Eduskunnan Tuolileikki on kuin lastentarhasta

Anonyymi

Marginaalipuolue RKP tuodaan keskelle nuoleskelemaan vihreitä, kepua, kokoomustalaisia ja punikkeja.

Natsit ja vihapuolueet tulevat nyt olemaan omiensa joukoissa demareiden, kepulaisten, kokoomuksen ja vihreiden kanssa virekkäin.

kyllä kaikki käy nyt yksiin.

15

<50

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koulukiusaajia pääasiassa.
      Järkyttävää ajatella, että tuollaiset päättävät minunkin asioistani.

    • Anonyymi

      Tämä on kyllä tosi, että rkp pienellä ryhmällä sai aikaan sen, että toiseksi suurin ryhmä muutetaan kokonaan toiseen kohtaan. Olisi helpompi niille muutamalle järjestää toinen paikka, kuin myllätä koko sali.

      Mutta kuten totesin tuossa uudessa aloituksessani, niin tämä pitää perussuomalaisten kääntää vahvuudeksi. Oikealta oikeanlaista politiikkaa, ei oikeistolaista politiikkaa. Perusta on aina se tärkein osa rakennuksessakin. Jos se hajoaa, niin siitä ei hyvä seuraa. Vaikka perustukset eivät aina näy, niin ne pitää talon kuitenkin pystyssä, Suomi talon.

      Perussuomalainen

      • Taas tuli selväksi että yhteistyökyvyllä saa aikaan enemmän kuin pelkällä voimalla.


    • Anonyymi

      Onko RKP:lle kynnyskysymys päästä vaihtamaan istumapaikkaa? Ja kas, kas kaikki muut puolueet kilvan rientävät sitä kannattamaan. Onhan kysymyksessä Perussuomalaiset vastaan RKpee.

      • Anonyymi

        Toinen kynnyskysymys RKP:lle on Vaasan-sairaala. Nuo kaksi asiaa kun heille järjestetään niin ovat Valmiita Antin eteen tekemään kaikkensa.


      • No nyt kylvetään lisää vihapuheen aiheita tuolla Perus Suomalaisten kansanryhmän edustajien pakko siirolla äärioikealle. Että silleen.


    • Anonyymi

      Miksi Tuolileikki isolla?

    • Anonyymi

      Natsit kokonaan eduskunnan ulkopuolelle.

      Kaikki Suomalaiset

      • Anonyymi

        Painu kuuhun niine natseinesi


      • Anonyymi

        Jotkut näkevät natseja kaikkialla, toiset taas ei! Kummat ovat terveitä?


    • Anonyymi

      Käyn Kinaporin vanhuspalvelukeskuksessa ( Helsingin Sörkassa) ja siellä me harmaahapset, Suomen rakentajat nykyiseen nousuunsa, tuolijumppaamme aivojen virkistämiseksi.
      Tekee varmaan kansanedustaja pelleillekin tosi gutaa.

    • Anonyymi

      Näiden siis pitäisi hoitaa Suomen asioita ? ei mene ihan putkeen kun aloitetaan tosiaan lastentarha-asteelta eli vinkumalla kuka missäkin istuu ja yhden pienen ruotsalaismielisen puolueen tahdon mukaan, minä haluan istua tuossa tuolissa enkä suostu mihinkään muuhun, voi hellanllettas tätä porukkaa.

    • Anonyymi

      Äänestäjille istumajärjestys on aivan sama. Ilmeisesti siellä jotkuvat vaan haluavat päteä.

    • Persut on taas uhri. Voi, voi! Esitetään koulukiusattua surkimusta kun kaikki eivät tee niinkuin Persut tahtoo.

      Eduskunnan istuntosalissa on 200 paikkaa ja jokaiselle paikalle pitää löytää istuja. Jos oikean laidan penkit ovat muka "kiusaamista", niin miksi Persut halusivat kiusata RKP:läisiä.

      Brysselissä Persut istuvat oikealla laidalla ja Halla-aho on paikkaan niin mieltynyt ettei malttanut tulla edes Suomen Eduskuntaan vaan kyyhöttää edelleen Brysselissä oikean laidan penkissään. Miksi hän arvostaa Suomen eduskunnan oikeaa laitaa vähemmän?

    • Anonyymi

      RKP = rasistinen kansanpuolue suomalaisia kohtaan. (puh.joht. Baja-Maja Henrikson)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4223
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      225
      1692
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1430
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1130
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      330
      1062
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1050
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1019
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      136
      959
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      939
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      919
    Aihe