Ske on vasta itämässä, mutta tästä tulee vielä iso poulue määrätietoisella työllä. Tulemme olemaan aikanaan Persujakin suurempi.
SKE:stä tulee vielä iso
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suurpuolue, vai mitä?
Europarlamenttiin tarvitaan noin 100.000 ääntä.
Ske sai eduskunta vaaleissa noin 2.000 ääntä.
Ske tarvitsisi lisää 98.000 ääntä
Ei näytä uskottavalta läpimeno- Anonyymi
Hiljaa hyvä tulee. Kausi kaudelta SKE on isompi. Eduskuntaan päästessämme olemme vielä alkuun pieni. Kun kansa huomaa, että me sentään toimimme ja onnistummekin, niin seuraavissa vaaleissa tuleekin jytky ja teemme ns. persut. Eduskunnassa emme kuitenkaan persuile, eli takki ei käänny, emmekä myötäile eliittiä. Meillä on jäpäkämmät otteet, kuin persuilla!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hiljaa hyvä tulee. Kausi kaudelta SKE on isompi. Eduskuntaan päästessämme olemme vielä alkuun pieni. Kun kansa huomaa, että me sentään toimimme ja onnistummekin, niin seuraavissa vaaleissa tuleekin jytky ja teemme ns. persut. Eduskunnassa emme kuitenkaan persuile, eli takki ei käänny, emmekä myötäile eliittiä. Meillä on jäpäkämmät otteet, kuin persuilla!
Siis milloinka
meinaatte päästä eduskuntaan? Ja miten? Tähän mennessä sken vaaliteltoilla on satanut paskaa niskaan ja aiheesta, ei niitä ääniä kalastella ihmisiä haukkumalla ,kuten näitte vaalituloksessa - Anonyymi
Epäisänmaalliset ja äärivihervasemmisto ne ovat siellä paskaa päällemme viskoneet, mutta mitäpä muutakaan he ympärilleen voisivat jakaa. Eikö heidän aatteensakin ole sitä, mitä he ympärilleen kylvää! Eli juuri sitä itseään!
Tosi-isänmaalliset kuitenkin ovat loppuun asti puolellamme ja jossain vaiheessa tosi-isänmaallisia tulee olemaan enemmän ja enemmän, kun huomaavat, että persutkin pettivät.
Silloin tulee meidän aikamme! Anonyymi kirjoitti:
Epäisänmaalliset ja äärivihervasemmisto ne ovat siellä paskaa päällemme viskoneet, mutta mitäpä muutakaan he ympärilleen voisivat jakaa. Eikö heidän aatteensakin ole sitä, mitä he ympärilleen kylvää! Eli juuri sitä itseään!
Tosi-isänmaalliset kuitenkin ovat loppuun asti puolellamme ja jossain vaiheessa tosi-isänmaallisia tulee olemaan enemmän ja enemmän, kun huomaavat, että persutkin pettivät.
Silloin tulee meidän aikamme!Saahan sitä isäm maaliset natsit uhota...
- Anonyymi
??? Hienoa Ske???
Elläimen käsi, mitä etelän siipi oikein sekoilee!!!
Anonyymi
6.5.2019 12:07
Ei voi muuta sanoa, ku että voihan elläimen käsi tota SKE:n eteläsiipeä..... siipeä, joka on jo toimintakyvyton kera Witin. Pohjoisessa on tällä hetkellä oikea SKE ja täältä tulemme valloittamaan koko Suomen. Me emme oo ölövinä tolijottamasa, mitä maailmalla tapahtuu. Emme umpioidu Oulun seudulle, vaan tulemme levittäytymään kaikkialle! Etelän siipi ei ole enää SKE:tä, vaikka käyttävätkin tunnuksiamme. He ovat kyllä eurovaaleissa mukana, mutta ääntä heille ei kannata antaa. Syy on yksinkertaisesti siinä, että jos annat etelän vätykselle äänen, he eivät kauaa parlamentissa pysy. Tutkinta on yhä meneillään ja on aivan selvä asia, että etelän siipi tullaan vielä toteamaan laittomaksi. Alkaa Marcolla olla kiire perustamaan uutta puoluetta, jos meinaa seuraaviin mittelöihin lähteä mukkaan! Sitten kun löydätte sellaisen persoonan johtoon jolla on vähän alfan vikaa ripauksella oikeudenmukaisuutta ja sydämessä korkea moraali.
Ei näitä kiroilevia kadunmiehiä öyhöömässä ja kuten wit vinkumassa...nöy nöy :)- Anonyymi
Geurt olis muuten hyvä, mutta aivan liian kova jätkä öyhöttämään. Ei sellaista älytöntä öyhötystä kukaan täydellä järjellä varustettu kunniakansalainen jaksa totuuden nimessä kuunnella. Vähemmästäkin lähtee järki ja tulee siinä sivussa myös kuuroksi!
- Anonyymi
SKE ei voita kuin Marcon kaverin Putkosen masinoimissa leikkivaaleissa Donetskissa.
- Anonyymi
Geurt Marco de Wit kertoo miten surkean pientä on suomalaisten rahallinen tuki vaalirahoituksessa youtube.
Mutta mutta!
Eikös se siinä naurett anteeksi surullisen kuuluisassa 17 sivuisessa vastineessa ollut Marcon arvioima kerätty summa suurempi kuin mitä Huhtasaari oli kerännyt Presidenttikisassa?
Tämä pätkä on Marco de Witin lähetyksestä viime vuodelta.
Silloin vielä puoluemiljoonat tuntuivat hänestä olevan saavutettavissa.
Ja voi pojat, että niitä euroja maiskuteltiinkin! Hopeakolikon välähdykset voi miltei nähdä hänen silmissään.
- Anonyymi
Taisi takatalvi palelluttaa viimeisetkin skeidapuolueen idut.
- Anonyymi
Halla-ahon sulkeminen pois Rinteen hallituksesta oli samalla SKE:n loppu. PS vie kaiken palstatilan seuraavat neljä vuotta. Ketään ei innosta Narinkkatorin rähinöitsijät.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311242En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71930Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20832Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.57826Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?104731Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679- 19676