Hussein al-Taee, häntä tukivat Tarja Halonen, Paavo Lipponen, entinen presidentti, entinen pääministeri. Katso miten hienot kotisivut "rauhan Taeella" on:
https://rauhantaee.fi/tukijat
Rauhan Taee
47
73
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä tolle listalle voi nauraa:D
- Anonyymi
Lista on samalla Rasismin, juutalais- ja homovihan sekä natsismin kannattajalista.
- Anonyymi
RäyhänTekijä Hushushussein
Taas tuo maanpetos-SDP ja räyhänmus lim a. Oikein HuSSein Ali RäyhänTae - bin Galil -Bin laden mikä tuon oikea nimi sitten mahtaakin olla.
- Anonyymi
Rauhan Taee tammikuussa valittiin vuoden vantaalaiseksi:
https://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/738939-lukijat-valitsivat-rauhantekija-hussein-al-taee-on-vuoden-vantaalainen
Eikä tässä vielä kaikki 19.03.2019 :
"Sosialidemokraattiset Naiset palkitsee vuosittain Risto Rohkea -tunnustuksella miehen, joka on ansioitunut tasa-arvoasioissa. Risto Rohkea -tunnustuksella palkittu rauhanneuvottelija Hussein al-Taee on rauhanvälittäjä ja konfliktinratkaisun ammattilainen, joka työskentelee neuvonantajana presidentti Martti Ahtisaaren perustamassa konfliktinratkaisujärjestö CMI:ssä."
https://demarinaiset.fi/rauhanneuvottelija-hussein-al-taee-on-vuoden-2019-risto-rohkea/- Anonyymi
Hussein al-Taee on parasta mitä Irakista tai mistään arabimaasta voi Suomeen tulla!
- Anonyymi
Vantaan kaupunginjohtaja on sosialisti, supersuvakki Ritva Viljanen, hän on tuon "vuoden vantaalainen" palkinnon hommannut al-Taeenille.
- Anonyymi
Juuri tuollaisten "tukijoiden" vuoksi pitäisi alkaa hälytyskellojen soida.
- Anonyymi
Ei ihme että sai äänivyöryn, Halonen ja Lipponen suosittelivat, vuoden vantaalainen, demarinaisilta sai palkinnon, sivistynyt, suvaitsevainen, fiksu ja komea rauhantekijä!
Tosin eikös se vanha viisaus mennyt jotenkin niin että jos jokin tuntuu liian hyvältä ollakseen totta niin ei se totta olekaan... - Anonyymi
Kaikuuko täällä?
- Anonyymi
On se hienoa et Suomessa rasistit palkitaan SDP toimesta siitä on hyvä jatkaa.
- Anonyymi
Unohtamatta Rauhan nobelisti Ahtisaaren puljua.
Hienoa, että Suomi rakentaa "maailman rauhaa" ihan palkitusti. - Anonyymi
Juutalaisia ja homoja vihaava "Rauhan Taee", todella irvokasta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Unohtamatta Rauhan nobelisti Ahtisaaren puljua.
Hienoa, että Suomi rakentaa "maailman rauhaa" ihan palkitusti.Niin ja vielä patologinen valehtelija. Väitti kuukausikaupalla että vihaviestit ovat väärennöksiä. Valehteli työnantajalleen, valehteli puolueelleen, valehteli Suomen kansalle!
- Anonyymi
Al-Taee on sairaalahoidossa, ei voi itseään puolustaa mutta mitä tekevät persut, nuo rasistiroikaleet, raukkamaisesti hyökkäävät. Eikö teitä yhtään hävetä?
- Anonyymi
Sitä saa mitä tilaa. S.Silmu.
- Anonyymi
Raukkamaisesti muka keksi piiloutua, SDP-valehtelua tämäkin, ja muka yrittää että nytpä sitä ollaan sairaalassa, ette voi enää sairasta syyttää mistään.
RäyhänPelle on törkeä huijari ja valehtelija. - Anonyymi
Minua ainakin hävettää demarien ja Al Taeen puolesta.
Koen suunnatonta myötähäpeää ja en ole edes persu.
- Anonyymi
Mikä sillä on?
- Anonyymi
Joutui mielisairaalaan, ilmeisesti vaarallinen itselleen tai muille. Ei sitä muuten hullujenhuoneeseen joudu
- Anonyymi
Listassa näkyi olevan Israelin "ystävät" Tarja Halonen ja Rauli Virtanen.
- Anonyymi
Hussein al-Taee on vantaalainen. Mihin mielisairaalaan vantaalaiset hullut passitetaan?
- Anonyymi
Missä nyt on toveri Taeen tukijat, Paavo Lipponen ja Tarja Halonen, miksi media ei heiltä mitään kysy?!
- Anonyymi
Miksi Tytti Tuppurainen,sd, on vaiti kaikkensa antaneen ystävänsä, Vuoden Riston, suuren hädän hetkelle?
- Anonyymi
Poliitiikka on kova laji. Jos ei pää kestä pitää hakeutua rauhallisempiin hommiin.
- Anonyymi
Joku rehellinen media saisi selvittää montako vaimoa tällä koira smusli milla on Irakissa. Ainakin yksi pakolaisvaimo musli min haaremista on sinne Irakiin kuolemanvaaraan palautettu (tapettavaksi). Suomessa vaimona myös näitä Ahtisaaren rauhantoivojia ainakin joku S Keskitalo. Koira smusli millahan saa olla näitä vaimokkeita lukuisia.
- Anonyymi
Jessika Aro tietää että hän on kaheli ?
- Anonyymi
Suomalaisen kulttuurin omaksuminen ei ole onnistunut.
- Anonyymi
Vantaalaisia on nyt höynäytetty ja oikein kunnolla. Onnea vaan ja oikein kunnolla!
- Anonyymi
Oli ehdolla Uudenmaan vaalipiirissä joka on Suomen suurin vaalipiiri. Kyllä joukossa on paljon muitakin kuin vantaalaisia, varmaan espoolaisiakin sankoin joukoin,
- Anonyymi
Miina joka räjähti liian aikaisin aiheuttamatta laajamittaisia tuhoja SDP puolueessa .
Ahtisaari mene kakalle.
- Anonyymi
Rauhan-tae on saatava kuntoon ja sääliteltäväksi sannikan ja ukkolan ohjelmaan.
- Anonyymi
Haastattelussa on lääkäri mukana jotta voi virvoittaa Taukin jos tuo sattuu pyörtymään. Eihän sitä koskaan tiedä jos toimittajat kyselee vaikka ikäviä kysymyksiä
- Anonyymi
Näteimmänkin muslimin hymyn takana voi olla julma ja radikaali luonne. Onhan se ihan järkyttävää olla oikeassa.
- Anonyymi
Palkittiinhan Lipponenkin rasistisella palkinnolla Ruotsissa, joten kokemusta sossuilla on rasismista. Taas kerran todistus, että siitä puhe, mistä puute.
- Anonyymi
Hölöskä, Putki-paavo ja seks..paskanen sukl..somali tukivat räyhäntekijä HuSSein AliValheenTae. ta. Just joo. Siinä ääripellet, mus limiima aamit koolla.
- Anonyymi
HuSSein AliValheenTae, loistavaa, tuota nimeä tuo musulmaani saa loppuikänsä kantaa!
- Anonyymi
Möö-Möö-Lipposen kommentti herättää hymyä. ",, oikeasti innostunut ottamaan vastuuta Suomen tulevaisuudesta." WTF, ei tainnut Möö-Möö tuntea lausuntonsa kohdetta, kuten ei rouvansakaan taannoin suomalaisia rasistimarssille suomalaisia vastaan mobilisoidessaan kun kulttuurin rikastajat räjäyttivät vakuutuspetosta yrittäessään muonapaikkansa Tampereen keskustassa. Itse en ainakaan haluaisi, että Suomi tunnetaan tulevaisuudessa maailmalla rasismia suosivana kansakunta, kuten kansanedustajaksi valitun Hussein al Taeen mielipiteet antavat ymmärtää.
Ovat varmasti kaikki tukijat ylpeitä "suklaamunansa" todellisesta ajattelumallista. Normisossuja koko listallinen. - Anonyymi
mksi ulkomaalaisia ylipäätään päästetään päättämään suomen ja suomalaisten asioista suomessa,mikäli hauavat politiikkaan tehkööt sen omissa kotimaissaan.
- Anonyymi
Ei pitäisi päästää,olet oikeassa.Haluavat ajaa jotain radikaali agendaansa sekä Suomen valloittamista muslimimaaksi.Mutta kun täällä niin umpiossa eläneet päättäjät että hyväksyvät iloiten aivan kaiken mikä vaan itämaalaiselta vaikuttaa.Ja tuntuu noita värivirheeseen hurahtaneita olevan äänestäjissäkin.
- Anonyymi
Toimittajat voisivat kysyä Haloselta ja Lipposelta vieläkö ovat samaa mieltä:
Tarja Halonen
Presidentti
Suomalainen poliittinen päätöksenteko tarvitsee lisää rauhan ja konfliktien asiantuntijoita. Olen iloinen, että Hussein al-Taee on ehdolla eduskuntaan.
Paavo Lipponen
entinen pääministeri
Hussein on erinomainen ehdokas, pätevä, monipuolisesti aktiivinen ja oikeasti innostunut ottamaan vastuuta Suomen tulevaisuudesta. - Anonyymi
Täydellinen demari: https://rauhantaee.fi/
Mediajulkisuutta on vaikka muille jakaa, katso linkki ja vedä alaspäin. - Anonyymi
muslimilla on nätti naama ja lipeävät valheet ! Sillä Suomessa jo pääsee pitkälle ! Ihan Eduskuntaan saakka !
Eikös se ollut toinen muslimi joka näitä hänen kirjoituksiaan toi julkisuuteen ? - Anonyymi
Julkaistiinkohan uutinen saman puolueen parantumattomasti sairaan, entisen kansanedustajan surullisesta kohtalosta tarkoituksella nyt. Saadaan huomio muualla.
Ei sen puoleen, Johan tuosta rauhan takeesta on puhuttu tarpeeksi. Toivottavasti hän toipuu ja asiat selviävät ja saadaan selvitetyiksi. - Anonyymi
al-Taee, HusseinUUSI
SDP
Uudenmaan vaalipiiri
4246
Noin monta äänestäjää sai huijatuksi ! Eivät selvästikään olleet kaikki pakoloisia, jotka häntä äänesti.
Presidentti Tarja on Helsingissä, joten ei häntä äänestänyt. Tarjan äänen sai varmasti hänen miehensä, joka yllättäen oli ehdolla.
al Taee ilmiselvästi saanut elää helpon elämän ja ei ole koskaan joutunut vastaamaan teoistaan. Tuo työ Ahtisaaren puljussa oli työtä meidän veronmaksajien rahoilla, joten ei siten ollut Suomea rakentamassa.
Toista oli ennen, kun Paulig ja Fazer ja monet muut Suomeen tulivat. Perustivat firman ja myivät tuotteitaan Suomeen ja myös vientiin ulkomaille.
Nykyiset pakoloiset pistävät vain pystyyn Pitserian ja myyvät Suomalaisille tekosijaan.
Ei mitään ulkomaankauppaa. - Anonyymi
Syksyllä al-Taee palaa eduskuntaan ja silloin kaikki on unohtunut ja sehän persuleita ja muuta roskaväkeä harmittaa.
- Anonyymi
Persulit ovat raivoissaan koska mikään puolue, ei yksikään tahdo hallitukseen jossa mukana on rotutohtori Allah-aho. Niin kauan kuin hän on puolueensa puheenjohtaja ei persuilla ole mitään asiaa hallitukseen. Tämä on armoton totuus.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996084
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983055Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282863Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861039Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126981- 48774