Seiskaliike vs SKE

Anonyymi

Kumpi ottaa pidemmän korren!
Kantsisko Seiskaliikkeen yhdistyä SKE:n kanssa. Yhdessä olisivat enemmän. Aluksi voitaisiin kokeilla vaaliliittoa. Jos kombo toimii, niin sitten vain hynttyyt yhteen!

7

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pääseekö Marco uudeksi tähdeksi Paavon tilalle.

    • Anonyymi

      Tällä hetkellä näyttää että ei pääse. Eikä Paavo sillä
      on tärkeää tietää, että euromepin paikkaa varten tarvitaan noin satatuhatta ääntä joten jos äänet hajautuvat eri puolueille liikaa, hyötyy Juncker, joka on ilmoittanut jo nyt tekevänsä junckerilaisen komissioon jossa ei kansalaisia eikä edes parlamenttia kuunnella
      Eli eu-vaali ei ole läpihuuto/merkityksetön juttu, äänestä ja vie kaverisi mukanasi äänestämään

      Kuva Vantaalta pari tuntia sitten, Junckeria vastustavat kaverukset
      https://pbs.twimg.com/media/D5yMB9qX4AAfgdR.jpg:large

    • Anonyymi

      Lopetetaan SKE ja 7 tähteä. Perustetaan 8 tähden liike.

      • Anonyymi

        Onko Kemin uusi sellutehdas Paavolle viimein se kuningastie Suomen keisariksi. Janitskin ja Marco voivat toki kampittaa vielä vanhan miehen haaveet.


    • Anonyymi

      Eipä taida niin Seitsemän tähteen liikkeellä kuin myös Skeidapuolueellakaan olla edessään kovin ruusuinen tulevaisuus. Hupipuolueita ne ovat molemmat, ja sellaisiksi ne tulevat myös jäämään.

    • Anonyymi

      Ne jotka äänestivät seiskaa ske:tä sinisiä ... saivat mitä pelasivat: yhden paikan enemmistöllä degenraatiodemari Rinne kokosi pakkruotsittajista jamatunhyysäreistä joukon, joka kurittaa suomalaisia ja tuo maahan pakkoruotsia ja matuaylenmäärin, eikä niitä täältä enää pois saa kukaan ei edes Haho sen jälkeen kun ne ovat saaneet kansalaisuuden, muistakaa tämä kun pelaatte vaaleissa ja luulette sitä joksikin leikiksi. Matutuksen ongelmat ei ole ainoa syy, miksi Ruotsidemokraatteja SD äänestetään, puolue ei ole yhden asian liike
      vaan tukea tulee myös lakipuolueena, eläkepuolueena ja monessa muussa asiassa https://www.svt.se/nyheter/inrikes/sd-inte-langre-enfrageparti De toppar förtroendet i invandringsfrågan, såsom tidigare under många år, men nu ligger de tvåa i lag- och ordning och i pensionsfrågan, medan de ligger trea i sex övriga av de tio viktigaste frågorna.

      https://www.expressen.se/debatt/det-ar-inte-invandringen-som-far-folk-att-rosta-sd/

      Siksikin SD on nousemassa Ruotsin suurimmaksi
      https://www.suomenuutiset.fi/demarit-paniikissa-ruotsidemokraatit-nousemassa-maan-suurimmaksi-puolueeksi/ Ruotsidemokraatit hengittää jo aivan sosialidemokraattien niskaan ja noussee syksyn kuluessa Ruotsin suurimmaksi puolueeksi. Syyskuun Aftonbladetin kannatuskyselyssä prosentit olivat vielä niukasti demareille luvuin 23,9 – 22,4.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      203
      13388
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      54
      6710
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      168
      6363
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      93
      4671
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      67
      4602
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      69
      4273
    7. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      4161
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4092
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      98
      3862
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      93
      3640
    Aihe