Voiton päivän paraati alkaa 10.00 Moskovassa

https://wwitv.com/tv_channels/b6361-Moscow-24-TV.htm

Saa nähdä kolaroidaanko ja miten ilotulitus onnistuu ja saavatko ukkossateita niskaansa.
1569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Joillakin on syytäkin juhlia, joillakin syytä hävetä, kuten esim. naziliittolaisilla...

Äänestä
  • Mene vain sinne Moskovaan juhlimaan. Paikka on oikea

    Äänestä

Marssivatko paraatijoukot tällä kertaa Ouluun asti?

Äänestä

Tuolla istuu Steven Seagal.

Äänestä
  • Patrushev on tuolla. Missä Putin?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Patrushev on tuolla. Missä Putin?

    15 min. paraatin alkuun ja tyyppi istuu vessassa?

    Äänestä

Voiton päivä on aina 26.12 kun Neuvostoliitto hävisi.

Äänestä

Missä Putin? Tulee taas viime minuutilla paikalle käytettyään puol tuntia oikeanlaisen solmion löytämiseen.

Äänestä
  • No ny se tuli. Luulin että ammuttu.

    Äänestä

Jotenkin tuntuu siltä, että kun katson venäjän lippua, näen vain jotain väliaikaista.

Äänestä

Ensi vuonna voitonparaatin yhteydessä Moskovan halki marssitetaan kymmeniä tuhansia vangittuja Naton palkkasotureita joiden matka jatkuu Siperian tukkityömaille.

1Äänestä
  • Ei tod. Sota ehkä saattaa tulla 2024 Putinin väistyttyä, jos sisäpiirissä alkaa kapinariehuminen uuden presidentin puolesta. Saattaa Putin tehdä "pöydän valmiiksi" jo uudelle presidentille, josta tämän on sitten helppo jatkaa.

    Äänestä

Meillä ei voida juhlia Voiton päivää. Muu maailma juhlii sitä, osa tosin eri päivänä.
Taidettiin olla hieman väärällä puolella, hävittiin sota.

Äänestä
  • En tiedä mitä Stalin olisi tehnyt jos olisi saanut vallattua suomen. Puolet väestöstä luultavasti olisi viety johonkin työleirille. Jokatapauksessa itsenäisyys olisi saatu ehkä viimeistään 1991, ja silloin suomi olisi luultavasti liittynyt natoon kuten viro. Eli natoon haikailijoiden olisi kait täytynyt toivoa, että suomi olisi saatu valloitettua?

    Äänestä

Sitäkö juhlitaan ettei Stalin tehnyt elettäkään siviilien evakoimiseksi sodan jaloista Leningradista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://wwitv.com/tv_channels/b6361-Moscow-24-TV.htm

Saa nähdä kolaroidaanko ja miten ilotulitus onnistuu ja saavatko ukkossateita niskaansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu