Seiskaliike vs SKE

Anonyymi

Kumpi ottaa pidemmän korren!
Kantsisko Seiskaliikkeen yhdistyä SKE:n kanssa. Yhdessä olisivat enemmän. Aluksi voitaisiin kokeilla vaaliliittoa. Jos kombo toimii, niin sitten vain hynttyyt yhteen!

7

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Pääseekö Marco uudeksi tähdeksi Paavon tilalle.

    • Anonyymi

      Tällä hetkellä näyttää että ei pääse. Eikä Paavo sillä
      on tärkeää tietää, että euromepin paikkaa varten tarvitaan noin satatuhatta ääntä joten jos äänet hajautuvat eri puolueille liikaa, hyötyy Juncker, joka on ilmoittanut jo nyt tekevänsä junckerilaisen komissioon jossa ei kansalaisia eikä edes parlamenttia kuunnella
      Eli eu-vaali ei ole läpihuuto/merkityksetön juttu, äänestä ja vie kaverisi mukanasi äänestämään

      Kuva Vantaalta pari tuntia sitten, Junckeria vastustavat kaverukset
      https://pbs.twimg.com/media/D5yMB9qX4AAfgdR.jpg:large

    • Anonyymi

      Lopetetaan SKE ja 7 tähteä. Perustetaan 8 tähden liike.

      • Anonyymi

        Onko Kemin uusi sellutehdas Paavolle viimein se kuningastie Suomen keisariksi. Janitskin ja Marco voivat toki kampittaa vielä vanhan miehen haaveet.


    • Anonyymi

      Eipä taida niin Seitsemän tähteen liikkeellä kuin myös Skeidapuolueellakaan olla edessään kovin ruusuinen tulevaisuus. Hupipuolueita ne ovat molemmat, ja sellaisiksi ne tulevat myös jäämään.

    • Anonyymi

      Ne jotka äänestivät seiskaa ske:tä sinisiä ... saivat mitä pelasivat: yhden paikan enemmistöllä degenraatiodemari Rinne kokosi pakkruotsittajista jamatunhyysäreistä joukon, joka kurittaa suomalaisia ja tuo maahan pakkoruotsia ja matuaylenmäärin, eikä niitä täältä enää pois saa kukaan ei edes Haho sen jälkeen kun ne ovat saaneet kansalaisuuden, muistakaa tämä kun pelaatte vaaleissa ja luulette sitä joksikin leikiksi. Matutuksen ongelmat ei ole ainoa syy, miksi Ruotsidemokraatteja SD äänestetään, puolue ei ole yhden asian liike
      vaan tukea tulee myös lakipuolueena, eläkepuolueena ja monessa muussa asiassa https://www.svt.se/nyheter/inrikes/sd-inte-langre-enfrageparti De toppar förtroendet i invandringsfrågan, såsom tidigare under många år, men nu ligger de tvåa i lag- och ordning och i pensionsfrågan, medan de ligger trea i sex övriga av de tio viktigaste frågorna.

      https://www.expressen.se/debatt/det-ar-inte-invandringen-som-far-folk-att-rosta-sd/

      Siksikin SD on nousemassa Ruotsin suurimmaksi
      https://www.suomenuutiset.fi/demarit-paniikissa-ruotsidemokraatit-nousemassa-maan-suurimmaksi-puolueeksi/ Ruotsidemokraatit hengittää jo aivan sosialidemokraattien niskaan ja noussee syksyn kuluessa Ruotsin suurimmaksi puolueeksi. Syyskuun Aftonbladetin kannatuskyselyssä prosentit olivat vielä niukasti demareille luvuin 23,9 – 22,4.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7929
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      31
      3126
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      382
      2198
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1760
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      147
      1583
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1421
    7. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1229
    8. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      15
      1228
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1152
    10. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      18
      1112
    Aihe