten koskemattomuuden turvaaminen on Euroopan päättäjien tehtävänä,osalle se on näyttänyt olleen kuitenkin yhdentekevää.

    • Anonyymi

      Refugees Welcome!!! Hameet korvissa odotamme mus...pakolaisia joiden hätä on suunnaton tänne lakeuksille.Koska meillä on Unelma.

    • Anonyymi

      Onnea kauhava, ei muutakuin jatkaas samaan tyylin ja sehän teiltä käy

    • Anonyymi

      Tiedän tuon NOTin, on ollut patjana ite aika epeleille.

    • Anonyymi

      Koskee maahan juoksua
      Miksi ovet eivät aukenene meille, vai aukesko ?

      > TornioOsa6 <

      katseles tuo juoksunpäätelmä, kukas vastaa -numroa vaihtamalla esim. osa3

    • Anonyymi

      Unicolla patjat jo valmiina odottamas

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      3
      3656
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3579
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      128
      3310
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3281
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2156
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1748
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      27
      1456
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1441
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      86
      1335
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1293
    Aihe