Persut ovat nyt kansan parissa ylivoimaisesti suosituin puolue. Tästä syystä hallitustunnustelijan rooli kuuluu itseoikeutetusti persujen johtajalle.
Halla-ahosta tehtävä hallitustunnustelija
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hölmö ajatus kaikenkaikkiaan
- Anonyymi
Gallupit ei äänestä. Vaalit on pidetty jo etkö ymmärrä? Halla-aho tuskin hallirtusta saisi kasaan vaikka suurin puole ensi vaaleissa oliassikin.
- Anonyymi
Vaalit ratkaisee. Ei gallupit. Eli odotelkaa rauhassa, miten Antti pulman ratkaisee. Eikä kait Persut tulisikaan hallitukseen, kun kerta kukaan heitä siellä ei kannata. Se on vaan osa kansasta ja kysely on voitu kohdistaa.. Vasta seuraavat vaalit kertovat totuuden.
- Anonyymi
Minusta valittajien sdp vihreät ja vasemmisto pitää saada nyt hallitukseen 4 vuoden itkun jälkeen. Sinne vaan antin bussin kyytiin katsotaan mitä kansa tykkää kun alkavat toimia.
- Anonyymi
Syksyllä on uudet vaalit, koska hallitusta ei saada näistä aineksista kasaan. Persut ottavat seuraavissa vaaleissa ainakin 50 paikkaa. Hallitus saadaan syksyn vaalien jälkeen nippuun vaikkapa PS, KOK, RKP, KD pohjalta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4186057- 855396
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484404- 523951
- 573801
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1803482Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1193244Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky633217Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse32446- 432289