Suomen kansan asijoita kuuluu ajaa!!

Anonyymi

On niin paljon asioita, joita täytyy uudistaa. Joita täyty korjailla. Tarvitaan korjausliikeitä. Tarvitaan ranneliikeitä! Useampi ranneliike oikealle päin. Vähän niin kuin katsekin kuuluu aina kääntää oikeaan päin. Jokainen armeijan käynytkin sen tietää!
Suomi ojuu kohti turmiota, jos emme pidä perinteistämme kiinni. Suomi ojuu kohti ahdinkoa, jos emme huolehdi omista. Jos emme huolehdi hyvin voinnistamme.
Suomi ojuu kohti epäonnelan tilaa, josta voisi puhua vähän enemmänkin. Josta voisi puhua, mutta ehkä ei anneta puhua. Siksi jätän tämän asian tarkennettua!

Suomen Kansa Ensin poulue tekee asioiden eteen paljon tehtävää! Suomen Kansa Ensin on puolue, joka huolehtii suomen kunnon ojennukseen eikä vain ole tumput suorina oleva valetrumppi, joka salaa tahtoo Suomen uppoavan suohon. Valetrumppilaisuus on paha asia, joka voi lopulta kaatua omaan niskaan! Kannattaa siis olla tarkka, millaiset omat arvot on!
Suomen Kansan asioita ajava ei voi seisoa tumput suorina. Emme voi olla vain vähän niin ku silleen, koska kohta emme enää voi olla niin. Ymmärrettekö??! Suomi ojuu tätä menoa niin inhottavaan tilanteeseen, että siihen tilanteeseen kovinkaan moni ei tahdo hyvälläkään tahdolla.

Uskokaa, että Suomen Kansa Ensin puolue tekee asioille sen, mitä kuuluu tehdä ja suomi nousee yhteiskuntana sellaiseen asemaan että sitä ihaillaan ympäri maailmaa. Siis jos Suomen kansa ensin puolue nyt saa kannattajiltaan vahvan mandaatin toimia Suomen kansan parhaaksi nyt ja tulevaisuudessa. Kun menette äänestyskoppiin, niin miettikää, mitä kaikkia sellaista ikävää vääriin numeroihin sisältyy, joita saatatte lappuihinne laittaa. Miettikää oikeasti, mitä kaikkea voi seurata, jos laitatte väärän numeron äänestyslappuun. Siksi suosittelen ihan oikeita numeroita. Numeroita, jotka ovat turvallisuutta ajavien Suomen Kansa Ensin puolueen ehdokkaiden numeroita. Ne ovat ne oikeat numerot, joita äänestyslappuun kannattaa kirjoittaa. Tällöin Suomi ei oju ikävyyteen, vaan nousee menestyksen valta kunnaksi!

4

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siis Ske on ajamassa Suomea venäjän syliin käyttäkää googlea jos ette usko,kaikki tieto on vapaasti saatavissa.jos haluatte olla isänmaallisia älkää äänestäkö Ske puoluetta

    • Anonyymi

      Miksi Sken jäsenet ovat venäjän fasebookissa?

    • Anonyymi

      VK (aiemmin VKontakte, ven. ВКонтакте, joka voidaan suomentaa "yhteyksissä") on sosiaalinen verkkosivusto. Sivusto on suosittu etenkin Itä-Euroopan maissa, ja on suosituin sosiaalinen sivusto Venäjällä, Ukrainassa ja Valko-Venäjällä.[1] Vuonna 2006 Pavel Durovin ja hänen kahden ystävänsä perustama sivusto on kerännyt vuoden 2013 huhtikuuhun mennessä yli 200 miljoonaa käyttäjää.[2][3] Sivusto on käännetty yli 60 eri kielelle mukaan lukien suomeksi. Internetsivujen käyntitilastoja ylläpitävän alexa.comin mukaan Vkontakte on eniten avattujen sivujen listassa sijalla 36.selvennä Kotipaikka on Pietari.

      • Anonyymi

        Miksi sken jäsenet ovat täällä?Ajavatko ne venäjän etua Suomessa???


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      353
      3659
    2. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      227
      3024
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      62
      2501
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      178
      1552
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      24
      1474
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      1433
    7. Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana

      Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast
      Helsinki
      3
      1398
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1035
    9. 61
      1012
    10. 93
      955
    Aihe