Muovi pussi järvessä huono juttu.

https://www.riemurasia.net/video/Sukeltaja-pelastaa-kalan/217487

Muovit mukaan ja johonkin mihin ne kuuluu. Ei ole vaikea rasti mulkut.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näillä seuduilla pahin ongelma on kyllä vesistöjä rehevöittävät ravinteet muovin sijaan, Alajärvenkin kaupungin rannat on pelkkää kaislakenttää kymmenen vuoden sisällä jos ravinne- ja lokkiongelmaan ei puututa kovalla kädellä pian.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.riemurasia.net/video/Sukeltaja-pelastaa-kalan/217487

Muovit mukaan ja johonkin mihin ne kuuluu. Ei ole vaikea rasti mulkut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu