Turkin Erdogan sai järjestettyä uudet vaalit, kun hän ei edellisissä voittanut. Tehtaannimen markkinamiehet veivät "hotellihankkeen", lue: kaksiokerrostalon toisen kerran Ympäristölautakuntaan, kun ei mennyt ensimmäisellä kerralla läpi. Saa sitä yrittää, mutta lopputulos ei siitä muutu.
Markkinamiehet yrittävät kerta toisensa jälkeen rakentaa asuntoja Tehtaanniemelle
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Yrjö Sahlstedt kirjoittaa "hotellihakemuksesta" asiantuntevasti ja asiaa tämän päivän Hangon lehdessä. Vieressä oleva Ville Ekroosin kirjoitus on taas hukassa ja siinä haukutaan väärää puuta. Villeltä voisi kysyä, onko hän huomannut, että Tehtaanniemen taloissa, jotka ovat luvan mukaisesti majoitusrakennuksia, olisi majoitustoimintaa? Siellä ei ole majoitustoimintaa. Kuinka hän voi luottaa, että lupahakemuksessa olevaan massiiviseen kaksiokerrostaloon tulisi majoitustoimintaa? Puheet on puheita, teot ratkaisevat.
- Anonyymi
Ville Ekroosin mielestä myös nuorille pitäisi näköjään opettaa, että rahalla saa kaiken, mistään muista seikoista ei tarvitse välittää.
- Anonyymi
Se on varsinainen lipi lipi ville kuten se toinenkin insinööri ville joka lipoo demarihanureita ja varmaan on ehdokkaana demareiden listoilla ensi kunnallisvaaleissa ja kuvittelee lipomalla saavuttavansa jonkun säälittävän vakanssin vaikka demarit on 2 miehen show siinä on muilla vaan kumileimasimen rooli
- Anonyymi
Kohkaajia mitä kohkaajia. Jos kalastaja osoitetaan sormella jääviksi. niin molemmat demarit ovat myös jääviä asian suhteen.
Insinööri? Jos on, niin sitten on uskonut vääriä professoreja... Herää kysymys, eikö Eppujen laulu pidäkään paikkaansa; "... mikään ei ole niin viisas kuin insinööri..." ?
Kaunialaiset ovat jotenkin, miten sen nyt laittaisi kauniisti... ylimielisiä.
- Anonyymi
On ollut tosiaan surkuhupaisaa huomata eri palstoilla "äänekkäitä" henkilötä, jotka selvästi toivovat, että joku puolue huomaisi heidän "aktiivisuutensa".
- Anonyymi
Seniilit seniorit puoluejohdoissa. Vähän konjakkia ja huomiota, niin asiat hoituvat.
Hyvä Yrjö, että kirjoitit, miten asiat todella ovat. Rahanahneet olisivat peittäneet sekä oman c-talon että myös puiston takana olevien talojen näkyvyyden massiivisella kaksiokerrostalolla.- Anonyymi
Eiköhän sillä Yrjölläkin on yksi perisynneistä omalla agendallaan, kun yrittää esittää viisasta vanhaa tietäjää. Kun ei saanut enää tarpeeksi ääniä jatkaakseen ympäristölautakunnan pj::nä, niin vastustaa kaikkia ja kaikkea, kunhan saa olla äänessä ja päteä. Kateellisuus on ikävä sairaus, ja yrjöhän tunnerusti vastustaa kaikki ja kaikkea mitä HSF tai yrittäjät edustaa ja yrittää kehittää itäsatamassa. Tämäkin populistinen ääntenkalastus on kuin suoraan Väyrysen oppikirjasta: unohdetun poliitikon kosto.
- Anonyymi
Yrjö sentään tuntee lait ja pykälät ja miten niiden kanssa pitää toimia. Paikalliset Erdoganit ei niistä välitä, kun pitää kerätä rahnaa myymällä asuntoja.
- Anonyymi
joko uhkailu ja kiristys tuotti toivotun lopputuloksen RR vekkuleille
- Anonyymi
Eipä tuottanut.
- Anonyymi
Se on hyvä.
- Anonyymi
rpp:ssä on yllättävää suoraselkäisyyttä se ei taipuile rahamiesten edessä samalla tavalla kun demareiden kuminen selkäranka.
- Anonyymi
Ympäristölautakunta on nyt kolme kertaa sanonut ei poikkeusluvalle. Joka kerta oikea päätös. Joko riittää?
Rolle ei ole jäävi. Hän on sankari, joka puolustaa hankolaisten oikeuksia.
Milloin rr aikoo esitellä oikean hotellin piirustukset? Hangossa on huutava pula oikeasta hotellikapasiteetista. Jos rr:llä ei ole rahaa eikä kiinnostusta sellaista rakentaa, niin pitää vetäytyä. Sama koskee Kuningattarenvuorta. Jos ei ole rahaa ja haluja rakentaa, niin dasvidania!
Miten rr aikoo tämän kolmannen ei-päätöksen jälkeen kiukutella? Tuleeko lisää lomautuksia? Laitetaanko SPA kiinni kesäkuuksi?
Milloin Tehtaanniemen majoitusrakennuksiin tulee majoitustoimintaa?
- Anonyymi
Mitä niille kerrostaloille rannassa käy. Eikö ne ole vapaa- ajan rakennuksia. Ja sellaisiksi jäävät . Vaikka yhtä hyvin ne voisi purkaa. Ja palauttaa niemen luonnontilaan. Voiko sen Hangonlehden lukea netissä? Sen Yrjö S n jutun. Joskus kun hän oli Tammisaaressa niin vastusti aivan kaikkea. Oli periaatteessa napit vastakkain kaikkien lupa-asioiden kanssa. Todella vaikea tyyppi. Saikin kenkää siksi.
- Anonyymi
Just niin varmaankin, toinen puheenaihe jo, please!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1321614- 391526
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa601286- 681275
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2011047Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2651036- 691034
- 74945
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää16880Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106858