Demarit sai ääniä,että Sipilä kaatuu. Nyt Anti rähmällän Sipilän edesä anomassa tätä kusettamaan taas köyhiä ja eläkeläisiä halitukseen,?
Antin touhut?
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö länsimaisessa demokratiassa vaalit voittaneista puolueista muodosteta hallitus eikä päinvastoin?
Koska tämä muuttui? - Anonyymi
Mikään ei muutu. Käsiin räjähtänyt lapsiköyhyys jatkaa suuremmistaan, aktiivimali vaan kiristyy,köyhät nälkiintyy ja eläkeläiset leipäjonoon.
- Anonyymi
Rinne ajaa omaa missiotaan, ei SDP:n. Se on nähnyt vissiin Jumalansa sairalapetiltään.Kuunnelkaapa sen puhetta ilmastomuutoksesta ym. Äijä on ihan sekasin kuin seinäkello. Tällanen vajakki johtaa SDP:tä.Olis tehnyt sinipunan olis ollut kaikkein järkevin veto. Nyt viherpunanen jossa vihreä väri hallitsee...takuulla tulee saneerauksia ja firmoja kaatuu,ja myydään myydään myydän, kun ei voi toteuttaa ilmastopolitiikkaa näiden missio-saarnaajien tahdon mukaan. Ja nämä "Laupiaat samarialaiset" vetää Suomen sosiaalijärjestelmän nurin pakolaispolitiikallaan. Paavo Väyrynen pelasti Suomen aikoinaan Kosovon Albaanien tulvalta. Nyt ei ole Paavoa Eduskunnassa saati Hallituksessa. Tulee kusiset oltavat niin kansalaisille veronmaksajina kuin työttömille ja eläkeläisille. Tai sitten tapahtuu se, mitä esim PS odottaa. Hallitus kaatuu heti ja tulee uudet vaalit, Vai vaihtuuko työläisten punaiset jäsenkirjat keltaisiin liiveihin ensin....jää nähtäväksi. Uskomatonta takinkääntöä kuin vampyyrien kokouksessa....Lepatus vain kuuluu.
- Anonyymi
Naulasko Antti nyt demareille rökälevaaltappion.Ei kansan mieleen. Pesujen kannatus nouse kohisten .
- Anonyymi
Antti toimii äänestäjiä vataan. Demut tippuu..
- Anonyymi
Viestejä on poisteltu ihan DDR:n tyylisillä opeilla ja tämä tulee lisääntymään kun nämä vihervassarit ja demarit pääsevät vauhtiinsa. Kansalta viedään kaikki mahdollisuus arvostella tulevan hallituksen limanuljaskojen hölmöyksiä, mutta työkansa tekee lopun ja koneet pysähtyy tulee yleislakko ja siinä lystissä ilmastonmuutokset on pikkuista piiperrystä. Sairas Antti ei jaksa pitkään, kun pumppu sanoo työkomennuksensa irti eikä siinä sitten Nitrotkaan enää laita loppulihakseen uutta panosta ja koittaa vasemmistoinen poistuminen. Terroristeja tulee moninkertaiset määrät ja saattaapa he järjestää ilotulituksetkin uuden hallituksen kunniaksi missä ei pienillä paukutella vaan paskaa lentää sakeana taivaalle.
- Anonyymi
Onko oikeasti Shitpack hallitus kansan valitsema, kun nämä tynkäpuolueet on asioitamme hoitamassa ?
Tämäkö tuleva Shitpack hallitus on oikeasti kansan haluama näinkö äänestyksessä kävi, että nämä jämät ovat nyt hallituksessa ? Virossa sentään kunnioitettiin kansan oikeuksia ja enemmistö puolueet ovat hallituksessa, mitä tämä hölmöläisten etuilu ja hillotolppa Shitpack hallitus on ?
Mitä tarkoittaa enää äänestää vaaleissa, kun sillä ei ole mitään merkitystä ? - Anonyymi
Uudet kallupit näyttävät missä nyt mennään ja nämä demupaskat saavat sitä mitä he kaipaavat, ei kansaa noin huijata mitä vero Antti tekee.
- Anonyymi
Mitä eroa on Rinteen kielellä ja Sipilän varpaalla?
Vaikea sanoa, mutta toistaiseksi ne ovat olleet erottamattomat :))) - Anonyymi
Sipilä on ihan ok. Kokoomus olisi ollut huono vaihtoehto, koska köyhän kyykyttäminen olisi jatkunut ja rahavirta olisi ohjattu taas kerran pois kansan taloudesta. Etkö sinä kuunnellut, kun Orpo sanoi säästöjen jatkuvan hänen hallituksessaan? Tarkoittaa eläkeläisten, työttömien, nuorten ja yksinhuoltajien tukien jäädyttämistä, samoin kuin tämä jo koettu säästäminen veisi koko yhteiskunnan köyhyyteen. Kokoomus on varakkaiden puolue, joka ajattelee ensin itseään. Maa täytyy rakentaa yhteisymmärryksellä.
- Anonyymi
Kun eläkeläisistä puhutaan ,on hyvä muistaa kuka sen eläkeläiset indeksin muutti , ja köyhyytti eläke tuloja ,se oli demareiden Paavo " suuri" Lipponen ,mutta kuka on nyt eduskunnassa j,oka teki kansalais aloitteen sen kumoamisesta ,on demareiden Kimmo " lippu " Kiljunen ,no nyt on oikea aika korjata indeksi ja kun eläkeläiset ( alle 1400 € saavat) vielä lisäyksenä nettona saavat 100 € ,niin kyllä etelän matkat etelään täyttyvät ,meistä hyvä osakekanta eläkeläisistä ,kyllähän tuolla 1200-2000 € eläkkeen vuosittaisella eläke korotuksella jo matkustelee , kun asunnossa tuet ja muut tuetkin jopa nousevat!
Näinhän on luvattu ettei luvattu 100 € netto korotus tukia vähennä ja Kiljusen indeksi korjaus samoin!
Miten sitten lentomatkustaja tekee se eläkeläinen joka saa 1400 € tai yli ,no se on eri juttu , voihan Rinne savuilmaisin heillekin joitakin euro korotuksia ! Tosin ei taida tulla Rinteen hallitus takaa ! Lyhyt satu!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä611725- 1231344
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1271270- 1401064
- 101907
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten339849Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82734Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55664Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50653Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j65625