hYSSÄLÄ NOSTAISI

jUSTIIN LASKI
4182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nostaminen on nyt paljon helpompaa, kun ensin laskettiin veroa. Tämähän on täysin loogista. Alennusmmyynneillä opetaan kansa kuluttamaan ja kun se oppii, voidaan myydäkin jo kalliimmalla.

Viron suunnitelma nostaa veroa, antaa Hyssälällekin vähän liikkumatilaa.

Äänestä

Paljonkos ne eläkkeet nousivat?

Äänestä
  • Hyssälä lupasi 300€, hallitus nosti 7€, Kokoomus vaati 15€.

    Noinkohan se KMa sen kertoili kerran?

    Hyssälän höpinät ei ole tästä maailmasta, vaan kepun vaalilupauksista.
    Nehän perustuivat kautta linjan siihen oletukseen, että taivaalta alkaa sataa rahaa joku päivä.

    Äänestä

Eihän se juurikaan vaikuta ministereiden viinan kittaamiseen. Heillähän on aika edulliset kännit?
Mehän tenukepit joudutaan taas ahtaalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ALKOHOLIVEROA kirjoitti:

jUSTIIN LASKI

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu