Kaikki sotansa hävinnytät, maanpetokseen ja valtiopetokseen syyllistynyt ja vielä Vietnamissa sikäläistä väestöä terrorisoimaan lähtenyttä ja siellä veivinsä heittänyttä luuseria autistista poikaa yritetään vimmatusti palvoa.
Uusnatsit harjoittavat taas Törni-palvontamenojaan
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minä haistatan pitkät paskat tuolle maapetturi-Törnille.
- Anonyymi
Uusnatsit on hienoa porukkaa. Saisi olla enemmän katukuvassa 🖒
- Anonyymi
Minä tykkään myös. Onpahan edes joku julkkis Suomestakin!
- Anonyymi
Veteraanit puhui aikanaan, että olisi ampunut oman sotilaan, eli kersantin kännipäissään. Onko aiheesta muilla tietoa ?
- Anonyymi
Muistan jutun. Se taisi olla Mauno Koivisto, joka kyseli kännipäissään salasanaa palaavalta partiolta, ja ampui konepistoolilla sarjan pusikkoon kun oli itse unohtanut sen.
- Anonyymi
Se oli kännispäissään ampunut telttaan reijän, ei kehenkään mieheen. Ja sekin on kuulopuhetta. Vasurit taas tarinoivat housut märkinä disinformaatiota.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oli kännispäissään ampunut telttaan reijän, ei kehenkään mieheen. Ja sekin on kuulopuhetta. Vasurit taas tarinoivat housut märkinä disinformaatiota.
Eikös se ollut laskenut sarjatulta kenttäkeittiötä päin? Hernerokat oli kuulemma purskahdelleet vaan kun emma oli laulanut humalaisen sotilaan käsissä?
- Anonyymi
Vihervassarit nillittää kun Late joukkoineen pisti iivania nippuun.
- Anonyymi
Kiitos ja syvä kumarrus Wehrmahtin joukoille ja kuhlmayn porukalle. Kyllä suomi säästyi bolsevikkipirujen miehitykseltä. Ei ainoastaan aseapu vaan myöskin elintarvike- sekä lääkintäapu. Ilman niitä olisi oltu todella ahtaalla. Eturintama ja kotirintama täytyy olla kunnossa. Muut pitäkööt suun kiinni.
- Anonyymi
Nyt matut miehitti Suomen ilman yhtäkään laukausta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt matut miehitti Suomen ilman yhtäkään laukausta.
Älä muuta sano. Varusmiehet kantoi laukkuja Torniossa, pullaa leivottiin ja sukkia kudottiin ....
Voi hyvää päivää ..... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä muuta sano. Varusmiehet kantoi laukkuja Torniossa, pullaa leivottiin ja sukkia kudottiin ....
Voi hyvää päivää ....."Varusmiehet kantoi laukkuja"
Tähän törmää yllättävän usein. Kun tiedätte, että se oli niin vastenmielistä, niin
1. Tiedättekö mihin laukut vietiin?
2. Olisiko mamujen pitänyt kantaa laukut itse sinne? - Anonyymi
Musti.Hintikka kirjoitti:
Natsi öyhöttää öyh öyh.
Enemmänkin tuo sinun viestisi edustaa sisällöltään öyhötystä. Mutta eihän vasuri muuhun pysty kuin asiattomuuksiin ja valheisiin.
- Anonyymi
Törni teki hyvää työtä kolmella rintamalla. Oikea huumehippivasurin antiteesi.
Stalin oli luvannut Törnistä tapporahaa, joten miksi ihmeessä hän olisi jäänyt tänne valpon vangittavaksi ja mahdollisesti jopa luovutettavaksi Neuvostoliittoon?
Kaikesta tästä suivaantuneena kommunismiviha jäi päälle, kun oma isänmaakin petti ja aikoi tuomita sotasankarin.
Mikä sen loogisempaa, kuin lähteä jonnekin muualle torjumaan kommunismin uhkaa.
Kommunismin jäljet näkyvät tänäkin päivänä kommunistisissa valtioissa, kuten Pohjois-Korea ja Venezuela. Kansa kuolee nälkään ja teloitukset mielipiteistä ovat arkipäivää.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2744694Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442867Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k292851Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761801Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180