Suuntaus on oikea. Venäjä on meille hyvä kumppani.
Suomi liitetään venäjään
3
147
Vastaukset
- Anonyymi
Mikäs "kumppani" se silloin on jos meidät; siis Suomen valtio häviää maailmankartalta, kuten se ent. SUURI ja Mahtava Neuvostoliitto ja NYT sitten liitettäisi tähän pieneen Venäjään?
Ja tietenkin sen orjakansojen joukkoon!
Älä unta näe! Humoristi "toveri"!
Vai oikeinko tosissasi noita kirjoittelet? - Anonyymi
Luulen että avaaja on trollikirjoittaja Pietarin "konttorista"
Mikähän siinä oikein on, etteivät ne osaa kirjoittaa maiden nimiä isolla alkukirjaimella?
Luulisi, että juuri se "suuri ja mahtava" (edelleen) Venäjä, kaikkien kansojen äiti ja etenkin kaikkien kansojen isä, Js. Stalin kirjoitettaisi niin, että varmasti erottuu tavan musikoista ja kääpiövaltioista! Kuten yksi pieni Venäjänmaan koilliskulman, edelleen itsenäinen naapurimaa!
Ja sekös ryssiä harmittaa! - Anonyymi
Avaaja on sama kun vastaajat että saadaan taas raivon aihetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1394735Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv772706Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?851717Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91186- 48924
- 66902
- 21883
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122873Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75862Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799