Vasemmistoliiton puheenjohtaja Li Andersson kertoo ilahtuneensa, että keskusta sanoi hallitusneuvotteluille kyllä. Hän sanoo, että vasemmistoliitto ja kokoomus ovat kyllä ennen mahtuneet samaan hallitukseen, mutta tilanne on yleensä ollut sellainen, johon kumpikaan puolue ei ole ollut tyytyväinen.
Nyt se keskusta kelpaa ja kokoomuskin
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miksi se lii huutaa niin lujaa, kun on keskusteluohjelma/vaalitentti, aina joutuu panemaan tv:n äänettömälle sen puhuessa, muuten tulee häätö kerrostalosta.
Li lupasi hyvääkaikille, mutta unohti mainita millärahalla?.
Hyvää kaikille ostetaan tietysti sillä rahalla joka ei ole keneltäkään pois eli velkarahalla.
Näin toimitaan aina vasureissa.
Li ja Llin lupaukset lienevät on yhtä tyhjän kanssa, kansalaispalkkaa kaikille kahdeksan euroa kuukaudessa tekemättä mitään asumistuki on ei puututa millä ihmeellä tämä rahoitetaan ja jos tämä velkarahalla rahoitetaan pienipalkkaisiin töihin vain hullu lähtee tämän jälkeen, tämä puolue on petosta täynnä, Merja Kyllönen joka kovasti kritisoi neljä vuotta sitten niitä jotka ajavat kaksilla rattailla, nyt syyllistyy siihin itse,
Lilli aneli kepun hallitukseen? Näin pääsi itsekkin.
Ei noilla tulevilla hallituspuolueilla ole mitään eroa.
Samaa paskaa kaikki.