Ylellähän tuo sananvapaus on vaihdettu vihervasemmistolaiseen propagandaan jo vuosia sitten, jotta Yleveroa maksavaa kansaa saataisiin aivopestyä oikein kunnolla.
https://areena.yle.fi/1-4261837
3,5 vuotta ilman Yleä
https://areena.yle.fi/1-4261837
3,5 vuotta ilman Yleä
Vastaukset 22
Vanhimmat
Pitävät vaan kulisseja pystyssä. Pahinta kuitenkin on, että ne uskovat että tekevät jotain tärkeää ja järjellistä.
Lehdistö = erittäin sananvapaa. (tai siis: valtamedioita edustava lehdistö on vapaa!)
Kansa = erittäin epäsananvapaa.
Tietokilpailukysymys:
Onko kyseessä Neuvostoliitto, Pohjois-Korea vai Suomi?
Kyseessä on Pohjoisin Korea.
PamminLää
Tuli porvareille melkoinen viikonloppuketutus kun omat koirat purevat. Eikö just viime hallituskaudella kaikki oletettavat "vihervassarit" siirretty hyllylle ylestä, koska haukkuivat liikaa Sipilän hallitusta.
Minkä sille voi, jos jopa porvaritoimittajat ovat niin viisaita että tajuavat vihervasemmistolaisuuden paremmaksi aatteeksi kun keskustan, kokoomuksen, sinisen tai perussuomalaisen aatteen. Tai sitten täytyy ruveta palkkaamaan toimittajia näistä puolueista, ettei haukuttaisi.
Ja kädettömät porvarit kuitenkin johtaa yleä. kaikki kallispalkkaiset johtajat ylessä on persuja, kepulaisia ja kokkareita.
Kädettömiä pomoja.
YLE oksentaa edelleen. sananvapaus on todella loppunut suomesta PAKKOMAKSU MAMUTUKSEN ja EU-kiiman takia. joka muuta väittää, on tuhannen varmasti väärässä.
tälläkin palstalla toimii sanavapauden riisto, se on totuus. asioidden todellisuus ei sillä parane ikinä,ettei saa totuuksista puhua. vaikutus on vastakkainen ja näkyy joka tapauksessa yhteiskunnassa moninaisin tavoin. näin se menee kusipäät..
Nyt se korkki kiinni, natsi ja kouluun.
mikä on korkki ? koulut aikoinaan käyty ja viimeistelty elon aikana ilman korkkeja.
suomessa natseja on kaikki muut puolueet, paitsi Persut. Persut ovat normikansaa ja virittää aina muille jalka-ansaa. rehti,reilu ja reipas Persu on tämän maan pelastus,
kaikki muut puolueet lukeutuu natseiksi heidän aikaisempien ja nykyisten toimiensa vuoksi, mitä kirouksia ovat tähän saakka tehneet maan tilanteen alasajossa ja tilanne kiristyy.
muut on pelkkiä roistoja ja omaa etua ajavia välittämättä kansan tilan kurjistumisesta.
Jo 70-luvulla väitettiin YLE: llä olevan kahdenlaisia ohjelmia- vasemmistolaisia tai puolueettomia. Yhtään oikeistolaista ohjelmaa ei saatu aikaiseksi, vaikka tekijöinä olivat Tarva ja muut vastaavat. Ilmeisesti edelleen on sama peli. Eikö ole aika ihmeellistä?
Kyllä se on ihmeellistä. Ja kaiken lisäksi tämä maksaa 500 000 miljoonaa vuodessa eli 0,5 miljardia, mikä on valtava raha. Kaikki joutuvat maksamaan Ylenannon vihervasemmistopropagandaa ja se huutava vääryys.
Yle-veroa pitäisi nostaa. Uhriutumistanne ja itkuanne on niin hauska seurata.
Vai niin, eihän se vihervasemmistolaisia koskekaan, koska eivät verojakaan maksa. Tuista maksettuja veroja ei lasketa.
Yle+tuottaa+ohjelmia+tyyliin+"Mitä+meidän+pitäis+ajatella+tästä"+tarkoittaen+tietysti+että+mitä+teidän+pitää+ajatella+asioista.
Kaikki+asiat+märehditään+siellä+Yle-totuuteen+sopiviksi+ja+muuta+mieltä+olevat+esitetään+erilaisissa+"huumoriohjelmissa"+naurettavina.
Yle+huumori+on+tosiasiassa+tosikkomaista+vittuilua+ilman+huumorin+häivää.
Oikeassa+oleminen+varmistetaan+vielä+lukemalla+"Kuuntelijapalutetta"+joka+on,+tarviiko+sanoakaan,++100%+ylistävää.
Onneksi teille öyhönatseille on mm. Suomi24 ja VK. Saatte melko vapaasti oksentaa ihmisvihaanne näihin. Juuri muuthan sitä eivät edes halua nähdä.
viellä kun tietäisi kelle tuo sanan vapaus päivä kuuluu,
Jopa sinun kaltaisillesi kirjoitustaidottomille se kuuluu. Ihan vapaasti sait kirjoittaa tuonkin. Ei edes Yle estänyt :)
Se kuuluu vain toimittajille.
Typerät natsit eli persuäänestäjät eivät ymmärrä että sananvapaus tarkoittaa myös sitä että propagandaa saa myös levittää täysin vapaasti.
Mitä tulee YLE niin sen kaikki toimittajat ovat kokoomuslaisia, ylin johto on kokoomuslaista joten miten saatte siitä punaisen YLEn? Kertokas persut edes yksi YLE politiikan toimittaja joka on vasemmistolainen (SDP, Vas.liitto tai SKP)
Ylellä on agenda, jota toimittajien on noudatettava, jotta eivät joudu hyljeksityksi.
Totta. Ja siihen agendaan ei kuulu apukoulutasoinen ja pöhöttynyt MV-ripuli, jota te natsit haluaisitte joka mediaan.
meitä ei ilmeisesti katsota toimittajaksi kun kolme kommenttia ketjussa meni poistoon,