Jotta saatte auttaa matuja ja maksaa itsenne kipeiksi veroista ja kaikista kuluista mitkä nousevat koko ajan? Itse muuttanut jo aikoja sitten pois koko euroopasta,mutta minne? Sen saat selville kun vähennät -8 tuntia tästä kellonajasta .22.48 suomen aikaa.
Miksi asutte Suomessa vieläkin?
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa. Milläs todistat?
- Anonyymi
Voishan sitä muuttaakin, mutta en tiedä maata, josta voisin hakea turvapaikkaa ja jossa saisin ilmaisen täysihoidon ja taskurahatkin vielä.
- Anonyymi
Maaailman eläimistön tuhoutuminen on saavuttanut uuden huippunsa ja tuhonopeus tulee kiihtymään.
Mutta minä hevon vittua piittaan tuhosta, johtuu se sitten ilmastonmuutoksesta tai jostain muusta. En laita rikkaa ristiin tuhoa vähentääkseni.
Teen sen vasta sitten, kun vihervassarit myöntävät maailman ylikansoituksen olevan yksi suurimpia, jos ei peräti suurin syy maapallon tuhon syihin.
Odotan myös, että vihervassarit lopettavat kaikenlaisen humanitäärisen avun ja lopettavat vaatimukset turvapaikkojen saamiseksi ns. hädänalaisille.
Tuhon estämiseksi on annettava tilaa niille joilla on elämisen mahdollisuus eikä viedä heidän elinmahdollisuuksia kuormittamalla elinkelpoisia alueita tuomalla sinne liikaväestöä. En todellakaan tee mitään vain siksi että elinkelvottomat yksilöt pysyisivät elossa alueilla joihin he eivät edes kuulu.
Sairaus hoidetaan parantamalla sen syy, pelkkä oireiden hoito ei riitä.
Ja se on valintakysymys.
Vihervassarien pitää ymmärtää se, että kakkua ei voi yhtaikaa sekä syödä että sääsyää.- Anonyymi
Niin totta.....maailmaan pukkaa vuosittain n. 15 x Suomen väestön verran lisää porukkaa...taistellaan nyt verissäpäin Suomessa ilmastomuutosta vastaan.....joopa!
- Anonyymi
Tule sinä tänne niin saat voita sen leipäs päälle!
Missä on ryhtisi, kunniatyö?
Meidän on uudesta luotava maa
raukat vain menköhöt merten taa
- Ilmari Kianto- Anonyymi
Ei pahalla mutta Suomea ei voi luoda enää uudestaan, Sen estää se että kuulumme EU:hun,joka tarkoittaa että Suomi vajoaa yhä syvemmälle velkahelvettiin ja taatusti sen tulee tuntemaan kansa joka alistuu siihen kuten suomalaiset.
- Anonyymi
Mutta missä on persujen varsinainen Shangri La?
- Anonyymi
Pois minäkin olen lähdössä. Jo parina vuonna olen ollut ulkomailla enemmän kuin Suomessa.
Tänä vuonna ja jatkossa pitää huijata KELAa matka-aikojen kanssa, kun nykyään putoaa pois Suomen terveydenhoidon piiristä jas on ulkomailla yli puoli vuotta vuoden aikana.
Verorahat kyllä Suomeen kelpaa ja matuja hoidetaan ympäri vuoden mutta suomalaisia tiputellaan pois.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain617520Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232946- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651659Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151468Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1691419- 1311163
- 77863
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 52755