Kestöökö vielä kauan tulla?

Anonyymi

en kestä enää tata maailman menoa.

tule jo jumala ja polta tämä kuona elävältä.

ehkä sitten jäljelle jääneillä on jotain toivoa puhtaudesta.

12

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jumala on oikeuden jakaja ja aivan varmasti hän tekee sen, mikä oikein on.
      Siihen voimme aina luottaa.
      Siitä ei kannata huolta kantaa. Itsestään ja läheisistään vaan voi huolehtia.
      Huominen tuo omat asiansa ja eilinen vei mennessään.
      Me olemme vain omaa elämäämme elämässä ja yritetään tehdä oma osamme hyvin.

      • Miksi yrittä tehdä omissa voimin,kun eivät riitä kuin hetken,paras luotta koko olemuskellaan,hän kyllä antaa siihen voimansa.


      • Tarkoittaako se käsikädessä maailman kanssa kulkemista , rahan kanssa kaveeraamista siten Jumalan valtakunnan hylkäämistä?
        Nimittäin vastaavia löytyy pilvin pimein eivätkä ole otollisia.


    • Litra sinolia ja tulitikut hoitavat asian, kunhan muistaa pukeutua puuvillaiseen vaatekertaan ja jättää sadevarusteet pois.

      • Anonyymi

        Mars aerobicin historian luentoja laatimaan! Mars!


    • Anonyymi

      Eikös joku polttanut sen jumalan kansan, en nyt muista keitä he olivatkaan.

      • Tuo epäjumala ei kansaansa auttanut lainkaan, kun hänen valittujaan uuniin työnnettiin.


    • Jos juutalaisista puhutaan niin ...saatana lla on viha sitä kansaa kohtaan ja uskovia kristittyjä kohtaan.Kaksi vaarallista porukkaa ,jotka tuovat saatanalle tuhon .
      Se vastustaja luulee saavansa lisä aikaa ,mutta asiat tapahtuu niinkuin on kerrottu raamatun sivuilla.
      Aikansa vielä ottaa ennenkuin Herra saapuu ja maailma muuttuu vieläkin pahemmaksi ,vaikka paha se on nytkin ja ihmiset ovat vaan turtuneet .

      • Anonyymi

        Joutuuko vielä kauankin odottelemaan, kun kirjan aikoihin ei osattu ennustaa nykyaikaa.
        Ennustukset ovat pikkulapsille tehtyjä, ajan hammas on ne tylsyttänyt.


      • ei suinkaan --aikaraja on annettu raamatussa eli viimeinen sukupolvi nykykielessä sanottuna .Ainoa asia ,mitä kukaan ei tiedä ihan millilleen ,mistä laitetaan kellot käyntiin ,mutta israelin valtio kun saapui paikalleen ,kuten Jumala itse ilmoitti jo tuhansia vuosia sitten ja oman kansansa kerääminen niin se on se aikajakso ,mutta tarkalleen ei tiedä .
        Se ,joka näkee alun näkee myös lopun .Ihmisen ikä on raamatun alksivuilla lyhennetty max120v ,kuten hyvin pitääkin paikkansa ,paitsi saatana lääketieteen avulla yrittää kovasti rikkoa tuon asian sillä antikristuksen henki saa kaikenlaista aikaan ja raamatun täysin vastustaminen eli asioiden ylösalaisin kääntäminen on yksi .Antikristus haluaa valtaa.
        Siis jos 1948 ja siihen 120v takarajaksi niin ..jossain siinä välillä .


      • Anonyymi
        MrHyvis kirjoitti:

        ei suinkaan --aikaraja on annettu raamatussa eli viimeinen sukupolvi nykykielessä sanottuna .Ainoa asia ,mitä kukaan ei tiedä ihan millilleen ,mistä laitetaan kellot käyntiin ,mutta israelin valtio kun saapui paikalleen ,kuten Jumala itse ilmoitti jo tuhansia vuosia sitten ja oman kansansa kerääminen niin se on se aikajakso ,mutta tarkalleen ei tiedä .
        Se ,joka näkee alun näkee myös lopun .Ihmisen ikä on raamatun alksivuilla lyhennetty max120v ,kuten hyvin pitääkin paikkansa ,paitsi saatana lääketieteen avulla yrittää kovasti rikkoa tuon asian sillä antikristuksen henki saa kaikenlaista aikaan ja raamatun täysin vastustaminen eli asioiden ylösalaisin kääntäminen on yksi .Antikristus haluaa valtaa.
        Siis jos 1948 ja siihen 120v takarajaksi niin ..jossain siinä välillä .

        Niin sitä Jumalan ARMON aikakauden (UUDEN liiton / testamentin) viimeisen sukupolven lopun puolen aikaahän tässä nyt eletään. Kyllähän sen kaikki lopun ajan ennusmerkit jo osoittaa.

        Nyt olisi jo korkea sika alkaa laittautumaan Raamatun UT mukaiseen, Kristillisyyden tilaan / toimiviksi. Siihen ylösottoon kelvolliseen "rypyttömyyteen ja tahrattamuuteen", kaikita osin Raamatun UT mukaisesti elämiseen.

        Asiasta asillinen ja rakentava keskustelu mahdollisuus paikka tuolla, http://www.suomenkristityt.foorumimme.com


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1149
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      881
    3. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      641
    4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      319
      639
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      114
      614
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      608
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      595
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      590
    9. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      554
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      72
      542
    Aihe