Ex Kansanedustajille sopeutumisraha kelpaa

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3aac75f6-1833-4852-92ed-22560e88562a

Jani on nostettu esimerkiksi, mutta kyllä noita on muitakin ex edustajia jopa rikkaita Kokoomuslaisia, joille raha kelpaa
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei ainoatakaan sinistä lorvijaa listalla.

Äänestä

Onko tarkoitus ikään kuin moralisoida? Vaikka kaikki tapahtuu laillisesti. Jos kirjoittaisitte auki morisointinne perustelut, niin näkisitte, miten joutavanpäiväistä se on suhteessa kaikkeen muuhun ympärillänne tapahtuvaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3aac75f6-1833-4852-92ed-22560e88562a

Jani on nostettu esimerkiksi, mutta kyllä noita on muitakin ex edustajia jopa rikkaita Kokoomuslaisia, joille raha kelpaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu