Persujen istumapaikat kirkossa kuulutettu

Vihdoinkin oikeassa paikassa, voivatko muut puolueet yhdessä olla väärässä.

Olen ollut sitämieltä jo vuodesta 2010 että on äärioikeisto puolue. Ei SMP jälkeläinen kuten väittävät, uusoikeistolaisia ovat.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Eduskunta keskusteli maahanmuuttopolitiikasta 2016.

Juho Eerola (ps) kehaisi keskustelun aluksi, että hallituksen turvapaikkapoliittinen toimenpideohjelma toteuttaa käytännössä kaikki perussuomalaisten vaatimat toimenpiteet.

Mutta kun ei menny kun Laajakoskella, lähtivät hallituksesta, vastuun pakoilijat.

Äänestä
  • Aikaisemmin perussuomalaiset kantoivat mukanaan vasemmistolaisia elementtejä ja retoriikkaa.

    Tämä soinilainen työväenpuoluesuuntaus ei nyt tunnu kiinnostavan uutta johtoa.

    Uusi johto ei vaikuta kiinnostuneelta tekemään kompromisseja.

    Äänestä

  • Perussuomalaisten puheenjohtaja Jussi Halla-aho kommentoi niukkasanaisesti perussuomalaisten äärioikeistoyhteyksiä 2018.

    Yle uutisoi , että perussuomalaisten jäseniä on mukana uuden maahanmuutto- ja islamvastaisen ryhmittymän aktiiveissa. Ryhmittymän ydinporukkaan kuuluu myös katupartiojärjestö Soldiers of Odinin (SoO), islamvastaisen Finnish Defence Leaguen ja Suomen Sisun johtoa.

    Ryhmittymä kutsuu itseään Kansallismielisten liittoumaksi. Se suhtautuu avoimesti yhteistyöhön myös uusnatsistisen Pohjoismaisen Vastarintaliikkeen (PVL) kanssa. Ylen tietojen mukaan liittouman aktiiveihin kuuluu ainakin yksi PVL:ää kannattava henkilö.

    Suojelupoliisi on aiemmin määritellyt Soldiers of Odinin äärioikeistolaiseksi järjestöksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Perussuomalaisten puheenjohtaja Jussi Halla-aho kommentoi niukkasanaisesti perussuomalaisten äärioikeistoyhteyksiä 2018.

    Yle uutisoi , että perussuomalaisten jäseniä on mukana uuden maahanmuutto- ja islamvastaisen ryhmittymän aktiiveissa. Ryhmittymän ydinporukkaan kuuluu myös katupartiojärjestö Soldiers of Odinin (SoO), islamvastaisen Finnish Defence Leaguen ja Suomen Sisun johtoa.

    Ryhmittymä kutsuu itseään Kansallismielisten liittoumaksi. Se suhtautuu avoimesti yhteistyöhön myös uusnatsistisen Pohjoismaisen Vastarintaliikkeen (PVL) kanssa. Ylen tietojen mukaan liittouman aktiiveihin kuuluu ainakin yksi PVL:ää kannattava henkilö.

    Suojelupoliisi on aiemmin määritellyt Soldiers of Odinin äärioikeistolaiseksi järjestöksi.

    Jartsu istuu Jartsussa äärimmäisellä tiellä.

    Äänestä

  • Jartsu kehuu Eerolaa. Takki kääntyi taas.

    Äänestä

  • Sipilän Hjallituksen turvapaikkapoliittinen toimenpideohjelma toteuttaa käytännössä kaikki perussuomalaisten vaatimat toimenpiteet.

    Ei prkl , tätä emme hyväksy, nyt lähdetään jallituksesta.

    Äänestä

Hauskinta koko sirkuksessa on se että ps ei edes ymmärrä mitä tällä hetkellä tapahtuu.

Sille hämmentyneelle pikkupojalle olisi äiti voinu käskeä laittaa edes pikkutakin päälle kun eduskunnassa menee höpisemään sekavia.

Äänestä
  • Tarkoitatko kenties Tynkkysen Sebiä? Eihän tämä senkummempaa, näyttäytyyhän Juho Eerolakin Eduskunnassa tukka ajamatta.

    Sebastian Tynkkynen julkaisi herkän yhteiskuvan miesystävänsä kanssa: ”Tulin juuri ulos” heh,heh

    Tynkkynen poseeraa otoksessa valkoisessa kauluspaidassa kaulakkain tumman miesystävänsä kanssa. Tynkkysen rakkaalla on hihaton paita, jossa on Suomen lippu ja leijonavaakuna.

    Laajakoskelta sateenkaaren päästä

    Äänestä

  • Tietääkö joku mistä saa suomessa valmistettuja leijonakoruja tai -t-paitoja? Tai suomipaitoja? Missä maassa kiitos-paidat valmistetaan? Printtejä ei lasketa.

    Äänestä

SMP rp on kansalaisten vaikutuskanava ja poliittinen kansanliike. Kutsumme mukaan kaikki rehelliset suomalaiset, jotka haluavat kaikille hauskemman, kustannuksiltaan halvemman ja paremman elämän.

Tumitut älköön vaivautuko.

Äänestä

Ruotsidemokraattien Åkesson syyttää perussuomalaisia Venäjä-mielisten puolueiden kanssa liittoutumisesta.

Eurovaaleissa on ehdolla eduskuntavaaleissa valittuja kansanedustajia

Laura Huhtasaari (ps) Sebastian Tynkkynen (ps), Teuvo Hakkarainen (ps), Peter Östman (kd) ja Sari Essayah (kd) aikovat jättää tuoreen kansanedustajan paikkansa lähteäkseen Brysseliin, mikäli tulevat valituiksi.

Tuplaehdokkaita ovat myös Minna Reijonen (ps), Mauri Peltokangas (ps)

Jos eduskuntatyö ei ole ehtinyt alkaakaan ja aletaan puhua, että lähden muualle, niin se on kummallista – puhumattakaan, että jos äänestäjille kertoo, että otanko edes sitä virkaa vastaan.
MISSÄ ON ÄÄNESTÄJIEN KULUTTAJANSUOJA?

Persut ajavat kaksilla rattailla, no missäs se pa.ka muualla kun rattailla.

Äänestä

Suomen valtionvelkaa lyhentävät, kortensa kekoon kantavat Suomen Ystävät

Perussuomalaisten Sheikki Laakson ulosottovelka 219 000 euroa. Kouvolassa asuvalla Laaksolla. Laakson ulosottorekisteri on 15 sivua pitkä ja siinä on 84 merkintää.

Ulosottovelka koostuu muun muassa maksamattomista arvonlisäveroista, ennakonpidätyksistä ja työnantajan sairausvakuutusmaksuista.

Eniten tuoreita ulosottomerkintöjä on perussuomalaisten kansanedustajilla. Perussuomalaisten uusista kansanedustajista seitsemällä on vähintään yksi merkintä ulosottorekisterissä. Toisen tai kolmannen kauden edustajilla ei ole ainuttakaan merkintää viimeisen kahden vuoden ajalta.

Ulosottoviraston asiakkaina ovat tai ovat olleet viimeisen kahden vuoden aikana Sheikki Laakso, Jukka Mäkynen, Mauri Peltokangas, Ano Turtiainen, Sebastian Tynkkynen, Veikko Vallin ja Jussi Wihonen.

Äänestä

Persut on Myyräpuolue.

Äänestä

Paikkajako Kirkossa Jouluna onkohan vielä varattuja paikkoja lehterillä?

Äänestä

SAMA PALKKA KOKO SALISSA TV KAMERAT LEVÄLLÄÄN

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vihdoinkin oikeassa paikassa, voivatko muut puolueet yhdessä olla väärässä.

Olen ollut sitämieltä jo vuodesta 2010 että on äärioikeisto puolue. Ei SMP jälkeläinen kuten väittävät, uusoikeistolaisia ovat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu