Lueskelin nwohavaintoja blogia ja sieltä tuli vastaan aika paljon virheitä, esim. blogisti väittää energiasäästölampuista tulevan radioaktiivista säteilyä.
"Tavallisesta hehkulampusta STETZERIZER MICROSURGE -mittarilla mitatut radioaktiivisuus arvot ovat n. 027."
http://nwohavaintoja.blogspot.com/2016/02/salattu-totuus-energiansaastolampuista.html
Mutta kun katsoo tuon Stetzerizer laitteen valmistajan kotisivuja, niin tuo mittari ei edes mittaa radioaktiivisuutta, vaan sähköverkon piikkejä.
https://www.stetzerelectric.com/store/microsurge-meter/
Kuinka luotettava tuo blogi on kun näin isoja virheitä?
Virheet nwohavaintoja blogissa
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
iha tyypillinen juttu tuolla, ottaako tota blogia kukaan tosissaan. tuskin
- Anonyymi
No voin kertoa ettei ota, kuten tästäkin keskusteluketjusta huomaa.
Moniko on tullut puolustamaan nwohavaintoja blogia? - Anonyymi
suomen ulkopuolelta tulevat jutut olen 96% olen jo lukenut muualta, olkaa vaan iloisia kun viitsii kääntää muiden jutut suomeksi
- Anonyymi
Blogin nimi jo itsessään kertoo että kaikki siellä kerrottu on harhaista paskavaletta.
- Anonyymi
Ei mikään paha moka :DDD
- Anonyymi
Se radioaktiivisuusarvo oli 27 eli lampun kanta.
- Anonyymi
Lingman hanki elämä.
- Anonyymi
Tarkoitan, että sinä mielenterveysongelmista kärsivä sekopää voisitko jättää Teemun rauhaan.
- Anonyymi
Teemuhan se tässä väittää, että energiasäästölampuista tulee radioaktiivista säteilyä.
Ja koko väite perustuu mittariin, joka ei edes mittaa radioaktiivisuutta :D
- Anonyymi
Ai siis mitä?
Ymmärsinkö oikein, että Teemu esittelee "radioaktiivisuusmittauksia", jotka on tehty normaalilla käsikäyttöisellä jännitemittarilla?
Ei hemmetti :DD
Ja tuo on vieläkin esillä nwohavaintoja -blogissa. Eikö blogistia yhtään hävetä? - Anonyymi
onpa läpinäkyvää musta maalausta, tahallaan ymmärretään normienglanti mittarista väärin, käytä googlen kääntäjää
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648