Kestöökö vielä kauan tulla?

Anonyymi

en kestä enää tata maailman menoa.

tule jo jumala ja polta tämä kuona elävältä.

ehkä sitten jäljelle jääneillä on jotain toivoa puhtaudesta.

12

190

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jumala on oikeuden jakaja ja aivan varmasti hän tekee sen, mikä oikein on.
      Siihen voimme aina luottaa.
      Siitä ei kannata huolta kantaa. Itsestään ja läheisistään vaan voi huolehtia.
      Huominen tuo omat asiansa ja eilinen vei mennessään.
      Me olemme vain omaa elämäämme elämässä ja yritetään tehdä oma osamme hyvin.

      • Miksi yrittä tehdä omissa voimin,kun eivät riitä kuin hetken,paras luotta koko olemuskellaan,hän kyllä antaa siihen voimansa.


      • Tarkoittaako se käsikädessä maailman kanssa kulkemista , rahan kanssa kaveeraamista siten Jumalan valtakunnan hylkäämistä?
        Nimittäin vastaavia löytyy pilvin pimein eivätkä ole otollisia.


    • Litra sinolia ja tulitikut hoitavat asian, kunhan muistaa pukeutua puuvillaiseen vaatekertaan ja jättää sadevarusteet pois.

      • Anonyymi

        Mars aerobicin historian luentoja laatimaan! Mars!


    • Anonyymi

      Eikös joku polttanut sen jumalan kansan, en nyt muista keitä he olivatkaan.

      • Tuo epäjumala ei kansaansa auttanut lainkaan, kun hänen valittujaan uuniin työnnettiin.


    • Jos juutalaisista puhutaan niin ...saatana lla on viha sitä kansaa kohtaan ja uskovia kristittyjä kohtaan.Kaksi vaarallista porukkaa ,jotka tuovat saatanalle tuhon .
      Se vastustaja luulee saavansa lisä aikaa ,mutta asiat tapahtuu niinkuin on kerrottu raamatun sivuilla.
      Aikansa vielä ottaa ennenkuin Herra saapuu ja maailma muuttuu vieläkin pahemmaksi ,vaikka paha se on nytkin ja ihmiset ovat vaan turtuneet .

      • Anonyymi

        Joutuuko vielä kauankin odottelemaan, kun kirjan aikoihin ei osattu ennustaa nykyaikaa.
        Ennustukset ovat pikkulapsille tehtyjä, ajan hammas on ne tylsyttänyt.


      • ei suinkaan --aikaraja on annettu raamatussa eli viimeinen sukupolvi nykykielessä sanottuna .Ainoa asia ,mitä kukaan ei tiedä ihan millilleen ,mistä laitetaan kellot käyntiin ,mutta israelin valtio kun saapui paikalleen ,kuten Jumala itse ilmoitti jo tuhansia vuosia sitten ja oman kansansa kerääminen niin se on se aikajakso ,mutta tarkalleen ei tiedä .
        Se ,joka näkee alun näkee myös lopun .Ihmisen ikä on raamatun alksivuilla lyhennetty max120v ,kuten hyvin pitääkin paikkansa ,paitsi saatana lääketieteen avulla yrittää kovasti rikkoa tuon asian sillä antikristuksen henki saa kaikenlaista aikaan ja raamatun täysin vastustaminen eli asioiden ylösalaisin kääntäminen on yksi .Antikristus haluaa valtaa.
        Siis jos 1948 ja siihen 120v takarajaksi niin ..jossain siinä välillä .


      • Anonyymi
        MrHyvis kirjoitti:

        ei suinkaan --aikaraja on annettu raamatussa eli viimeinen sukupolvi nykykielessä sanottuna .Ainoa asia ,mitä kukaan ei tiedä ihan millilleen ,mistä laitetaan kellot käyntiin ,mutta israelin valtio kun saapui paikalleen ,kuten Jumala itse ilmoitti jo tuhansia vuosia sitten ja oman kansansa kerääminen niin se on se aikajakso ,mutta tarkalleen ei tiedä .
        Se ,joka näkee alun näkee myös lopun .Ihmisen ikä on raamatun alksivuilla lyhennetty max120v ,kuten hyvin pitääkin paikkansa ,paitsi saatana lääketieteen avulla yrittää kovasti rikkoa tuon asian sillä antikristuksen henki saa kaikenlaista aikaan ja raamatun täysin vastustaminen eli asioiden ylösalaisin kääntäminen on yksi .Antikristus haluaa valtaa.
        Siis jos 1948 ja siihen 120v takarajaksi niin ..jossain siinä välillä .

        Niin sitä Jumalan ARMON aikakauden (UUDEN liiton / testamentin) viimeisen sukupolven lopun puolen aikaahän tässä nyt eletään. Kyllähän sen kaikki lopun ajan ennusmerkit jo osoittaa.

        Nyt olisi jo korkea sika alkaa laittautumaan Raamatun UT mukaiseen, Kristillisyyden tilaan / toimiviksi. Siihen ylösottoon kelvolliseen "rypyttömyyteen ja tahrattamuuteen", kaikita osin Raamatun UT mukaisesti elämiseen.

        Asiasta asillinen ja rakentava keskustelu mahdollisuus paikka tuolla, http://www.suomenkristityt.foorumimme.com


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      326
      1434
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      346
      1341
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      111
      1165
    4. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1045
    5. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      1018
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      940
    7. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      817
    8. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      802
    9. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      106
      747
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      79
      680
    Aihe