Jos on vaarassa törmätä

🙂 👓 👜 kaivattuunsa jossakin asiointipaikassa niin sitä tulee huolehdittua ulkonäöstään vähän enemmän. Varsinkin kaupungissa, jossa ei edes roskista kehtaa viedä ilman meikkejä. Mun täytyy kyllä sanoa, että vähän olen helpottanut toimista, kun yksi tuttava rouva sanoi, ettei tarvitse muuta kuin laittaa huulipunaa ja sitten menoks. 💄 💋

Olishan se kiva, jos hän vaan huuliin kiinnittäisi huomiota, kun olen niin kauhean ujo! Niin no tietysti silmien siniset/siniharmaat osatkin (=iiris eli värikalvo) on sopivat katselukohteena,

11

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika komeitahan ovat nuo mopoautotkin, uusia, hienoja kyllä :D

      • Mopoautoja kannattaa varoa liikenteessä. Ne ajaa miten sattuu etenkin risteyksissä. Kuvittelevat itsellään olevan etuajo-oikeuden, vaikka kaikkien sääntöjen mukaan olisivst velvollisia västämään.


    • Anonyymi

      Mulla tuli alotuksesta, joka tosin mitä ilmeisimmin oli palstahengen mukaista vittuilua jollekin, josta voi tykätä, mutta joka on kiva ajaa kauas pois. Mutta niin itellä tuli mieleen yks tuttu, joka kertoi, että mökiltä lähtiessäänkin täyty aina pukee siistit vaateet ja laittaa vähän meikkiä, sillä autohan saattaa hajota tai voi joutua liikenneonnettomuuteen niin olishan se kamalaa, kun olis siinä auttajien edessä kulahtaneen näkösenä ja rikkinäisissä vaatteissa.

      • Taitaa olla palstahengen mukaista käsittää aloitukset negatiiviseksi. En kaipaa mitään mahdollisuuksia kun mulla on jo tykkäyksen kohde täälläpäin. Joten tällä aloituksella ei ollut huulipunan käyttöä ihmeempää tarkoitusta.


    • Anonyymi

      Pitäisi joskus liftata mopoauton kyytiin jotta näkisi itse sitten minkälainen on sisältä :)


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Sydämen asialla /Heartbeat sarjassa Gina tyttösellä on aivan ihana auto. Siinä ovi on edessä BMW Isetta. Olis kyl näppärä kaupungissa kun ovenaukaisulle ei tarvi jättää ylimääräistä tilaa.
        https://www.classicdriver.com/en/car/bmw/isetta/1959/335288

        Sun melkein kannattaisi ajatella seuraavaksi kyseistä autoa vaihtoehdoksi, ei olis niitä takaluukun ongelmia 😂 tosin mitä naitä aloituksiasi on lukenut niin voisit hyvin yrittää tunkea tavaroitasi moottoritilaan 😂


    • Anonyymi

      Mut kylhän sä ne meikit joudut pesee joskus poiski naamastasi. Vai meinaatko mennä aina pakkelit naamassa rakkaasi viereen nukkumaan.

      • No mulla ei kyllä nyt just ole meikkiä vaan useimmin pelkästään sitä huulipunaa, ettei tarvitse puhdistella. Mulla silmät varsinkin on kuin tomaatit seuraavana päivänä jos olen erehtynyt niitä meikkaamaan.


    • Anonyymi

      Jos on liian hyvä näköisekseen, voi kääntää selkänsä ystävällisesti.

      • Jos joku on näin onnellisessa asemassa niin suosittelen mieluummin isoja aurinkolaseja kun selkä edellä kävelu voi olla hankalaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      178
      1476
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1061
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      745
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      670
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      660
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      29
      653
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      653
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      184
      604
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      593
    Aihe