Aborttiväki kävi jo sensuroimassa tämän toteamuksen ja ryhtyi vastaiskuun tilanteensa peittelemiseksi. Kun todetaan, että "rasittavat" lapset eivät sotke aborttiväen hyvää järjestystä ja että juuri tähään on pyritty, katsoo aborttiväki yksinkertaisten ja tavoittelemiensa tosiasioiden sekä toivotun hiljaisuuden "syyttävän itseään". MIelenkiintoinen uhriutuminen....
Aborttiväen vaikein päivä lähenee. Hyvissä ajoin käydään ostamassa musta pimennysverho. Postitetaan itselle iloinen kortti. Verholla peitetään ikkunat äitien päivänä. Luetaan helpottuneena Hesarin juttua synnytysväkivallasta.
Muualla lapset tuovat äideille valkovuokkoja ja piirtävät kiitoskortteja. Lasten isä tuo aamukahvit sänkyyn. Aikuiset lapset tulevat tervehtimään ja tuovat kukkia.
Aborttiväen huoneissa on hiljaista. Kaikki tavarat ovat siististi paikallaan. Ei rasittavia lapsia….
Hesari auttaa äitienpäivänä aborttiväkeä
7
<50
Vastaukset
Minähän vien valkovuokkoja myös naapurinrouvalle. En siis kuulu väittämääri aborttiväkeen.
1) Luulen että vapaaehtoisesti lapsettomilla on vain miellyttävät olot, koska lapsiperheen elämä ja siihen liittyvä ei kiinnosta ja kaikki tehdään, ettei lapsia vain tulisikaan. Heillä on äitienpäivä yhtä mukava ja nautinnollinen kuin kaikki muutkin sunnuntait.
2) Tahtomattaan lapseton voikin laittaa verhot eteen, ja haluaisi viettää äitienpäivää, joten onnistut herkuttelemaan ja ivaamaan lapsettoman kärsimyksillä, perin tyypillistä kristillistä laupeutta ja myötätuntoa sinulta tuo.
3) Me joilla on lapsia, saadaan erilaisia huomionosoituksia, minut viedään yleensä syömään ja saan ruusun ja jonkun teatteri- tai oopperalipun (oma toive) ja valkovuokkoja kasvaa piha ja lähimetsä täynnä. Oma äitini on kuollut, mutta anoppia muistan kortilla ja kukilla myös. Minulle äitienpäivä on oikein iloinen ja kiva päivä.
Ikävä ettei se ole sinulle, kun olet lapsetonkin.- Anonyymi
4 yritän olla muistelematta abortoituja lapsiani jotka ihan varmasti olisivat olleet mahdoton rasitus.
5. Sain tutulta lääkäriltä rauhoittavia, kun vanhuuden lähestyessä entiset puheet ja kirjoitukset aborttioikeuden puolesta alkavat vaivaamaan. Nukun huonosti, sillä haluan välttää unia vauvoista, jotka katsovat sanattomina minuun."Sain tutulta lääkäriltä rauhoittavia"
Mukava kuulla, että sait jotain apua. Monesti olen huomannutkin, että jotain lääkkellistä rauhoitusapua tarvittaisiin palstan vastustajan välillä aika maanisiin julistuksiin. :)En ihmettelisi jos epäasiallinen vies poistettaisiin.
Toivottavasti ei silti poisteta, sillä tuollaiset kommentit kertovat sinusta kaiken eleellisen.- Anonyymi
Kuten nähtyä, likimain kaikki vastustavat eli "väärää" mieltä olevat lähtee, kun suosijoiden törkyisimmätkin sonnat saa pysyä kaikessa rauhassa tästä ikuisuuteen.
Ei saa todeta edes täysin neutraalisti, että suosijalta lipashti liikaa tietoa ja yrittää sitten h.ätääntyneenä saada näyttämään sen vastustajan tr.ollaukselta. Mikä tässä olikaan se "epäasiallisuus"? Mitä sinun ja sakkisi "asiallisuudet" kertovat?
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2462219- 1921684
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä471319Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501035- 41826
- 14810
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31790Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25766Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647