en kestä enää tata maailman menoa.
tule jo jumala ja polta tämä kuona elävältä.
ehkä sitten jäljelle jääneillä on jotain toivoa puhtaudesta.
Kestöökö vielä kauan tulla?
12
152
Vastaukset
- Anonyymi
Jumala on oikeuden jakaja ja aivan varmasti hän tekee sen, mikä oikein on.
Siihen voimme aina luottaa.
Siitä ei kannata huolta kantaa. Itsestään ja läheisistään vaan voi huolehtia.
Huominen tuo omat asiansa ja eilinen vei mennessään.
Me olemme vain omaa elämäämme elämässä ja yritetään tehdä oma osamme hyvin.Miksi yrittä tehdä omissa voimin,kun eivät riitä kuin hetken,paras luotta koko olemuskellaan,hän kyllä antaa siihen voimansa.
Tarkoittaako se käsikädessä maailman kanssa kulkemista , rahan kanssa kaveeraamista siten Jumalan valtakunnan hylkäämistä?
Nimittäin vastaavia löytyy pilvin pimein eivätkä ole otollisia.
Litra sinolia ja tulitikut hoitavat asian, kunhan muistaa pukeutua puuvillaiseen vaatekertaan ja jättää sadevarusteet pois.
- Anonyymi
Mars aerobicin historian luentoja laatimaan! Mars!
- Anonyymi
Eikös joku polttanut sen jumalan kansan, en nyt muista keitä he olivatkaan.
Jos juutalaisista puhutaan niin ...saatana lla on viha sitä kansaa kohtaan ja uskovia kristittyjä kohtaan.Kaksi vaarallista porukkaa ,jotka tuovat saatanalle tuhon .
Se vastustaja luulee saavansa lisä aikaa ,mutta asiat tapahtuu niinkuin on kerrottu raamatun sivuilla.
Aikansa vielä ottaa ennenkuin Herra saapuu ja maailma muuttuu vieläkin pahemmaksi ,vaikka paha se on nytkin ja ihmiset ovat vaan turtuneet .- Anonyymi
Joutuuko vielä kauankin odottelemaan, kun kirjan aikoihin ei osattu ennustaa nykyaikaa.
Ennustukset ovat pikkulapsille tehtyjä, ajan hammas on ne tylsyttänyt. ei suinkaan --aikaraja on annettu raamatussa eli viimeinen sukupolvi nykykielessä sanottuna .Ainoa asia ,mitä kukaan ei tiedä ihan millilleen ,mistä laitetaan kellot käyntiin ,mutta israelin valtio kun saapui paikalleen ,kuten Jumala itse ilmoitti jo tuhansia vuosia sitten ja oman kansansa kerääminen niin se on se aikajakso ,mutta tarkalleen ei tiedä .
Se ,joka näkee alun näkee myös lopun .Ihmisen ikä on raamatun alksivuilla lyhennetty max120v ,kuten hyvin pitääkin paikkansa ,paitsi saatana lääketieteen avulla yrittää kovasti rikkoa tuon asian sillä antikristuksen henki saa kaikenlaista aikaan ja raamatun täysin vastustaminen eli asioiden ylösalaisin kääntäminen on yksi .Antikristus haluaa valtaa.
Siis jos 1948 ja siihen 120v takarajaksi niin ..jossain siinä välillä .- Anonyymi
MrHyvis kirjoitti:
ei suinkaan --aikaraja on annettu raamatussa eli viimeinen sukupolvi nykykielessä sanottuna .Ainoa asia ,mitä kukaan ei tiedä ihan millilleen ,mistä laitetaan kellot käyntiin ,mutta israelin valtio kun saapui paikalleen ,kuten Jumala itse ilmoitti jo tuhansia vuosia sitten ja oman kansansa kerääminen niin se on se aikajakso ,mutta tarkalleen ei tiedä .
Se ,joka näkee alun näkee myös lopun .Ihmisen ikä on raamatun alksivuilla lyhennetty max120v ,kuten hyvin pitääkin paikkansa ,paitsi saatana lääketieteen avulla yrittää kovasti rikkoa tuon asian sillä antikristuksen henki saa kaikenlaista aikaan ja raamatun täysin vastustaminen eli asioiden ylösalaisin kääntäminen on yksi .Antikristus haluaa valtaa.
Siis jos 1948 ja siihen 120v takarajaksi niin ..jossain siinä välillä .Niin sitä Jumalan ARMON aikakauden (UUDEN liiton / testamentin) viimeisen sukupolven lopun puolen aikaahän tässä nyt eletään. Kyllähän sen kaikki lopun ajan ennusmerkit jo osoittaa.
Nyt olisi jo korkea sika alkaa laittautumaan Raamatun UT mukaiseen, Kristillisyyden tilaan / toimiviksi. Siihen ylösottoon kelvolliseen "rypyttömyyteen ja tahrattamuuteen", kaikita osin Raamatun UT mukaisesti elämiseen.
Asiasta asillinen ja rakentava keskustelu mahdollisuus paikka tuolla, http://www.suomenkristityt.foorumimme.com
- Anonyymi
Jumalan vastaus on sama kaikille ihmisille alusta loppuun asti.
https://www.youtube.com/watch?v=QF1gqsg9eqw
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741