Demarit haluaa AKTIIVIMALLI KAKKOSEN het käyttöön

Jo unohtui wappusataset ja tilalle KEPU!n aktiivimalli kakkosta
1052
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hallituspuolueet+ovat+ilmeisesti+SDP,+keskusta,+vihreät,+vasemmistoliitto+ja+RKP.+Hallituksen+enemmistö+kannattaa+aktiivimallin+kumoamista+joten+niin+tulee+käymään.+Vaikka+tavoite+työllisyysasteelle+on+75%+niin+aktiivimalli+kumotaan+silti+koska+ei+ole+näyttöä+sen+työllisyysastetta+lisäävästä+vaikutuksesta.+Kepu+ei+ole+määräävässa+asemassa+hallituksessa,+sipiläkin+joutuu+aikanaan+äänestämään+aktiivimallin+kumoamisen+puolesta.+Kokkareita+ja+persuja+vedetään+kakkoseen+ja+saavat+sitten+ruikuttaa+oppositiossa+😁

Äänestä
  • Oppositio on hyvä paikka, sieltä on helppo sanoa mielipiteitään ja arvostella tyhmiäkin päätöksiä!

    Äänestä

Paras olla vaan oppositiossa ja neljän vuoden päästä päästä paalupaikalle.

Tämä Rinteen hallitus ei voi kuin epäonnistua. Nyt hetken vielä vihervassarien ja kepun housuissa lämmittää, mutta sitten se lämpö loppuu.

Hallitusohjelmaan kootaan kaikki se, mitä vastaan kansa äänesti.

Jäljelle ei jää kuin savuavia raunioita. Eipä käy kateeksi aeuraavaa hallitusta.

Äänestä
  • Demarit ovat aina olleet takinkääntäjiä ja mytomaaneja, joten on helppo arvata seuraavan hallituksen saavutukset palkanmaksajien toiveisiin nähden.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Demarit ovat aina olleet takinkääntäjiä ja mytomaaneja, joten on helppo arvata seuraavan hallituksen saavutukset palkanmaksajien toiveisiin nähden.

    Kepu pettää aina! Wanha viisaus joka pitää paikkansa vuosisadasta toiseen

    Äänestä

Poliittinen+itsari+on+mennä+vihervassarihallitukseen+demukat+ja+keskusta+vajoaa+alle+10%+minipuolueeksi.Fasistinen+erkkope+nuolee+ketä+tahansa+päästäkseen+rummuttamaan+pakkoruotsia+ja+Vaasan+sairaalajupakkaa+jonka+arvopohja-antti+on+jo+suostunut+saatuaan+rantahurrisäätiöiltä+vähän+hilloa.

Äänestä
  • Hah, laajennetaan vihalakeja ja pian on rikos äänestää muita kuin vihervassareita ja rkkepulaisia.

    Mitä kansan mielipiteellä on enää väliä sen jälkeen?

    Äänestä

Eiköhän demarit syytäkin oppositiota kaikista epäonnistumisistaan.

Ja vielä uskoo siihen.

Äänestä

10 min päästä kansanrintama heittää Orpon ulos neuvotteluista, kiitos Ellukana.

Äänestä

Demarit haluaa aina kakkosta!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jo unohtui wappusataset ja tilalle KEPU!n aktiivimalli kakkosta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu