Naisena en ole koskaan ,äänestänyt naista koska..........
Esimerkkinä nämä ulkomaalaisten raiskaukset.
En kuullut yhdenkään naisedustajan mielipidettä
asiaan.
Heidän olisi pitänyt yli puoluerajojen yhdessä
vaatia toimia asian korjaamiseksi,vaan näin ei
käynyt.En tiedä yhtään naisiin kohdistettua parannusta
on monia asioita korjattavana, vaan se ei naiskansanedustajia
kiinnosta.
Naiset eduskunnassa
12
185
Vastaukset 12
- Anonyymi
En minäkään enää.
Enemmistö heistä on sairastunut koko maailman syleilyyn ja hoitaa koko intensiteetillään muita kuin maamme asioita ja hyvinvointiamme. Osa lobbaa viinakauppiaita, osa huumejobbareita, osa ihmissalakuljettajia ja Itä-Eeuroopan kierteleviä pilleri- ja huumekauppaita vain joitakin pahoinvointiamme lisääviä mainitakseni.- Anonyymi
Suomalaiset köyhät,vanhusten hoito,työttömät ja muiden osattomien elämä ei NAISKANSANEDUSTAJIA kiinnosta.
Kaikkiaika kuluu maahantunkeutuneiden elämän järjestelemiseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomalaiset köyhät,vanhusten hoito,työttömät ja muiden osattomien elämä ei NAISKANSANEDUSTAJIA kiinnosta.
Kaikkiaika kuluu maahantunkeutuneiden elämän järjestelemiseen.Minä äänestin naista, perussuomalaista. Olen mies.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomalaiset köyhät,vanhusten hoito,työttömät ja muiden osattomien elämä ei NAISKANSANEDUSTAJIA kiinnosta.
Kaikkiaika kuluu maahantunkeutuneiden elämän järjestelemiseen.Naiset viisikossa eivät tienneet kasvomaskeista mitään johtuen Osakeyhtiöfirman osakkeiden jaosta.
Sen sijaan jopa thl:n kanssa viisikko toi kylmäkontteja mm Laakson sairaalan pihalle ja muualle.
Hallituksen tulee erota heti.
En kannata tätä naishallitusta en vaikka olenkin nainen. se naisten juonittelu ja valheet, oman edun tavoittelu haisee pahalle.
- Anonyymi
On ihan turha äänestää ketään,siellä ei hoideta kansalaisten asioita, vaan sen puolueen etu ,johon edustaja kuuluu on prioriteetti no:1.
- Anonyymi
Aloittaja on oikeassa, eduskunnassa on naisia enemmän kun koskaan,mitä he ovat tehneet naisten eteen? Ja vielä suunnitellaan naista pääministeriksi, he,he.
- Anonyymi
Nyt on naispääministeri.
Nähdään onko naisista päävirkoja hoitamaan? - Anonyymi
Vaan eipä mieskansanedustajatkaan mitään asian eteen.
- Anonyymi
miehenä äänestän Vasemmistoliiton Feministi Naisia, niin
Vasemmiston valta vahvistuu. - Anonyymi
orja-raimo äänestää Feministinen puoluetta ja VasemmistoNaisia.
- Anonyymi
PERUSSUOMALAISET JYRÄÄ KOKOOMUKSEN KOMMARIT NURIN KEPUN KANSSA
- Anonyymi
Vasemmistoliiton feministi naiset ovat eduskunnan parhaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051790
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS491460Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä451260Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita176868Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13810- 48752
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40656